Remiantis tyrimais, daugeliui žmonių labiau patinka jų nuotraukos horizontaliai pavertus arba pakreipus galvą

Kūno įvaizdis –  tai žmogaus savigarbos dalis, susijusi su jo išvaizda. Bet nuotraukose įamžintos akimirkos  neretai neatitinka ar nepateisina mūsų lūkesčių. Bet kaip pradėti mylėti  save ir nustoti redaguoti asmenukes?“ – rašoma dvynukių  seserų, psichologijos mokslų dr.  Lexie Kite ir Lindsay Kite parašytoje knygoje „Beauty Redefined“ („Naujai apibrėžtas grožis“).

 

Daugeliui žmonių labiau patinka jų nuotraukos horizontaliai pavertus

Ko gero ne viena mergina, leisdama laiką socialiniuose tinkluose,  greta savo nuotraukos sulaukė  nedžiuginančio ženklo ar tiesiog pranešimą, kad jos nuotrauka bloga. Nesvarbu, kokia  merginos nuotaika buvo anksčiau, bet pamačiusi tai, ją apėmė gėda ir neviltis. „Ar aš tada atrodžiau taip? Man atrodė, kad viskas gerai su mano nuotrauka. Pasirodo, klydau. Dieve, koks košmaras!“, – klausia ji savęs.

Mes žinome, kokia svarbi gali būti viena nuotrauka ir kaip sunku įveikti ilgalaikį emocinį diskomfortą dėl neigiamų blogos nuotraukos įspūdžių.

Yra paprastas paaiškinimas, kodėl daugelis žmonių nekenčia savo nuotraukų, net jei jie ramiai žiūri į savo  atspindį veidrodyje. Juk panašiai yra ir su mūsų balsu – mums nepatinka girdėti save įraše. Ir įrašai, ir nuotraukos mums atrodo keisti ir nemalonūs, nes jie vaizduoja neįprastą ir iškreiptą balsą ar vaizdą. Pavyzdžiui, įrašytas balsas skamba kitaip nei tiesioginis balsas, nes garso bangos  iškreipiamos, kai jos praeina per tachografą.

Mūsų veidas ir kūnas nuotraukose atrodo kitaip nei veidrodyje, nes prieš veidrodį daugelis nesąmoningai bando užimti patrauklią pozą. Taip pat  ir dėl to, kad veidrodiniame vaizde kairė ir dešinė kūno pusės keičiasi.

Kai nuotraukoje esantis vaizdas neatitinka mūsų pačių įvaizdžio, veido bruožai tiesiogine prasme iškraipomi neatpažįstamai. Remiantis tyrimais, daugeliui žmonių labiau patinka jų nuotraukos  horizontaliai pavertus arba pakreipus galvą, o tai suteikia vaizdą, kurį esame įpratę matyti veidrodyje.

Žodžiu, svarbų vaidmenį vaidina atpažinimo ir įpročio klausimas. Neatsitiktinai žmonės, dažnai pasirodantys prieš kameras (politikai, visuomenininkai, žurnalistai, aktoriai) nejaučia stipraus atstūmimo, matydami save vaizdo įraše ar nuotraukoje. Ne todėl, kad jie atrodo patrauklesni už mus visus, tiesiog jų suvokimas pasikeitė veikiant daugelį kartų matomiems vaizdams.

Tai yra, susitaiko su tuo, kad nuotraukos  ar vaizdo įrašas neperteikia tikrojo vaizdo. Man patinka tai, ką Ani DiFranco sakė apie tai: „Man nesiseka  su nuotraukomis, nes mano grožis visą laiką juda. Prisimenu, mokykloje aš atsisakiau fotografuotis su klase. Jie mane vadino savanaude ir egoiste, bet iš tikrųjų aš tiesiog negalėjau pakęsti savo nuotraukų“, – sakė viename savo interviu dainų autorė ir atlikėja Ani DiFranco.

Atlikėjos tvirtinimu,  dabar visose nuotraukose  jos ta pati veido išraiška, nes tai vienintelė išraiška, kur ji atrodo padoriai.

„Esu pastebėjusi, kad nuotraukose būna viena šnervė didesnė už kitą, o šypsena kreiva, kai mane nufotografuoja. Todėl stengiuosi pasisukti kiek į kairę pusę nuo objektyvo. Nekenčiu savo nuotraukų. Todėl arba visai nesifotografuoju, arba paskutinę akimirką pakreipiu galvą, kad mano veido nesimatytų. Žinoma, tokių nuotraukų niekas ir nepublikuoja. Aš nesuprantu asmenukių mėgėjų. Kam skelbti savo nuotraukas socialiniuose tinkluose, kur žmonės žiūrės ir juoksis iš jūsų“, – stebisi atlikėja.

Tuo tarpu asmenukių mėgėjai, prieš pozuodami sau, žiūri, koks apšvietimas, fotografavimo kampas, kūno padėtis, ar matomi odos defektai – viskas svarbu. Po to asmenukes dar ir redaguoja.

„Aš nedarau asmenukių. Man pakanka savo atspindžių vitrinose“, – sakė Ani DiFranco savo interviu.

 

Labiau sutelkite dėmesį į nuotraukoje užfiksuotus teigiamus dalykus

Yra skiriami penki svarbūs žingsniai, kuriuos reikia atlikti, jei nuotrauka nepavyksta. Jūsų tikslas nėra įtikinti save, kad atrodote puikiai, bet sumažinti neigiamos reakcijos laipsnį ir objektyviai pažvelgti į nuotrauką. Turite suprasti, kad tai galbūt tik bloga nuotrauka, nesukelianti jokių pasekmių.

Pirmas žingsnis

Pasakykite sau, kad greičiausiai esate per griežtas savo įvaizdžio atžvilgiu. Jau aptartos situacijos gali būti viena iš priežasčių, kodėl neturėtumėte skirti per daug dėmesio, vertinant savo nuotraukas Pagal psichologinius tyrimus, merginos ir moterys nuolat perdeda savo kūno svorį, žiūrėdamos į nuotraukas ar savo atspindį veidrodyje. Taip pat yra linkusios sutelkti dėmesį į problemines kūno dalis, o tai lemia jų pačių išvaizdos suvokimą apskritai. Todėl, jei kritiškai žiūrite  ir vertinate savo fotografiją, vadinasi, esate jautri šiems reiškiniams.

Antras žingsnis

Atminkite, kad kiekvienas žmogus gali atrodyti geriau ar blogiau, priklausomai nuo daugelio veiksnių tiek realiame gyvenime, tiek nuotraukose. Apšvietimas, fotografavimo kampas, makiažas, dienos laikas  – viskas yra svarbu. Net profesionalūs modeliai neišvengia blogų kadrų. Žinia, fizinis grožis nėra pastovus dalykas, o viena nuotrauka neįrodo, kad esate nepatraukli.

Trečias žingsnis

Pagalvokite apie savo perdėto reagavimo priežastis. Gal jūs esate nepatenkinta savo fotografija dėl to, kad neatitinkate mūsų visuomenėje nusistovėjusių grožio standartų. Jei taip, įsidėmėkite, kad neturite su tuo nieko bendro.

Ketvirtas žingsnis

Gali būti, kad jūs tuo metu tiesiog gailitės savęs. Norint pozityviai save suvokti, patariama elgtis maloniai, įsijausti į save ir labiau save suprasti, norint suprasti ir užjausti kitą moterį, kurią pykina kvaili socialiniai standartai. Leiskite sau šiek tiek sunerimti, tačiau atminkite, kad tai praeis.

Penktas žingsnis

Labiau sutelkite dėmesį į nuotraukoje užfiksuotus teigiamus dalykus. Pagalvokite, ką veikėte  fotografavimo metu? Kaip jautėtės? Gal linksminotės su draugais?  Arba ruošiatės skaniai pavalgyti? Padarykite nuotrauką laiko akimirka, o ne savo nepatrauklumo ieškojimo šaltiniu.

 

 

Šaltinis: morethanabody.org

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą