12 metų Gitanjali Rao sugalvojo greitai ir nebrangiai nustatyti švino buvimą vandenyje. Už tai ji gavo geriausios 2017 metų Jungtinių Valstijų jaunosios mokslininkės vardą.

Savo išradimu  talentinga mergaitė norėjo padėti Flinto miestui Mičigane, kur daugelį gyventojų paveikė vandenyje buvęs didelis švino kiekis.

Įrenginio idėja  Gitanjali kilo pamačius, kaip tėvai tikrina vandens kokybę padedant testo juostelėms. „Tai nėra labai patikimas būdas. Nes reikia daug kartų bandyti nustatyti, ar vanduo yra saugus”, – sakė mergaitė. Jaunosios išradėjos prietaiso esmė yra anglies nanovamzdelių filtras, kuris nustato švino buvimą. Įrenginyje taip pat yra  įmontuotas „Bluetooth“ siųstuvas, leidžiantis peržiūrėti bandymo rezultatus išmaniojo telefono ekrane.

Gitanjali pataria kitiems vaikams niekada nenustoti svajoti, nes svajonės, anksčiau ar vėliau,  išsipildo. „Kai aš pradėjau eksperimentuoti, man daug kartų nepavyko. Bet tada aš pradėjau mokytis iš savo klaidų ir supratau, kad nesėkmė yra tik dar vienas žingsnis į sėkmę“, – sako Gitanjali.

parebngta pagal “Time”

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą