Kiekvieno iš mūsų gyvenime vyksta skirtingi įvykiai. Kai kuriuos mes lengvai perkeliame, kai kurie palieka mums gana apčiuopiamą pėdsaką. Psichologijoje tai vadinama „krizėmis“, kurios vienus stiprina, kitus silpnina. O kai kuriuos netgi gali palaužti. Bet išmokus keletą gyvenimo pamokų, galite įgyti neįkainojamos patirties ir tapti išmintingesniais.

 

Kiekvienas žmogus išgyvena tam tikrus savo raidos etapus: vaikystę, paauglystę, jaunystę, vidutinį amžių ir senatvę. Per šį laiką susiduriame su psichologinėmis ribomis, kurias peržengdami mes arba pereiname į naują kategoriją, arba ne. Tuo pačiu metu viskas vystosi cikliškai, bei jei ką nors praleidome anksčiau, tada kitame lygyje ši problema vėl iškils ir, paprastai, ji būna daug rimtesnė energijos atžvilgiu.

Štai keletas pamokų, kurias išmokus, sėkmingai atlaikysite gyvenimo krizes:

  1. Vertinkite gyvenimą, nes jis praeina labai greitai

Gyvenimas labai trapus. Todėl saugokite ir branginkite jį. Gyvenimas greitai bėga. Atrodo, kad tik vakar ėjote  į mokyklą, baigėte universitetą, o gyvenimas, žiūrėk, jau baigia ir įpusėti. Beje, metams bėgant, žmonės pradeda geriau prisiminti, kas vyko prieš 5–7 metus, nei 1–2 metus. Tarsi artimiausia praeitis būtų greitai ištrinta iš atminties. Galbūt taip yra dėl to, kad gauname per daug informacijos. Apskritai gyvenimas yra svarbiausias dalykas, kurį turime.

  1. Reikia pasikliauti tik savimi

Kuo anksčiau ir greičiau tai suprasite, tuo lengviau bus gyventi. daugelio problema ta, kad yra įpratę sulaukti draugų, giminaičių, pažįstamų pagalbos, o ne patys žengia šį svarbų žingsnį.

Nes kai tapsite visiškai savarankiški ir nepriklausomi, jūsų gyvenime atsiras žmonių, kurie į tai atsižvelgia ir ateina tik tada, kai tau to reikia.

  1. Jei nenorite kažko daryti, tada nedarykite

Tikriausiai ne vienas buvęs vaikas gali paliudyti, kad jis privalėdavo suvalgyti visą maistą, kurį mama įdėdavo į lėkštę. Metams bėgant, nenoras kažką daryti, virsta didele jėga, kurią reikia „ištverti“. Ištverti nemėgstama darbą, ištverti nemylimą žmogų, kuris yra šalia. Juk mumyse užprogramuota praeities nuostata, kad gyvenimas yra nuolatinis sunkumas ir jį reikia įveikti.

Bet taip nėra. Jei jums nepatinka darbas, turite teisę ir galite jį pakeisti. Jei pietaujate kavinėje ir  atnešė jums nekokybiško maisto, galite atsisakyti. Kur bebūtumėte, bet kurią akimirką galite atsikelti ir išeiti pro duris. Svarbu įsiklausyti į savo vidinius norus, ten, kur jus veda vidinė nuojauta ir intuicija. Žinoma, būna atvejų, kai jūs tikrai turite būti kantrūs, norint pasiekti savo. Tačiau jei suprantate, kad tai nėra būtina, tiesiog nedalyvaukite joje.

4.Kontroliuokite savo gyvenimą ir būkite savo likimo šeimininkais

Ne vienas kantriai laukia, kol bus, tarkim, paaukštintas: suteiks naujas pareigas, pakels atlyginimą. Tuo tarpu kiti mėgina pasiekti tą patį rašydami reikalingiems žmonėms laiškus, vaikščiodami, belsdami į kabinetų duris. Bet taip gali ir nusibosti laužti save ir laukti, kad vieną dieną viskas pasikeis. Todėl būkite savo likimo šeimininkais: nepatinka darbas, palikite jį ir susiraskite kitą. Nesutariate su žmogumi, nekonfliktuokite su juo, o ieškokite sąlyčio taškų. Ir tada žingsnis po žingsnio viskas pradės gerėti. Gyvenime visada yra vietos stebuklams. Bet su sąlyga, kad būsite harmoningi  su savimi ir eisite ten, kur širdis veda.

  1. Būkite malonesni žmonėms

Daugelis iš mūsų esame vartotojai. Mums visada ko nors iš kitų reikia, tačiau retai susimąstome, ką galime duoti mainais. Tik bėgant metams išmokstame  vertinti artimuosius, pasiilgti jų, ateiti ir jiems padėti. Tada tampa svarbu, kad aplinkiniai žmonės jaustųsi patogiai. Todėl svarbu  nenutraukti santykių su kuo nors, o atsitraukti, kad bet kada galėtumėte vėl atkurti šiuos ryšius.

Juk mums tikrai nieko nekainuoja pasakyti: „Tu puikiai atrodai“ arba jei žmogus padarė ką nors šaunaus, pirmiausiai pasakykite jam: „Puikus rezultatas, aš tavimi didžiuojuosi!“. Tai taip paprasta ir jis palieka abiem teigiamą poskonį. Suteikia jėgų gyventi ir kurti.

Būkite aktyvūs santykiuose ir nebijokite būti nesuprasti ar neišklausyti.

  1. Tikėkite svajonėmis, nes jos pasiekiamos

Mes  į gyvenimą retai žvelgiame iš ilgalaikės perspektyvos. Bet iš tikrųjų kartais reikia tiesiog pradėti, o tada pats gyvenimas pasiūlys  įvairius variantus, kaip įgyvendinti savo svajones. Tai ne magija, o energetiniai dėsniai. Nuostabus jausmas suprasti, kad gyvenime gali viską. Jūs jį kontroliuojate ir suprantate, kur ir ką galima patobulinti. Gyvenimas duotas visiems vienodai ir tik patys renkamės, kokie turėtume būti. Ne genai, ne praeities įvykiai, ne artimieji, bet mes patys su savo norais, poreikiais ir veiksmais.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą