Saratovo srityje  neįgali, serganti 4 metų mergytė numesta likimo valiai ant grindų. Bet, anot kaimynų, vietos valdžia tvirtina, kad su mergyte ir šeimoje viskas tvarkoje.

Vyras santykiaudavo ir su žmona, ir su savo dukterimi

Maža mergytė šviesiais banguotais plaukais ir be drabužėlių guli tiesiog ant grindų, nes nepajėgia atsikelti.  Kaimynė nufotografavo neįgalią mergytę ir įkėlusi nuotrauką į socialinius tinklus, parašė: „Mergytei 4 metai, ji serga cerebriniu paralyžiumi, negali vaikščioti ir yra visiškai akla. Tėvams ji nereikalinga, jos beveik nemaitina ir neprausia. Niekas, net policija nereaguoja, sako, kad šeima tvarkinga!“.

Saratovo srityje gyvenantis Vasilijus Šelodonovas išgarsėjo  dar prieš kelerius metus, kad santykiauja su savo nepilnamete dukra, kuri jau susilaukė trijų vaikų nuo savo tėvo. Ši neįgali mergytė  – trečias jų vaikas. Išeina, kad jis ne tik tų vaikų tėvas, bet ir senelis tuo pačiu.

Kaimynai nustebo, kai prieš septynerius metus Vasilijaus jauniausia duktė Tatjana pamečiui  pagimdė du vaikus. Mat kaimynai matė, kad Tatjana niekur iš namų neiškeldavo kojos, su vaikinais taip pat nesusitikinėjo. Tada prakalbo Tanios mama Galina. Paaiškėjo, kad gyvenant vienoje troboje, Vasilijus Šelodonovas santykiaudavo ir su savo žmona, ir su savo dukterimi.

Ši istorija plačiai nuskambėjo dar 2012 metais, televizijos pokalbių šou „Tegul kalba“, kur Vasilijus neslėpė, kad iš pradžių tvirkino dukterį, o jai kiek paūgėjus, ėmė su ja santykiauti. Studijoje greta jo sėdėjo ir duktė Tatjana, tada jau pilnametė mergina ir tvirtino mylinti tėvą kaip vyrą ir toliau su juo santykiaus. Tatjana patvirtino, kad tėvas ją dar visai mažą tvirkino. (Anot psichologų, vien žodis „tvirkinti“ reiškia sugadinti žmogų. Vadinasi, tikėtina, kad ilgą laiką tvirkintas vaikas, užaugęs gali gyventi palaidą gyvenimą, verstis prostitucija, būti hyperseksualiu).

Dabar kaimynai kaltina Vasilijų  ne tik dėl mažametės dukters tvirkinimo, kankinimo ir laikymo nežmoniškomis sąlygomis. Juk ji neįgali, negali vaikščioti ir yra akla!

„Мes kaime tą mergytę vadiname „auksiniu vaikeliu“. Šelodonovai už neįgalų vaiką gauna nemažai pinigų per mėnesį, todėl ir neatiduoda jos į vaikų globos namus“, – sakė kaimynė Liudmila Bezmenova. Anot jos, dar kiti du tėvo ir dukters vaikai yra sveiki. Bet ji ne kartą buvo Šelodonovų namuose ir matė, kad mergytė nuolat guli ant grindų, numesta ant senų skudurų. Jos beveik nemaitina, kartais duoda išgerti pieno ir bandelę.

„Kur tai matyta, kad tikras tėvas savo dukteriai vaikus darytų. Aišku, nuo tokios kraujomaišos ir gimsta neįgalūs vaikai. Reikėjo mergytę seniai atimti iš jų ir auginti vaikų globos namuose, antraip ji mirs išsekusi. Nuotrauką man pavyko padaryti atsitiktinai, kai nieko nebuvo namuose, o mergytė gulėjo numesta sau viena ir neverkė. Tikriausiai nebeturėjo jėgų“, – tvirtino kita kaimynė Olga.

Mergytę laiko ant grindų, kad nenukristų nuo sofos ir nesusitrenktų galvos

Žurnalistai nuvyko į kaimo mokyklą, kur mokosi Vasilijaus ir jo dukters Tanios vyresnioji duktė Bet pedagogai žinojo tą šeimą tik iš gerosios pusės.

–  Vyresnioji – pirmokė, tėvai ja labai rūpinasi. Į mokyklą ir iš mokyklos veža savo mašina „Žiguliais“. Aprengta gerai, kiti vaikai jai kartais net pavydi“, – sakė pirmaklasės mokytoja.

Paskui žurnalistai užsuko į kaimo administraciją, kur juos sutiko vaiko teisių apsaugos specialistė. Sakė, tik vakar buvusi pas Šelodonovus ir viskas ten gerai:

– Žinoma, šeima, švelniai kalbant, nestandartinė, bet iš esmės Šelodonovai gyvena neblogai. Turi ūkį, šaldytuvas visada pilnas mėsos, varškės, pieno, sviesto, sūrio, kiaušinių, daržovių. Žodžiu, nebadauja. Nepaisant mergaitės ligos – vaikų cerebrinio paralyžiaus (VCP)  ji mėgina kalbėti ir net šliaužti alkūnėmis. Ją palieka ant grindų kad nenukristų nuo sofos ir nesusižeistų.  Žinoma, mes stebime šią šeimą, bet galime užtikrinti, kad ten nesmurtaujama, nepastebėjome, kad vaikas būtų lytiškai išnaudojamas. Ir apsileidusių jų mes nepastebėjome.

Po to vietos žurnalistai panoro pakalbėti ir su Vasilijumi. Bet pirmiausiai juos sutiko pirmoji jo žmona Galina, Tatjanos motina. Sužinojusi, kad atvyko žurnalistai, nusimovė nešvarią šlepetę ir ėmė mosuoti jiems po nosimis, vydama šalin.  Tačiau po to duryse išdygo trobos šeimininkas  Vasilijus.

–  Galiu jums pasakyti tik viena: kaimynai pavydi mums! – kirste nukirto 66 metų vyras. – Ėmė nekęsti manęs nuo tada, kai su Tanka pradėjau gyventi kaip vyras ir žmona. O dabar mes turime tris vaikus, ūkį, mašiną, štai ir skundžia iš pavydo. Bet veltui, nes buvo atvažiavę ir iš policijos, ir iš vaiko teisių apsaugos ir pasakė, kad neturi dėl ko atimti iš mūsų vaiką.

–  Ir nereikia vaikščioti pas mus, gyvenkite savo gyvenimą, o mus palikite ramybėje ir viso geriausio! – pridūrė Vasilijus ir užtrenkė duris.

Žurnalistų paklausta vaiko teisių įgaliotinės Saratovo srityje Julijos Jerofejevos teigimu, tai paprasta šeima, išskyrus tai, kad tėvas pamilo savo dukterį. Bet jei paaiškės, kad su mergaite buvo elgiamasi netinkamai, smurtaujama, gali būti ir paimta iš šeimos. Tačiau kol kas tokių duomenų neturinti.

 • Šeima nėra įrašyta į rizikos grupę nei medicinos įstaigose, nei socialinės globos ir rūpybos skyriuose, nei policijoje, nei nepilnamečių reikalų skyriuje. Įvairių struktūrų atstovai pakartotinai atliko ne vieną patikrinimą, bet nenustatė jokių pažeidimų.  Šeima gauna visas jiems priklausomas socialines išmokas. Jie gyvena prastai, bet namuose yra keli šaldytuvai, kurie visada pripildyti maisto. Namuose nėra  nei dulkių, nei voratinklių. Visi vaikai yra maitinami ir prižiūrimi.

parengta pagal kp.ru

nuotr. iš socialinių tinklų

 

 

 

 

8 KOMENTARAI

 1. I don’t know whether it’s just me or if everybody else
  experiencing problems with your blog. It looks like some of the text on your
  posts are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this
  is happening to them too? This could be a problem with my web browser because I’ve
  had this happen previously. Many thanks

 2. Good day! I could have sworn I’ve visited this blog before but after going through many of
  the articles I realized it’s new to me. Regardless, I’m
  certainly happy I found it and I’ll be bookmarking it and checking back
  frequently!

 3. First off I would like to say terrific blog! I had a quick question which I’d like to
  ask if you don’t mind. I was interested to know how you
  center yourself and clear your thoughts before writing.
  I have had difficulty clearing my mind in getting my ideas out.
  I truly do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually
  lost simply just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints?
  Thank you!

 4. You really make it seem really easy with your presentation however I in finding this matter to be actually something which I feel I might never understand.
  It kind of feels too complex and very wide for me.
  I’m having a look forward in your subsequent submit, I’ll try to get
  the hold of it!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą