"YouTube" stop kadras

Kalbėti su berniukais  apie brendimą ir mergaičių menstruacijas yra tėvystės dalis. Iš pradžių gali būti gėdinga, tačiau atviras kalbėjimas gali padėti berniukams suprasti, kad mėnesinės yra normalus reiškinys ir mergaitėms nėra ko gėdytis.

Pateikiame keletą patarimų, kaip pasikalbėti su sūnumi apie brendimą ir padėti jam suprasti, ką mėnesinės reiškia mergaitėms.

 

Aiškindamos apie brendimą, parodykite sūnui moteriškas higienos priemones

Geriausia pradėti kalbėti apie pokyčius, su kuriais susiduria mergaitės ir berniukai, kuo anksčiau –  kai sūnus jau pradeda suprasti brendimą. Tai tinkamiausias laikas papasakoti berniukui apie jo  brendimą ir mergaičių mėnesines. Pasakykite jam, kad mergaitės ir berniukai paauglystėje išgyvena daug panašių pokyčių: jie aukštėja, pradeda augti plaukai pažastyse ir genitalijų srityje. Jie patiria naujų emocijų. Tačiau kai kurie pokyčiai vis dėlto skiriasi. Paaiškinkite, kad berniukų sėklidės pradeda gaminti spermą brendimo metu, o spermatozoidai reikalingi norint susilaukti kūdikio.

Tuo tarpu mergaitės turi kiaušides, kuriose yra kiaušinėlis, ir gimdą, kur kūdikis auga nėštumo metu. Kiaušinis iš kiaušidės išsiskiria maždaug kas mėnesį. Jei sperma apvaisina kiaušialąstę, ji prisitvirtina prie gimdos gleivinės ir išsivysto į vaisių.

Bet jei kiaušinis nėra apvaisinamas, gleivinė iš makšties išeina vidutiniškai vieną kartą per mėnesį – tai  ir vadinama mėnesinėmis.

Šis mėnesio procesas vadinamas menstruaciniu ciklu ir yra normalus, sveikas kiekvienos mergaitės organizmo reiškinys.

Kalbėdamos apie brendimą, parodykite sūnui moteriškas higienos priemones. Tai yra daiktus, kuriuos mergaitė gali naudoti mėnesinių metu: įklotus, tamponus ir menstruacinius puodelius.

Norėdamos sumažinti  varžymosi, nepatogumo jausmą, nueikite į parduotuvę  kartu su  sūnumi, nusipirkite maisto produktų ir moteriškų higienos priemonių, o  grįžus namo paprašykite jo išpakuoti kelis daiktus ir paaiškinkite, kaip jie veikia.

 

Berniukams ir mergaitėms svarbu palaikyti vienas kitą brendimo metu

Svarbi pokalbio su sūnumi apie brendimą dalis yra priešmenstruacinių simptomų, kuriuos gali patirti mergaitė/mergina, aptarimas. Pavyzdžiui, kad gali skaudėti pilvo apačią, galvą, būti prastos nuotaikos. Pasakykite jam, kad mergina gali tapti jautresnė likus kelioms dienoms iki mėnesinių pradžios ir kad jam nereikia asmeniškai priimti visko, ką ji sako, nes tai  dažniausiai nutinka tik dėl staigių hormoninių antplūdžių.

Paaiškinkite, kad berniukams ir mergaitėms svarbu palaikyti vienas kitą brendimo metu ir būti jautriais vienas kito emocijoms.

Jei žodžiai „gimda“ ar „makštis“ jūsų sūnui yra naujiena, būtinai paaiškinkite, ką jie tiksliai reiškia.

Paaiškinkite jam, kad geriau tyliai pasakyti mergaitei, jog mėnesinės prasisunkė per kelnes ar sijonėlį, nei aptarti ją už nugaros. Kad negalima erzinti mergaičių, nes tai gali labai sutrikdyti ją.  Apskritai venkite frazių, kurios neigiamai kalba apie mergaičių mėnesines.

Jei sūnus užduoda klausimą tuo metu, kai esate užsiėmusi arba jūs tiesiog nežinote, kaip jam atsakyti, jokiu būdu nevilkinkite laiko. Atsakykite kuo greičiau, o prireikus galite vėliau grįžti prie to klausimo, parengusi išsamesnį atsakymą.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas ir stop kadras

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą