Būtina išmokyti vaiką nesivelti į pokalbį su nepažįstamais žmonėmis. Siekdami pritraukti vaiką, pedofilai beveik niekada netempia vaiko per jėgą, o naudoja kažkokias gudrybes. Archyvo nuotrauka

Pastaruoju metu  vis daugėjantys su pedofilija susiję nusikaltimai ( seksualinis priekabiavimas, smurtas, ištvirkavimo veiksmai prieš nepilnamečius ir  panašiai) tapo ypač aktualūs.

 

Šių faktų analizė rodo, kad daugeliu atvejų pavojingų pasekmių būtų buvę galima išvengti, jei tėvai būtų labiau dėmesingi, patys vaikai suvoktų galimas grėsmes, kylančias bendraujant su nepažįstamais suaugusiais. Pagrindiniu informacijos šaltiniu, iškėlus baudžiamąsias bylas dėl seksualinio smurto prieš vaikus faktų, išlieka nepilnamečių, nukentėjusių nuo nusikalstamos veikos, tėvų (teisėtų atstovų) pareiškimai, Švietimo ir sveikatos skyriaus pranešimai bei vidaus reikalų skyriaus operatyvinė informacija.

Tuo pačiu metu šių nusikaltimų atpažinimą apsunkina daugybės suaugusiųjų ir pačių vaikų nenoras atskleisti informaciją apie tai, kas įvyko, o tai leidžia ilgai, o kartais ir visam laikui  išvengti baudžiamosios atsakomybės. Neretai pats smurto faktas išryškėja, kai aukos patenka (kreipiasi) į gydymo įstaigas arba patys nusižengia.

Štai keletas patarimų tėvams, kurie padės sumažinti riziką, kad vaikas taps pedofilo auka.

  1. Būtina išmokyti vaiką nesivelti į pokalbį su nepažįstamais žmonėmis. Siekdami pritraukti vaiką, pedofilai beveik niekada netempia vaiko per jėgą, o naudoja kažkokias gudrybes. Vaikai yra patiklūs ir dažniausiai prisijaukina juos kalbėdami ar bendraudami. Pavyzdžiui, jei vaikui penkeri metai, tuomet užtenka pasakyti, kad negalima kalbėti su nepažįstamais žmonėmis ir būti šalia gerai pažįstamų žmonių. Šiam amžiui šios informacijos pakanka. Šio amžiaus vaikai supranta formaliąją pusę: tai, kad kažkoks dėdė blogas, bet vaikas iki galo nesuvokia grėsmės esmės. Vyresniems nei dešimties metų vaikams jau galima pasakyti apie pasekmes ir konkrečias pedofilų grėsmes. Natūralu, kad ši informacija turi būti pateikiama, atsižvelgiant į intelektualinį vaiko vystymąsi, labai atsargiai, kad nebūtų sužalota jo psichika.
  2. Jei įmanoma, nepalikite vaikų žaidimų aikštelėje be priežiūros. Kraštutiniu atveju paprašykite kaimynų ar pažįstamų žmonių prižiūrėti vaiką.
  3. Svarbu žinoti, kad pedofilas nebūtinai gali būti vyras. Moteris taip pat gali suvilioti vaiką, nors tai pasitaiko itin retais atvejais. Vienaip ar kitaip, bet vaiko galvoje turi įsitvirtinti  „svetimo žmogaus“ sąvoka.
  4. Paaiškinkite vaikui, kad tuo atveju, jei kas nors jo paprašytų parodyti kelią, pakvies paragauti ledų ar šokolado, vaikas turėtų nedelsdamas nusisukti ir atsitraukti nuo šio žmogaus ir eiti ten, kur yra daugiau žmonių.
  5. Jei įmanoma, kontroliuokite vaiko aktyvumą internete, jo bendravimo ratą socialiniuose tinkluose. Internetas yra patogiausia platforma pedofilams rasti potencialias savo aukas. Pastarieji gali susirašinėti su vaikais prisidengdami bendraamžiais, bendraminčiais, neva, žaidę kompiuterinius žaidimus, turintys bendrų pomėgių ir panašiai. Paprastai susirašinėjimo metu nustatomas vaiko pažeidžiamumo laipsnis ir tada jis yra viliojamas į pedofilo tinklus.
  6. Atsiminkite, kad nusikaltėliu gali būti žmogus, kuris kasdien bendrauja su vaikais ir paaugliais, veda būrelius, sekcijas, gali būti auklėjas, taip pat giminaitis, šeimos draugas ir panašiai. Todėl tėvai turi sukurti abipusio pasitikėjimą palaikančius santykius su vaikais, kad jie kalbėtų apie viską, kas su jais vyksta. Nusikaltėliai arba mandagiai įtikina, arba įbaugina vaikus, kad jie tai laikytų paslaptyje.

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą