13-metis Callumas Manningas tinklaraštyje pateikia perskaitytų knygų apžvalgas

13-metis moksleivis Callumas Manningas iš Anglijos South Shieldso miesto savo „Instagram‘o“ paskyroje paskelbė perskaitytų knygų apžvalgas. Jis norėjo pasidalyti savo įspūdžiais su draugais ir nepažįstamais žmonėmis.  Bet berniukas tapo bendraamžių patyčių ir psichologinio smurto objektu.

 

Bendraamžiai užvertė paauglį įžeidimais ir patyčiomis

13-metis  Callumas Manningas tinklaraštį pradėjo aprašydamas savo įspūdžius iš perskaityto Stepheno Kingo romano „Shining“ („Švytėjimas“).

„Tai buvo pirmoji knyga, kurią perskaičiau per vieną dieną“, – vasario 23 dieną „Instagram‘e“ parašė Callumas.

Kitos knygos, kurias berniukas perskaitė, buvo George’o Martino „Game of Thrones“ („Sostų žaidimas“), Joano Rowlingo „Haris Poteris“, Stepheno Kingo „It“  ir dešimtys kitų romanų.  Paauglio tinklaraštyje  publikuojamos  22 knygų apžvalgos.

Šias apžvalgas perskaitę klasės draugai ir kiti bendraamžiai, užvertė Callumą įžeidimais ir patyčiomis. „Tiesą sakant, nesu verksnys, bet tą kartą labai verkiau. Tikriausiai pirmą kartą nuo vaikystės “, – neslėpė nuoskaudos paauglys.

Vyresnioji sesuo, matydama, kaip išgyvena brolis, taip pat paliko įrašą socialiniame tinkle.

„Sunku patikėti, kad paaugliai gali būti tokie baisūs, – „Twitter‘yje“ pasidalino  Callumo 24 metų sesuo Ellis Landret. – „ Brolio naujosios mokyklos, kurią jis neseniai pradėjo lankyti, klasės draugai  pamatė paskyrą ir pradėjo būriu psichologiškai smurtauti bei priekabiauti prie mano brolio. Jie išvadino jį „šunsnukiu“, „pabaisa keistuoliu“ ir tyčiojosi iš jo parašytų knygų apžvalgų“.

Aišku, mergina tikėjosi, kad bent keli jo draugai paskatins ir palaikys Callumą, suprasdami, jog pomėgis skaityti knygas yra ne tik normalus, bet ir labai geras užsiėmimas. Ir visai nereiškia, kad dėl to jis tapo „keistas“. Ir  po to jis sulaukė neįtikėtino palaikymo!

Po šio paauglio sesers pasisakymo, daugybė vartotojų atkreipė dėmesį į Callumo parašytų knygų apžvalgas. Dabar jų skaičius viršija 348 tūkstančius. Autoriai, leidėjai, žymūs žmonės išreiškė  palaikymą, o knygynų savininkai pradėjo nemokamai siųsti knygas Callumui, kad šis parašytų jų apžvalgas.

 

Sulaukęs palaikymo berniuko pasitikėjimas savimi labai išaugo

Žinomas britų rašytojas Mattas Haigas net atsiuntė Callumui knygų kolekciją, pridurdamas vartotojams: „ Užsiprenumeruokime Callumo „Instagram‘o“ paskyrą ir palaikykime jį“.

Be to, paauglio apžvalgas buvo įvertino ir  rašytojai Malory Blackman ir Caroline Kepnes, aktorė Jahanna James, Švedijos futbolininkas Malinas Anderssonas, žurnalistas Mattas Haigas, taip pat  televizijos laidos, realybės šou „Love Island“ dalyviai bei „Instagram‘o“ tinklaraštininkai savo komentaruose.

„Sulaukęs didžiulio palaikymo Callumo pasitikėjimas savimi labai išaugo“, – parašė jo mama.

Negaliu patikėti, kad visi šie žmonės skaito mano knygų apžvalgas socialiniuose tinkluose. Niekada negalvojau, kad taip kada nors nutiks. Vadinasi, pasaulyje yra daug gerų žmonių “, –  parašė Callumas.

Tuo tarpu jo mama tikisi, kad ši istorija  – puikus pavyzdys kitiems tėvams, kurių vaikai kenčia dėl bendraamžių patyčių. „Mes labai džiaugiamės. Tai yra neįtikėtina. Mano sūnus dabar tarsi septintame danguje“, – pridūrė ji.

„Instagram“ nuotraukos ir tekstas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą