79 metų balerina Suzelle Poole

Kartais net neįsivaizduojame, ką reiškia prarasti galimybę ar sugebėjimą daryti tai, ką be galo mėgstame, tačiau noras ir užsispyrimas tęsti savo pomėgį neturi reikšti galiojimo pabaigos.79 metų Suzelle Poole iš Dalaso, Teksaso valstijos, yra gyvas to įrodymas.

 

Išliko talentinga sulaukusi ir brandaus amžiaus

79-erių metų moteris šoka daugiau nei septynis dešimtmečius – daug ilgiau, nei kas nors galėtų tuo patikėti ir ji pati kada nors tikėjosi. Vienaip ar kitaip, bet ji neplanuoja baigti savo karjeros bent artimiausiais metais! Gimusi Londone, Suzelle visa galva pasinėrė į baleto pasaulį, kai jai buvo tik 7 metai. Atsidavimas  trokštamam pomėgiui tik sustiprėjo, nes jos talentas augo ir stiprėjo su kiekviena diena. Tiesą sakant, Suzelle išliko talentinga net ir sulaukusi brandaus amžiaus. Tuo tarpu  kai dauguma gerokai jaunesnių už ją balerinų seniai baigė savo karjerą. Visų pavydui – Suzelle Poole  ir toliau profesionaliai koncertavo visame pasaulyje!

Tačiau kaip ir dauguma profesionalių balerinų, Suzelle tikėjosi neilgos karjeros. „Kai man buvo 26 metai, aš žinojau, kad man liko tik keli metai šokti, – sakė ji. – Tokia šio meno sferos prigimtis, nes baleto judesiai  ilgainiui daro didelį poveikį žmogaus kūnui“.

Garbaus amžiaus moteris kuklinasi kalbėdama, nes jos kūnas  vis dar nesusidėvėjęs buvo ir sulaukus 50, ir 60, ir 70 metų! Ji kaip ir anksčiau pasirodo vietos baleto renginiuose, į kuriuos yra noriai kviečiama. Net  ir patirtos dvi pakankamai rimtos traumos nesulaikė jos nuo mėgstamos veiklos. Vieną dieną Suzelle bešokdama parkrito ir susilaužė ranką, bet po savaitės ji ir vėl šoko.

 

Svarbiausia yra  mėgti savo darbą

Šiuo metu didžiausią ir pagrindinį dėmesį Suzelle Poole skiria naujos kartos balerinų mokymui „Royal“ baleto šokių akademijoje, kur ji su savo studentais nuolat koncertuoja vyresnio amžiaus žmonėms, gyvenantiems pensionatuose ir globos namuose.

Be to, Suzelle tapo tikras įkvėpimo šaltinis kitiems Net „CBS News“ korespondentas Steve’as Hartmanas  neatsilaikė ir su savo 5 metų dukra Meryl  nuvyko į Dalasą, norėdamas paimti iš legendinės balerinos interviu. Mažoji Steve’o  dukrelė nekantriai laukė susitikimo, kad galėtų pašokti su balerina, kuria ji norėtų tapti.

Per interviu  Suzelle patikino Meryl, kad nėra sunku šokti net „kai jau esi senas“.  Svarbiausia yra  mėgti savo darbą ir negailėti jam visos savo širdies ir atsidavimo. Ji taip pat pasidalijo svarbiu išminties krisleliu: „Baletas padeda viskam, – sakė ji. – Jei nesijauti gerai, eini į baleto užsiėmimus ir po to jautiesi geriau. Be to, baletas padeda nesenti, būti žvaliam ir energingam“. Mažoji Meryl tik nusišypsojo ir pritariamai linktelėjo.

Todėl visai nenuostabu, kad Suzelle dar neketina pakabinti puantų. Kodėl ji turėtų atsisakyti to, kas jai teikia tiek daug džiaugsmo?

Žemiau pateiktame vaizdo įraše pamatysite  moterį, kuri galbūt niekada nenustos šokti. Pasidalinkite su kitais ir paraginkite juos daryti tai, kad padeda ilgiau gyventi ir patirti gyvenimo džiaugsmą.

„Facebook“ tekstas ir nuotraukos

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą