2002 metais  Argentinoje iš Susanos Trimarco buvo pagrobta duktė Maria de los Angeles Veron. Septyniolika metų moteris ieško savo dukters, tuo pačiu padėdama kitoms merginoms išsilaisvinti iš seksualinės vergijos.

 

Mergaitė buvo įstumta į raudoną automobilį

23-ejų  metų  Maria de los Angeles Veron – vienintelė Susanos duktė ir dingo  kaip į vandenį 2002 metais Tucumano provincijoje. Tuo metu motina su ją ėjo į priėmimą pas gydytoją. Jai nuėjus į gretimą parduotuvę nusipirkti vandens, mergina prasmego kiaurai žemę. Kai kurių liudininkų teigimu, Maria buvo įstumta į raudoną automobilį, tačiau policija nerado jokių įkalčių. Netrukus pati Susana pradėjo ieškoti dingusios dukters, bet iki šiol jos taip ir neranda.

Ieškodama dukters, Susana apsirengė kaip prostitutė, užsukdavo į viešnamius ir barus, kur susitikdavo su merginomis ir jų klausinėjo.

Viena merginų prisiminė Marią kaip perdažytą blondinę. Kitos tvirtino, kad ji  galėjo būti parduota viešnamyje Ispanijoje. Remiantis dar kita versija, nusikaltėliai išsiuntė ją iš Tucumano į La Rioja provinciją. O po to gabeno iš vieno miesto į kitą, padedant pareigūnams ir vietos policijai, norėdami sumėtyti pėdas.

 

Ant jų kūnų buvo matyti patirto siaubo pėdsakai

2002 metais niekas net neužsiminė apie tokias problemas kaip seksualinė vergija ir prekyba žmonėmis. „Ieškodama dukters, išsiaiškinau šios mafijos tinklus, kurie pagrobia merginas apgaule, siūlydami joms auklių, modelių darbą“, – sakė moteris. Susana su vyru padėjo mergaitėms pabėgti iš viešnamių, rizikuodami savo gyvybėmis.

„Kai pradėjau ieškoti savo pagrobtos dukters, apsistodavau baruose ir smuklėse, kur slėpiau tikrąją savo tapatybę, bet iš tikrųjų tai buvo tikri viešnamiai. Buvo sutenerių su ginkluotais sargybiniais, kurie net neslėpė savo ginklų, kai atvažiuodavo policija. Matėme daugybės mergaičių  baimę akyse.  Jos žiūrėjo nuleidusios akis į grindis, o ant jų kūnų buvo matyti patirto siaubo pėdsakai. Jos stovėjo tarsi suakmenėjusios ir bijojo pratarti bent vieną žodį“, – prisimena Susana.

Anot moters, ji pasakiusi merginoms, kad turi galimybę išvykti iš čia. „Kažkuri pribėgo, apsikabino mane ir mano vyrą. Ištraukėme jas iš ten. Ne vieną jų parsivežiau į savo namus. Daviau joms maisto, drabužių ir palydėjau į prokuratūrą, kur galėjo pranešti apie smurtą, nes policija buvo mafijos bendrininkė“, – pasakoja Susana.

 

Tapo kovos su seksualine vergija simboliu

„Jie du kartus bandė mane nužudyti gatvėje, bandė pagrobti Mikaelit (Marios dukrą), kai buvo dar visai maža“, – prisimena moteris. Kai Susana suprato, kad ji viena nebepajėgia kovoti su mafija, 2007 metais įkūrė Maria de los Angeles fondą, pavadintą dukters vardu. Fondas užsiima pagrobtų merginų gelbėjimu Argentinoje.

Daugiausiai Susanos pastangų dėka 2008 metais šalyje buvo pateikta įstatymų, draudžiančių prekybą žmonėmis. Taip pat buvo priimti ir įstatymų pakeitimai, kurie padėjo išgelbėti 3000 žmonių gyvybes. Tais pačiais metais buvo įsteigtas priežiūros komitetas, siekiant užkirsti kelią prekyba žmonėmis ir ištirti tuos atvejus.

Susana tapo kovos su seksualine vergija simboliu. 2012 metais šalies prezidentas įteikė moteriai pilietinių teisių apdovanojimą. Be kitų apdovanojimų, Susana sulaukė pripažinimo ir iš JAV valstybės departamento, kuris bebaimei moteriai įteikė medalį „Už drąsą“.

Padedant Susanai ir jos vadovaujamam fondui, buvo išgelbėta apie 10 tūkst. merginų.  Tačiau moteriai vis tiek nepavyksta rasti dukters. „Aš neketinu pasiduoti, nemirsiu, kol sužinosiu, kur yra Maria“, – sakė ji.

“Facebook” tekstas ir nuotraukos

 

4 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą