Anksčiau Alisa buvo registruota kaip jauniausia trečiokė, jauniausia 9 klasės absolventė ir kaip jauniausia mergina, įvaldžiusi 11 klasių programą. Socialinių tinklų nuotrauka

Maskvoje aštuonmetė mergaitė, vardu Alisa Tepliakova, birželio 25 dieną išlaikė egzaminus ir gavo 11 klasės atestatą. Apie tai  portalui Lenta.ru pasakojo jos tėvas Jevgenijus.

 

Turėjo praeiti visą edukacinę programą

Būdama septynerių Alisa gavo devintos klasės pažymėjimą, po kurio išlaikė 11 klasės dalykus. Dokumentą ji gavo tik po metų dėl techninių priežasčių.

„Neturėjome laiko atsispausdinti 9 klasės baigimo pažymėjimo, nes nebuvome įtraukti į tų, kurie gavo vidurinį išsilavinimą, duomenų bazę. Į galutinį egzaminą mūsų nepriėmė ir, atitinkamai, mums nedavė pažymėjimo. Taigi Alisos egzaminai buvo išlaikyti prieš metus“, – aiškino Jevgenijus. Iš viso Alisa išlaikė šešis dalykus OGE formatu – fiziką, informatiką, rusų kalbą, matematiką, biologiją ir chemiją, likusius – galutinių rezultatų formatu.

Pasak Alisos tėvo, norėdama išlaikyti egzaminą, dukra turėjo praeiti visą edukacinę programą. „Nebuvo jokių nuolaidų ir trumpo kelio, – sakė jis. –  Sunkiausia buvo išlaikyti egzaminus gerai nepasiruošus, nežinant „žaidimo taisyklių“.

Alisa planuoja stoti į Maskvos valstybinio universiteto psichologijos skyrių, tačiau svarsto ir kitas programas, susijusias su ekologija ir bioinformatika.

Anksčiau Alisa buvo registruota kaip jauniausia trečiokė, jauniausia 9 klasės absolventė ir kaip jauniausia mergina, įvaldžiusi 11 klasių programą.

Alisa mokosi namuose, kaip ir jos šeši broliai. Šeimoje yra septyni vaikai. Kita jų dukra yra jauniausia moksleivė Rusijoje, o septynmetis Alisos brolis Heimdallis jau išlaikė egzaminus ir  gavo 9 klasės atestatą.

 

Sėkmės paslaptis slypi savidisciplinoje ir atkaklume

„Nežinau tiksliai, kiek trunka mūsų ugdymo procesas.  Gal apie penkias valandas kasdien, – sakė didelės šeimos galva. – Pirma, tai yra mažiau nei mokykloje, antra – nereikia kažkur eiti, trečia – mokymąsi galima bet kada sustabdyti ir  nėra sąvokos „skambutis mokytojui“. Be to ir patyčių mokykloje dar niekas nepanaikino“.

Jevgenijus nemano, kad jo vaikai yra vunderkindai ar genijai. „Mes turime priešingą požiūrį – manome, kad tai yra normalūs rezultatai, vaiką nuosekliai ugdant, ir tai neatima iš jo vaikystės“, – sakė jis. „Lenta.ru“ pašnekovas tvirtino, kad jo sūnums  ir dukterims nebūna nuobodu ir nesijaučia vieniši. „Jie, veikiau, neturi pakankamai laiko pabūti vieni su savimi“, – sakė tėvas.

Vyras pridūrė, kad neįmanoma atimti vaiko iš vaikystės, aiškinant jam trikampio sąvoką  ir jei jis žino, kas yra trupmena. „Pavyzdžiui, kai vaikui yra 6,5 ​​metų ir jūs norite eiti į mokyklą Rusijoje, jums tikriausiai bus pasiūlyta eiti vėliau, o jei 6, jie pasakys: „Na ir kas, kad jis gerai skaito, rašo ir skaičiuoja?“, – sakė jis.

Anksčiau buvo pranešta, kad moksleivė iš Rostovo prie Dono buvo vienintelė Rusijoje, išlaikiusi egzaminus 400 balų. Alika teigė, kad jos sėkmės paslaptis slypi savidisciplinoje ir atkaklume. Todėl  kiekvienas žmogus gali pasiekti aukštų rezultatų, jei skirs savo laisvalaikį mokslams. Tuo pat metu mergina ragino neklausyti tų, kurie sako, kad nieko neišeis. Anot jos, sunkiausia buvo išlaikyti socialinių studijų egzaminą, nes jam reikalingos žinios apėmė ne tik mokyklos programą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą