
Šį kartą ir vėl labai rimta prievartavimo tema. Ir todėl iš karto perspėjame, kad norint išvengti bėdų, nevaikščiokite vienos tamsiomis alėjomis, nesėskite į mašinas su abejotinais vyrais ir būkite atsargios net ir su pažįstamais vaikinais. Primygtinai prašome, kad perskaitytumėte viską, ką norime jums pasakyti apie tai.
Apie stereotipinį prievartautojo įvaizdį
Įsivaizduokite, kad jūsų buvo paprašyta nupiešti potencialaus prievartautojo fotorobotą. Greičiausiai jį apibūdinsite taip: nervingas vyras su nesveiku blizgesiu akyse, kuris vakarais parkuose puola merginas… Šis apibūdinimas nėra pats teisingiausias. Taip, žinoma, toks portretas taip pat gana tikroviškas. Tačiau tai tik 10 proc. atvejų. Įvairių tyrimų duomenimis, 90 proc. prievartavimų įvyksta „atsipalaidavusioje“ aplinkoje, o tokių istorijų kaltininkas gali būti ir jūsų vaikinas, klasės draugas, kaimynas, ilgametis draugas ar naujas pažįstamas.
Prisiminkite kartą ir visiems laikams: bet kokia sekso forma be abiejų sutikimo yra išžaginimas. Ir tai gali padaryti ne tik maniakas, įšokęs į liftą paskui merginą, bet ir vaikinas, kuris tiesiog pasakė gražius žodžius merginai. Skirtumas čia tik vienas: pastarojo veiksmus numatyti sunkiau.
Ko bijoti vaikino elgesyje?
Žinoma, niekas neskatina jūsų per „Interpolo“ duomenų bazę išsiaiškinti kiekvieno pažįstamo vaikino kai kuriuos duomenis. Tiesiog atidžiau pažvelkite į vaikinų savybių, dėl kurių jis nėra geriausias džentelmenas, sąrašą. Stenkitės su juo išlaikyti reikiamą atstumą, būti mandagiai, bet oficialiai. Dar geriau, šalinkitės jo, jei jūsų vaikinas:
- Rodo grubumą ir agresiją
Tai yra jam nieko nereiškia pakelti balsą, įžeisti jus ar piktai pajuokauti. Jis aštriai reaguoja į bet kokius teiginius jo adresu ir yra pasirengęs visiems „duoti į akį“. Linkęs fiziškai skriausti be jokios priežasties.
- Nepaiso jūsų nuomonės
Jam nerūpi, ko jūs norite – viskas turi būti taip, kaip jis pasakė.
- Pavydus
Dėl jo nesibaigiančių pretenzijų ir keliamų pavydo scenų jūs nebegalite bendrauti su draugais ir turite pasitraukti iš visų socialinių tinklų. Jis nepasitiki jumis ir nuolat jus kontroliuoja.
- Pažeidžia asmenines ribas
Jis landžioja ir nuolat tikriną jūsų telefoną ir elektroninį paštą – nieko nuo jo nenuslėpsi.
- Paniekinamai kalba apie merginas apskritai
Jis dažnai skundžiasi buvusiomis draugėmis, sako, kad jos kvailos ir neįdomios.
- Daug reikalauja
Nuo pat pirmojo susitikimo jis tvirtina, kad nieko taip nemylėjo. Ir jis reaguoja labai skausmingai, jei neprisieksite jam to paties.
- Šantažuoja ir grasina
Nors ir juokaudamas, retsykiais jis sako, kad jums atkeršys ar net užmuš, jei paliksite jį.
- Paleido telefoną į sieną
Mėtyti daiktus gražiai atrodo tik filmuose – realiame gyvenime tai nebrandumo ir emocinio nestabilumo rodiklis.
- Dėl savo problemų kaltina kitus
Jo gyvenimas – tai nesėkmių virtinė, dėl kurių kalti tėvai, buvusios merginos, draugai. ilgainiui jūs taip pat tapsite jo konfliktų ir kitų bėdų kaltininke.
- Yra priklausomas
Nuo alkoholio, narkotikų, žaidimų – kažkas iš šio sąrašo neretai būna svarbesnis už sveiką protą.
- Kenčia nuo nuotaikų kaitos
Jis ką tik buvo mielas, o kitą akimirką staiga susierzino. Jis yra nenuspėjamas ir greitai įsiplieskia.
- Draugauja su agresyviais draugais
Jam reikia numalšinti emocinį stresą, todėl tokie ir jo draugai, kurie tariamai leidžia išlieti pyktį.
Išvada: neįtikinėkite savęs, kad išgelbėsite vaikiną ir padėsite jam pasikeisti. Meilė tokiam vaikinui gali jus apakinti, bet vargu ar norėsite išsigydyti nuo iliuzijų suluošintos psichikos kaina.
“YouTube” vaizdo įrašas