Patrickas ir Jenet Kreitneriai rūpinasi benamiais

Jenet Kreitner  buvo seksualiai išnaudojama nuo mažumės. Ją turėjusi prižiūrėti auklės draugas išprievartavo Jenet, kai jai tebuvo vos treji metai. Mergytė apie tai papasakojo tėvams. Iš pradžių tėvas liepė dukrai būti atsargiai. Tačiau vieną naktį jis pats atėjo į jos miegamąjį ir paprašė parodyti, ką su ja darė auklės draugas…

 

Ji vaidino heroję, kurią išžagino tėvas, o motina neapsaugojo

Trejų metų mergaitė, visiškai pasitikėdama savo tėvu, parodė, ką ir kaip tas vyras darė su ja ir kaip po to skaudėjo. Tačiau užuot padėjęs… tėvas irgi išprievartavo savo mažametę dukrelę.

„Prisimenu, kai jis išėjo, trenkdamas duris, mano pasitikėjimas baigėsi. Nuo tos akimirkos supratau viena, kad negalima niekam sakyti, kitaip ir jie tą patį padarys su manimi“, – sakė Jenet.

Tėvas pradėjo prekiauti dukra, kai jai buvo šešeri metai. Tai tęsėsi dvejus metus.

Kai mergaitei suėjo 14 metų, jos tėvas mirė nuo širdies smūgio per Tėvo dieną. Nuo tos dienos seksualinis smurtas šeimoje baigėsi.

Jenet saugojo savo išgyvenimus paslaptyje ir ilgus metus slopino skaudžius prisiminimus.

1978 metais jaunutė aktorė lankė Amerikos konservatorijos teatrą San Franciske, o 1980 metais vasarą ji išvyko į Los Andželą, kur gavo Sally vaidmenį miuzikle „Cabaret“. Mergina taip pat vaidino komedijose ir buvo apdovanota už Jill vaidmenį  „Ecus“ spektaklyje. „Mano karjera prasidėjo muzikiniame teatre“, – prisimena Jenet.

Vienas vaidmuo, kurį aktorė dabar apibūdina kaip likimo ironiją, palietė ją iki širdies gilumos. Mergina dalyvavo spektaklyje „Benamiai: gatvės opera“. Ji vaidino heroję, kurią išžagino tėvas, o motina neapsaugojo. Tai buvo tikslus Jenet vaikystės atspindys. Vienas giminaitis, atvykęs pažiūrėti spektaklio, pakvietė merginą vakarienei. Jie kalbėjo apie praeitį ir Jenet galvą užplūdo skausmingi praeities prisiminimai. „Tai buvo panašu tarsi paspaudus jungiklį ir viskas ėmė grįžti iš praeities“, – prisimena aktorė. Tačiau ji neturėjo svarbiausio dalyko – šeimos, kuri palaikytų …

Kai Jenet motina ištekėjo už vyro iš „aukštosios visuomenės“, ji nenorėjo, kad duktė prisimintų ir  kalbėtų apie patirtą seksualinį smurtą šeimoje. Tada mergina tapo priklausoma nuo alkoholio ir narkotikų, norėdama nuslopinti skausmą. Dėl šios priežasties Jenet neteko darbo ir išsiskyrė su pirmuoju vyru.

 

Ji ir vėl ėmė patirti žiaurų smurtą artimoje aplinkoje

Kartą aktorė sėdėjo su draugu bare, kai staiga į ją kreipėsi vyras. „Supratau, kad šis žmogus mane stebėjo nuo pat pradžių“, – prisimena Jenet. Vyras buvo gerai nusiteikęs ir atidžiai klausėsi, kai ji kalbėjo apie praeitį …  Moteris gerai jautėsi su juo, nes visi kiti nenorėjo to klausytis.

Po kiek laiko tas vyras įtikino Jenet parduoti verslą ir kartu su juo išvykti iš Kalifornijos. Tačiau kai tik jie išvyko ir pradėjo gyventi kartu, moteriai nebuvo leidžiama išeiti iš namų. Negana to, ji ir vėl ėmė patirti žiaurų smurtą artimoje aplinkoje.

Po trejų metų Vyras supakavo Jenet daiktus į du lagaminus ir kartu su sūnumi Jeremy, 1994 metais sausio 24- osios apniukusią ir lietingą dieną, palydėjo į Disneilendą ir paliko juos ten.

36-erių Jenet ir  jos šešiametis sūnus Jeremy tapo benamiais. „Atrodė, kad mano mintys susidvejino. Viena vertus, negalėjau patikėti, kad jis tai galėjo padaryti. Kita vertus, aš turėjau tai numatyti“, – prisimena moteris.

Pirmąją naktį mama ir sūnus praleido telefono kabinoje.

Po to Jenet paskambino motinai, tačiau paaiškėjo, kad ji kenčia dėl senatvinės demencijos ir tiesiog nebeprisiminė turinti dukrą. Negalėjo padėti jai, o ir nenorėjo …

Moteris jautėsi niekam nereikalinga. „Kaip tu gali atsukti nugarą savo dukrai, kuri tiesiogine prasme atsidūrė gatvėje su savo sūnumi, jos anūku?“, – iki šiol nesupranta Jenet.

„Tuo metu jaučiausi visiškai bejėgė ir vieniša. Kai aš buvau maža, ji neapsaugojo manęs nuo smurto ir dabar vėl atsisakė padėti “, – pridūrė ji.

Bet vis dėlto Jenet pavyko dėl sūnaus: berniuką priglaudė buvusio vyro motina.

Jeremy savaitę praleisdavo pas močiutę, o savaitgaliais pas motiną, kuriai pavyko užsidirbti šiek tiek pinigų, kad galėtų susimokėti už motelio kambarį ir likti su vaiku dvi dienas per savaitę.

 

Janet ir Patrickas rūpinosi benamiais

1994 metais birželio 24 dieną Jenet, kaip įprasta, paliko sūnų pas močiutę, o tada nuėjo į parką su savimi pasiėmusi Jonathano Kellermano knygą „Bad Love“ („Bloga meilė“).

Ji sėdėjo ant suoliuko ir skaitė, kai šoniniu žvilgsniu pamatė iš lėto prieinantį vyrą.

„O, Dieve, aš žinau, kad jis pradės priekabiauti, bet aš nenoriu šiandien turėti su tuo ką nors bendro“, – pagalvojo Jenet. Vyras iš tolo ėmė aiškinti, kad namuose turi daug knygų, o Jenet  nebeišlaikė ir aprėkė jį.  Nepažįstamasis lyg niekur nieko ramiai prisistatė esantis Patrikas ir paklausė ar gali prisėsti greta. Paaiškėjo, kad jis dirbo konferencijų centre, kur ką tik baigėsi knygų paroda.

Jenet suminkštėjo ir pradėjo kalbėti apie save. „Jis aiškiai užjautė mane ir man palengvėjo, tarsi akmuo būtų nusiritęs nuo mano krūtinės“, – prisimena ji. Jie išsiskyrė, bet kitą dieną kažkas pabeldė į motelio kambario duris. Moteris atidarė jas ir pamatė tą vyrą iš parko.

„Jis įdėmiai pažvelgė man į akis ir pasakė: „Jenet, tavo vieta ne čia “. Jis pasakė taip, tarsi suprastų, kas atsitiko su manimi“. Patrikas pasakė, kad gyvena bute ir pasiūlė jai ir Jeremy  užleisti savo miegamąjį, o pats įsikurti ant minkštasuolio valgomajame.

Janet priėmė pasiūlymą, tačiau giliai širdyje vis tiek nepasitikėjo juo: „Aš trejus metus vedžiojau Patriką už nosies prieš savo valią, nes galvojau, kad jis nori tik išnaudoti mane ir palikti. Bet taip neatsitiko. Jis niekada nenustojo palaikęs mane“, – sakė Jenet.

Po trijų metų Jenet ir Patrick susituokė ir susilaukė kūdikio. Bet tai dar ne visos istorijos pabaiga. Prieš susirasdama darbą Jenet vis dar turėjo psichikos problemų ir kovojo su praeities keliamomis neigiamomis emocijomis.

Pakeliui į pasveikimą Janet prisijungė prie bažnyčios bendruomenės ir kitus 12 metų globojo  kalinius, skatindama juos keisti savo gyvenimo būdą. Tada ji dirbo įvairiose visuomeninėse, ne pelno organizacijose. Per tą laiką pora savo namuose priglaudė daug benamių moterų.

Kartą dešimt moterų ir dešimt jų vaikų už  poros pinigus  kurį laiką gyveno vietiniame motelyje, kuris veikė kaip prieglauda.

Janet ir Patricko gerumas ir rūpinimasis benamiais lėmė tai, kad 2004 metais buvo įkurti „Močiutės vilties namai“, teikiantys pastogę ir pagalbą benamėms moterims.

Norėdami padėti  ir benamiams vyrams, pora šiais metais planuoja atidaryti „Senelio vilties namus“. Janet ir Patrickas padėjo daugiau kaip 2000 moterų ir išdalijo daugiau nei du milijonus porcijų valgių moteliuose gyvenantiems vaikams.

„Mūsų misija yra padėti „nematomiems“. Daugelį metų jaučiausi nematoma, nes niekas nematė, kas su manimi vyksta ir neskyrė man nei dėmesio, nei laiko, – sako Jenet. „Mano misija šioje žemėje – padėti nuskriaustiems, nuo kurių visi nusigręžia“.

parengta pagal orangecoast.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą