2003 metais gruodžio 7 d. Danielis Morcombe'as iš Kvinslando miesto Australijoje, nupėdino į autobusų stotelę, nes norėjo nuvykti į vietinį prekybos centrą ir nupirkti artimiesiems kalėdinių dovanų. Socialinių tinklų nuotrauka

Tik 2011 metais policijai pagaliau pavyko surasti  ir nuteisti seksualinį nusikaltėlį, kuris 2003 metais pagrobė ir nužudė Danielių.

 

Jau anksčiau teistas už seksualinius nusikaltimus

2003 metais gruodžio 7 d. Danielis Morcombe’as iš Kvinslando miesto Australijoje, nupėdino į autobusų stotelę, nes norėjo nuvykti į vietinį prekybos centrą. Autobusas vėlavo. Žinoma, kad 13-metis paauglys kalbėjosi su dviem nepažįstamais vyrais, bet vėliau namo negrįžo. Policija pradėjo didžiausią Kvinslando istorijoje tyrimą, tačiau berniuko pėdsakų nerado: tai tęsėsi 8 metus.

Tik 2011 metais tyrėjams pavyko susekti Danielio pagrobėją ir žudiką. Paaiškėjo, kad tai Brettas Peteris Cowanas, anksčiau teistas už seksualinius nusikaltimus.

Vienas iš trijų Bruce’o ir Denise’o Morcombe‘ų vaikų Danielis buvo ypač artimas savo broliui dvyniui Bradley. Jie užaugo mylinčiuose namuose Australijos Saulėtekio pakrantėje: šeima gyveno laimingai, apsupta daugybės gyvūnų.

2003 metais gruodžio 7 d. Danielis ir jo broliai pabudo anksčiau nei įprastai. Mat buvo pasišovę padėti kaimynams nuskinti vaisius. Gavęs atlygį už darbą, Danielis nusprendė autobusu važiuoti į prekybos centrą „Sunshine Plaza“, norėdamas nupirkti kalėdinių dovanų visai šeimai. Tėvai nesijaudino dėl savo sūnaus, nes jis į tą patį prekybos centrą autobusu važiavo mažiausiai 15 kartų. Tą pačią gruodžio dieną Danielio tėvai grįžo iš darbo ir pamatė, kad jų sūnaus nėra namuose. Jie nuvyko  į prekybos centrą, tačiau paauglio niekur nebuvo. Morcombe‘ai iš karto pranešė policijai, kad Danielis dingo, ir prasidėjo paieškos, trukusios ilgus metus.

Rinkdami įvairiausius įrodymus ir liudininkų parodymus, tyrėjai padarė keletą svarbių išvadų. Liudininkai pasakojo, kad gruodžio 7 d. autobusų stotelėje matė berniuką, kuris atitiko Danielio apibūdinimą. Kai kurie sakė matę netoliese stovėjusį mėlyną automobilį, kuriame buvo vienas ar du vyrai. Vėliau jie užmezgė pokalbį su paaugliu.

Nuo pat Danielio dingimo tyrimo pradžios policija įtarė nusikaltėlius, teistus už seksualinius nusikaltimus. Vienas iš jų buvo Brettas Peteris Cowanas. 1987 metais jis įviliojo septynerių metų berniuką į parko tualetą ir jį išprievartavo. Cowanas kalėjo tik vienerius metus. 1993 metais jis išprievartavo šešerių metų berniuką. Tada buvo nuteistas kalėti trejus su puse metų.

 

Neturėdami svarių įrodymų, tyrėjai negalėjo iškelti bylos

Pranešama, kad po antrojo įkalinimo ir išėjus į laisvę, Brettas Peteris Cowanas tapo reformuotu krikščioniu, vedė ir susilaukė dviejų vaikų. Būtent jo žmona iš pradžių melavo policijai apie jo buvimo vietą tą dieną, kai dingo Danielis Morcombe’as. Vėliau ji prisipažino, kad vyras buvo dingęs mažiausiai penkioms valandoms. Tačiau kai policija pirmą kartą apklausė Cowaną, jis prisipažino, kad važiavo pro autobusų stotelę, kai pastebėjo vieną stovintį Danielį. Nusikaltėlis taip pat sakė, kad sustojo pasiūlyti paauglį pavėžėti, tačiau  šiam atsisakius, jis esą  nuvyko savais keliais.

Neturėdami svarių įrodymų, tyrėjai negalėjo iškelti bylos Cowano atžvilgiu. Supratusi, kad viskas nėra taip paprasta, policija 2011 metų balandį pradėjo slaptą operaciją „Mr. Big“ („Ponas Didysis“). Slaptas pareigūnas susidraugavo su Cowanu vidaus skrydžio metu. Policininkas apsimetė, kad yra susijęs su nusikalstama gauja, o paskui pamažu stengėsi palenkti vyrą į savo pusę. 2011-ųjų rugpjūtį Brettas Cowanas jau taip pasitikėjo keliais slaptais pareigūnais, kad vienam iš jų prisipažino, jog 2003 metais pagrobė ir nužudė Danielį Morcombe’ą. Prisipažinimas buvo užfiksuotas paslėpta kamera ir  Cowanas buvo nedelsiant suimtas.

Supratęs savo padėtį, nusikaltėlis viską prisipažino. Žurnalistų teigimu, prievartautojas ir žudikas teigė, kad Danielis Morcombe‘as 2003 metų gruodžio 7 dieną sutiko su pasiūlymu nuvežti jį į prekybos centrą. Tačiau vietoj to, nusikaltėlis nusivedė jį į nuošalų namą ir pradėjo priekabiauti prie paauglio. Cowano  teigimu, jis ketino tik išprievartauti paauglį, o paskui jį išlaipinti toje pačioje autobusų stotelėje. Tačiau kai Danielis ėmė rėkti ir priešinosi, Cowanas  supanikavo ir sugriebė paauglį už gerklės, mirtinai jį uždusindamas.

Cowanas nuvedė policiją į Glass House kalnus, kur  ir užkasė berniuko palaikus. Tyrėjai aptiko Danielio batus, drabužius ir 17 kaulų fragmentų. Aštuonerius metus trukusios paieškos baigėsi. 2014 metų kovą Brettas Peteris Cowanas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Danielio brolis dvynys Bradley žurnalistams sakė: „Nebuvo nė dienos, kad nebūčiau galvojęs apie Danielį. Žinau, kad brolis vis dar yra su manimi, mano širdyje ir mintyse. Ir jis visada bus“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą