Kai šeimoje atsiranda berniukas, jaunas tėvas turi galimybę pragyventi dar vieną vaikystę, auginti savo sūnų kaip vyrą ir užmegzti ryšį su juo visą savo suaugusį gyvenimą. Tai labai naudinga sūnui, bet ne mažiau įdomu ir tėvui.

***

Deja, praktiškai nėra mokyklų jaunam tėvui, be to, šio pasaulio tuštybė ir domėjimasis kitais dalykais, dažnai trukdo tėvams suvokti, koks stebuklas jiems nutinka, kai šalia auga sūnus. Kad to nepraleistų, siūlome keletą paprastų taisyklių, kurių  būtų pravartu laikytis kiekvienam jaunam tėčiui, bendraujant su sūnumi.

Iki maždaug penkerių ar šešerių metų amžiaus sūnų daugiausia augina mama. Nes šiame amžiuje jam labiausiai reikia priežiūros, motinos švelnumo ir tinkamos mitybos. Bet nuo šešerių metų ateina laikas rimtai užsiimti tais reikalais ir tėvui. Būtent tada jis  ir pradeda groti pirmuoju smuiku.

  1. Pasistenkite rasti kuo daugiau laiko bendriems namų žaidimams su sūnumi

Ar tikrai vaikystėje žaidėte pakankamai stalo žaidimų – šaškių, šachmatų, visokių konstruktorių? Jie ne, tada jums bus sunkiau tą padaryti. Bet yra ir visokių kitokių žaidimų. Svarbu, kad būtų noro, o laiko tikrai atsiras.

  1. Tęsdami žaidimų temą – būtinai praktikuokite bendrus kamuolio žaidimus gryname ore

Šiandieniniai vaikystės džiaugsmai neretai prasideda ir baigiasi kompiuteryje. Todėl svarbu, kad tėvas išvestų vaiką į lauką ir parodytų, ką ten galima padaryti. Būtų gerai pasiimti su savimi kelis sūnaus bendraamžius ir surengti bendrus konkursus. Vaiką reikia mokyti berniukiškos pramogos. Tai gali padaryti tik tėvas. Beje, jei tėveliui daugiau kaip 30 metų, nėra labai pageidautina žaisti futbolą su  savo vaiko bendraamžiais. Futbolas yra labai traumuojantis sportas. Be to, didėjant  amžiui, mažėja greitis ir vikrumas. Bet tiesiog pažaisti kamuoliu su 8–10 metų vaikais yra būtent tai, ko reikia ir naudinga.

  1. Labai svarbu nuolat organizuoti bendrus vyrų pasivaikščiojimus be mamos ir seserų

Dviračiu, slidėmis, žygiais pėsčiomis … Nors pastarieji sunkesni – maži vaikai nemėgsta daug vaikščioti. Tai yra daugiau senjorų užsiėmimas.

  1. Bendrose šeimos išvykose atlikite vyriškus darbus su sūnumi

Pasistatykite ir išardykite su juo palapinę, užkurkite laužą ir kūrenkite ugnį, skaldykite medieną – apskritai parodykite sūnui vyro vaidmenį ir pareigas šeimoje.

  1. Pasidalykite savo aistra su sūnumi

Bet čia svarbu tik nebandyti realizuotis per jį patį ir neatlyginti to, ko trūko auklėjant. Tiesiog paklauskite jo ir pamatykite, kas jį domina. Jei esate automobilių entuziastas, o vaikas mėgsta labiau įsigilinti į detales ir konstruktorius, kartu  užsiimkite tuo, bet neverskite jo būti lenktynininku. Visiškai jokios prievartos. Dažnai būdami šalia savo sūnaus, tikrai pamatysite tikruosius jo interesus. Taigi, beliks juos plėtoti.

  1. Motinos kartais linkusios į „diktatoriškus“ metodus vaikų atžvilgiu

Tai natūralu, nes jos augino juos nuo tų dienų, kai buvo visiškai bejėgiai. Tėvas turėtų auklėti vaiką, kad jis būtų iniciatyvus, galintis priimti vyriškus sprendimus. Bet auklėjant berniukus yra viena problema. Viena vertus, vaikas turi išmokti rizikuoti – lipti medžiais, šokti į vandenį iš aukščio ir net kovoti. Kita vertus, visa ši rizika gali sukelti lemtingas pasekmes. Todėl svarbu, kad ten būtų kas nors pasirengęs palaikyti ir apsidrausti. Žinoma, tai turėtų būti tėvas arba senelis.

  1. Jūs turite kuo dažniau bendrauti su sūnaus bendraamžiais

Tuomet visada žinosite, kur jis ir su kuo, ir galėsite teigiamai paveikti ne tik savo vaiką, bet ir jo aplinką. Juk berniukai gerbia vyrus, kurie juos priima kaip suaugusius. Bendruose žaidimuose svarbu neteikti pirmenybės savo vaikui ir būti kuo teisingesniam, aiškinantis berniukiškus ginčus.

  1. Išmokykite savo sūnų, kaip elgtis su moterimis

Kartu išrinkite dovanas mamai jos gimtadienio ar Motinos dienos proga. Ir netgi pabandykite kažkaip sutaupyti tam pinigų. Ir sūnui matant, paduokite žmonai ranką, lipant laiptais ar prilaikykite duris, jai išeinant. Jūsų elgesys šeimoje yra jo būsimo elgesio modelis. Sūnus neturi nieko kito, kuriuo pavyzdžiu galėtų sekti, išskyrus jus ir „gatvę“. Ji taip pat yra stipri varžovė-auklėtoja: bet kuo daugiau jūs sakote ir rodote savo  asmeniniu pavyzdžiu sūnui namuose, tuo mažiau jis elgsis  netinkamai, keiksis, kaip įprasta tarp berniukų. Mat tokiu būdu jie mėgina paslėpti savo drovumą už vulgarumo. Be to, sūnui bus lengviau kalbėti apie intymiausius dalykus su tėvu. Čia svarbu tik nespausti ir bandyti leisti savo sūnui išsikalbėti.

  1. Išmokykite savo sūnų, kad nesėkmę galima įveikti

Ir kad viena svarbiausių vyro užduočių yra būtent įveikti sunkumus. Berniukiškuose gatvės santykiuose tai vadinama „imk silpnus“.

  1. Mylėkite savo sūnų ir visaip jam tai parodykite

Parodykite sūnui, kad jis jums įdomus, kad jūs juo didžiuojatės, matote jame asmenybę ir gerbiate jį, net jei jis dar neturi nieko bendro su tuo – mylintis tėvas visada ras už ką pagirti.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą