Būdamas 10 metų Igoris pateko į avariją ir buvo sužeistas, o tai paveikė jo psichiką

Nužudytų vaikų tėvus OMON-as sunkiai sutramdė: vyrai ir moterys norėjo nusikaltėlį nubausti nelaukdami teismo. Igoris Irtyšovas ypač žiauriai prievartavo ir žudė vaikus, o jo nusikaltimai kaskart darėsi vis baisesni. Vyras įkliuvo po penkto nusikaltimo.

 

Berniukas, kurio niekas nemylėjo

Igoris Irtyšovas gimė 1971 metais Krasnodaro krašte.  Abu tėvai gėrė, o berniukas augo ligotas ir silpnas. Niekas jo auklėjime nedalyvavo – tiesiog nekreipė dėmesio į vaiką. Apskritai berniuko  niekas nemylėjo. Būdamas 10 metų Igoris pateko į avariją ir buvo sužeistas, o tai paveikė jo psichiką.

Motina, išgirdusi diagnozę „protinis atsilikimas esant vidutinio silpnumo laipsniui“, sūnų atidavė į internatą ir daugiau jo likimu nesidomėjo. Ten ir taip nesveika berniuko psichika buvo visiškai suluošinta: vyresni auklėtiniai iš pradžių tiesiog mušė Igorį, o paskui pradėjo girdyti degtine, seksualiai priekabiauti ir prievartauti.

Baigęs internatinę mokyklą, Igoris įstojo į profesinę mokyklą, tačiau ilgai nedirbo pagal įgytą dailidės profesiją. Irtyšovas ilgai neužsibūdavo vienoje vietoje: niekam nepatiko isteriškas ir bailus vaikinas, kuris dėl menkiausių priežasčių arba ir visai dėl nieko  kėlė skandalus. Viskas pasikeitė jam gyvenant Sankt Peterburge, kur Igoris įsidarbino padavėju kavinėje „Pegasas“.

„Pegaso“ kavinė buvo mėgstama Sankt Peterburgo homoseksualų poilsio vieta, o Irtyšovas nuolat sulaukdavo pasiūlymų pasimylėti už pinigus. Netrukus vaikinas įsitraukė į prostituciją, kuri tapo pagrindiniu jo pajamų šaltiniu. „Maniakas prostitutė“ – tokią pravardę iš žurnalistų gavo Igoris Irtyšovas.

Irtyšovas nusidažė plaukus, pasidarė madingą šukuoseną, pradėjo gražiai rengtis – svajojo, kad moterys taptų jo „klientėmis“. Tačiau merginos, atvykusios į „Pegasą“, pirmenybę teikė savo lyties atstovėms, o Irtyšovas turėjo pasisekimą tik tarp vyrų, kurių dauguma mėgo BDSM.

Teismo metu Irtyšovas sakė, kad jį dažnai kankino. Tačiau liudininkai teigė priešingai: Igoris buvo dominuojantis, kuris tyčiojasi iš „žemesniojo“  ir tenkino vien savo malonumą. Galbūt būtent tada ėmė ryškėti sadistiniai vaikino polinkiai, kuriam vaidmenų žaidimai netrukus tapo nepakankami.

Pirmą žmogžudystę Igoris Irtyšovas įvykdė būdamas 23 metų. Tačiau pirmasis Irtyšovo nusikaltimas buvo spontaniškas – vaikščiodamas parke jis užpuolė tris berniukus. Vienas iš berniukų pabėgo, du, išsigandę grasinimų ir peilio, klusniai nusekė paskui Igorį į apleistą vietą. Sadistas davė jiems abiem išgerti, o paskui išprievartavo.

Kitą auką Irtyšovas susekė 1994 metų vasarį: gatvėje pastebėjo devynmetį moksleivį, kuris vienas ėjo namo. Igoris su berniuku įlipo į liftą, o kabinai sustojus puolė vaiką, smaugė iki sąmonės praradimo, nutempė į aikštę ir išprievartavo. Tada jis nužudė berniuką.

Irtyšovas nebegalėjo ilgai susilaikyti – tų pačių metų gegužę vėl išvyko į „medžioklę“. Naują auką – devynerių metų vaiką – jis įkalbėjo kartu su juo užlipti į palėpę pasižiūrėti balandžių lizdų. Po išžaginimo Irtyšovas rankomis suplėšė berniukui tarpkojį: medikams pavyko išgelbėti auką, tačiau jis visam laikui liko neįgalus.

Po mėnesio Irtyšovas vėl užpuolė ir išprievartavo du 9 ir 11 metų moksleivius. Miestą apėmė panika: tėvai vaikų neišleido į lauką ir reikalavo, kad valdžia sučiuptų nusikaltėlį. Tačiau milicininkai nieko negalėjo padaryti: jie neturėjo net už ko užsikabinti.

 

Pedofilas išmetė vidaus organus į šiukšliadėžę

1994-ųjų rugsėjį maniakas užpuolė 15-metį paauglį, tačiau jam pavyko išsivaduoti ir pabėgti. Irtyšovas per nesėkmingas grumtynes, aukai pabėgus, ​taip susinervino, kad iškart nuėjo ieškoti naujos aukos. Labai greitai jis pastebėjo prie įėjimo stovėjusį aštuonerių metų berniuką, kuris per domofoną laukė, kol jam bus atidarytos durys.

Tada Igoris su vaiku pirmiausiai įėjo į namo vidų, o paskui į liftą. Pasmaugęs vaiką, nunešė į 15 aukšte buvusią nenaudojamą patalpą ir išprievartavo. Po to maniakas berniukui suplėšė tarpkojį ir rankomis išplėšė iš jo devynis metrus žarnų. Po to pedofilas išmetė vidaus organus į šiukšliadėžę, o kaip suvenyrą pasiėmė kruviną kuprinę.

Stebėtina, bet net ir po to berniukas liko gyvas. Jis buvo greitai išvežtas į ligoninę. Netrukus paaiškėjo, kad vaiką gali išgelbėti tik dirbtinio žarnyno persodinimas, kuris buvo atliekamas tik JAV. Amerikiečiai sutiko operaciją atlikti nemokamai, o apie tragediją sužinoję žmonės vos per savaitę surinko 500 tūkstančių dolerių už skrydžius, apgyvendinimą ir vaistus. Dėl vaiko gyvybės medikai kovojo šešerius metus, tačiau 2000 metais berniukas vis tiek mirė.

Bet tada likęs gyvas 15-metis paauglys pasirodė esąs vertingas liudininkas: jis vienintelis, nors ir išsigandęs, vis tiek prisiminė, kaip atrodo pedofilas. Netrukus visi miesto namai buvo apklijuoti jo fotorobotais, o išsigandęs Irtyšovas pabėgo į Murmanską, kur apsigyveno pas draugą. Po mėnesio vyras išvijo  karšto būdo ir agresyvų Igorį, ir šis grįžo į Sankt Peterburgą.

Igoris gyveno su vienu ar kitu meilužiu. Vienas iš jų pastebėjo kuprinę, su kraujo dėmėmis, kurią Irtyšovas nuolat nešiojosi su savimi, ir pranešė apie tai milicijai. Pedofilas buvo sulaikytas 1994 metų lapkričio 28 dieną. Per kratą ant pedofilo drabužių ir batų buvo aptikti jo aukų kraujo pėdsakai.

Iš pradžių Irtyšovas bandė neigti savo kaltę, paskui ėmė apsimetinėti bepročiu: juokėsi, niurnėjo kažką po nosimi, išdarinėjo įvairias grimasas, svaidė savo ekskrementus į sargybinius. Tačiau psichiatrų jam nepavyko apgauti: Igoris buvo pripažintas sveiko proto ir nuteistas mirties bausme.

Tačiau maniakui kulka į pakaušį taip ir nebuvo paleista: Rusijoje buvo įvestas mirties bausmės moratoriumas. Irtyšovas buvo išsiųstas atlikti bausmę iki gyvos galvos į Mordovijos koloniją Nr.1, kuri laikoma viena baisiausių Rusijoje. Ten Igoris tapo „gaidžiu“ ir buvo prievartaujamas kone kasdien.

Šios įkalinimo įstaigos darbuotojai sakė, kad daugiau nei 20 metų Irtyšovo elgesys nesikeičia. Jis kvatoja ar staugia, o tada valandų valandas sėdi ir žiūri į vieną tašką. Kalėjimo prižiūrėtojai buvo tikri, kad maniakas, kuris iš pradžių tik apsimetė esąs pamišęs, galiausiai tikrai išprotėjo. Igoris Irtyšovas mirė 2021 metais nuo širdies nepakankamumo. Manoma, kad  prie to prisidėjo kameros draugai.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą