Nuotr. storypick.com

Kim-Ung-yongas yra vienas protingiausių žmonių planetoje. Būdamas keturių mėnesių jis jau išmoko kalbėti. Būdamas penkerių jis jau mokėjo penkias kalbas ir mėgo aukštąją matematiką.

Būdamas šešerių jis pasirodė Japonijos televizijoje – berniukas eteryje vikriai sprendė aukštosios matematikos uždavinius. Ir tada jį pastebėjo amerikiečiai.

 

Neslepia, kad tai buvo blogiausias laikotarpis jo gyvenime

Kai Kim-Ung-yongui suėjo aštuoneri metai, jis buvo priimtas mokytis ir stažuotis į NASA, o sulaukęs 10 metų buvo paaukštintas – užėmė  vyresniojo mokslininko pareigas. Būdamas 14 metų jis apsigynė daktaro disertaciją.

„Discovery Channel“ sukūrė istoriją apie Kim-Ung-yongą ir užėmė 6 vietą geriausių vunderkindų per visą istoriją sąraše.

Iki 15 metų paauglys pasiekė tokį lygį, kurį ne kiekvienas tyrinėtojas gali pasiekti ir įvaldyti per visą savo gyvenimą. Kim-Ung-yongas sukaupė daugybę akademinių apdovanojimų, gavo didžiulį atlyginimą ir staiga … metė darbą.

Būdamas 16 metų Kim grįžo į gimtąją Korėją. Vaikinas pareiškė, kad viskas, kas jam nutiko per tuos metus, nebuvo jo paties sprendimas. Po to, kai jo intelekto koeficientas viršijo 200, jis buvo  išsiųstas į itin greitą švietimo ir plėtros programą. Palyginimui, Stepheno Hawkingo intelekto koeficientas yra 160, o Einšteino – 200.

Kim neslepia, kad tai buvo blogiausias laikotarpis jo gyvenime. Viskas pagal grafiką. Kiekvieną dieną reikėjo spręsti daugybė lygčių. Jo paties prisipažinimu, pasijuto nereikalingu robotu, sukurtu spręsti monotoniškas užduotis.

 

Džiaugiasi, kad daro tai, kas jam patinka

Tačiau tėvynėje vaikiną taip pat supo didžiulis dėmesys. Su juo buvo siejamos didelės viltys. Bet Kim nepaprastai slėgė atsakomybės našta, todėl jis keletą metų bandė gyventi įprastą žmonėms gyvenimą. Vaikinui buvo nemalonu būti dėmesio centre, jis stengėsi eiti paprasto žmogaus keliu. Kim baigė vietinę mokyklą, paskui universitetą, kur įgijo statybos inžinieriaus specialybę. Po to tapo Xinghano universiteto profesoriumi.

Iki šiol Korėjos žiniasklaida jį kartais kritikuoja, prisimindama kaip nevykusį genijų. Anot žiniasklaidos, turėdamas tokius sugebėjimus, jis turėtų pakeisti pasaulį ir diegti naujoves keliose mokslo srityse.

„O kam to reikia? Žmonijai? Iš tiesų, mokslinis proveržis dabar yra svarbus žmonijai. Moksle pastebime aiškų sąstingį, kai seniai nėra reikšmingų atradimų. Tačiau ne kiekvienas protingas žmogus yra įpareigotas padėti savo intelektą ant žmonijos aukuro. Jau vien dėl to, kad mokslininkas, be intelekto, turi turėti ir kitų savybių. Mokslininkui turi būti įdomu sritis, kurioje jis dirba. Galų gale, kai mokslininkas ką nors atranda, jis turi būti pasirengęs šlovei ir dėmesiui“, – sakė Kim-Ung-yongas viename savo interviu.

Dabar Kim yra 58 metai ir jis džiaugiasi, kad daro tai, kas jam patinka.

„Ne visiems reikia sėkmės, šlovės ir pripažinimo visame pasaulyje. Kas bebūtume, mums visiems reikia laimės. Ir kaip rašė vienas klasikas, tai nelaimės būna skirtingos, o štai laimingi būna visi vienodai“, – pridūrė jis.

 

“Facebook” nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą