Ne veltui sakoma, kad veidas yra sielos veidrodis. Be to,  veidas per trumpą laiką gali sukelti iki šimto skirtingų emocijų. Kai kurios iš jų yra tikros, o kai kurios – tik norint patikti ar įtikti kitiems. Ko gero ne vienas jūsų prisimenate, kaip dažnai šypsojotės, sėdėdami kurioje nors šventėje ar renginyje, nors lūpos drebėjo, nes nenorėjote šypsotis.

Žmonės neretai stengiasi nuslėpti tikrąsias emocijas, norėdami patikti, atrodyti mažiau nervingi, slėpti baimes ir skausmą. Vieniems tai pavyksta ir jie lengvai susidoroja su savo emocingumu, o kitiems iš tikrųjų viskas „parašyta“ ant veido. Tačiau galima visai nesunkiai „nuskaityti“. Išsiaiškinkime, kaip tai padaryti.

  1. Stebėkite

Užmetant akį į žmogų, kai jis to nepastebi arba  žiūri į veidrodį, kai yra visiškai atsipalaidavęs, galima daug ką pastebėti. Paprastai, kai žmogus nepatiria jokių konkrečių emocijų, veidas išduoda jo rimtumą. Bet, jei žmogus nuolat laiko  save „suspaudęs į geležinius gniaužtus“, išduoda nuovargis, rūpestis, apatija. Kai žmogus jaučiasi kaltas – antakiai ir lūpų kampučiai pradeda trūkčioti ir veidas tarsi „nusileidžia“.

Tuo tarpu nelaimingą moterį išduoda įtemptos tarsi siūlai lūpos, piktas, o kartais ir tuščias žvilgsnis. Taip atrodo tos moterys, kurias įžeidžia ar nuolat skaudina vyrai, tėvai ir apskritai joms gyvenimas yra nemielas. Už tokio žmogaus paprastai slypi išdavystė, nepasitenkinimas, pyktis, nusivylimas.

  1. Atkreipkite dėmesį į akis

Gyvas, liepsnojantis žvilgsnis nurodo, kad žmogus yra energingas, kupinas idėjų ir turi gyvenimo tikslą. Jei tai jūsų pašnekovas, tada jam svarbi pokalbio tema. Jei žmogaus žvilgsnis yra tarsi prigesęs ar „išblukęs“, net jei paklaustas patikina, kad jam įdomu gyventi, tai nėra taip. Greičiausiai jis yra ant depresijos slenksčio.

Kita vertus, akių vokai puikiai atspindi, kaip žmogus rūpinasi savo miegu ir poilsiu. Patinę akių vokai, beje, rodo jų savininko nervingumą.

  1. Kalbėdami pirmiausiai pažvelkite į lūpas

Jos pirmosios išduoda „savo požiūrį“ į jūsų pasakytus žodžius ar veiksmus, nes paprastai būna sunku suvaldyti lūpų reakciją. Todėl, jei pašnekovas bando jus dėl ko nors  įtikinti, žiūri tiesiai į akis, bet pastebite nervingą lūpų virpesį, pasidarykite teisingas išvadas. Akivaizdu, kad pašnekovas kažką slepia. Be to, lūpos išduoda ir pašaipą, pyktį, įžeidimą, atstūmimą, dirginimą.

  1. Ką smakras „sako“?

Tvirto, kiek atsikišusio smakro turėtojai paprastai išsiskiria iš kitų stipria valia, laikosi savo išsikeltų uždavinių ar planų ir visada pasiekia savo tikslą. Bet jei smakras mažas, žmogus yra lankstesnis ir įtaresnis.

  1. Veidas būna tarsi kaukė

Pasaulis vis dar skirstomas į optimistus ir pesimistus ir tai atsispindi jų veiduose. Pesimistą nesunku atpažinti pagal emocijų išraiškingumo stygių jo veide. Tarsi jis būtų užsidėjęs kaukę. Kartais atrodo, kad burna juda, o kartais ir ne.  Optimisto, priešingai, judrios akys, antakiai, lūpos, net šnervės „liepsnoja“ nuo jo energijos. Beje, būtent optimizmas neleidžia veidui anksti senti. Pagalvokite apie tai.

  1. Odos problemos

Labai dažnai probleminė oda yra susijusi su žmogaus saviverte. Jei mergina nepasitiki savimi, jai sunku bendrauti su bendraamžiais, jos spuogai veikia kaip tam tikra apsauga, tarsi sakydami: „Nebendraukite su manimi, aš pati sau bjauri, palikite mane ramybėje“. Sudirginta oda taip pat yra įrodymas, kad žmogui sunkiai sekasi rasti bendrą kalbą su aplinkiniais arba apskritai nesutaria. Pavyzdžiui, jei moterį nuolat erzina sutuoktinio prisilietimai, jos odą gali nusėti raudonis arba smulkūs išbėrimai.

Tyrinėjant žmogaus veidą, svarbiausia atsiminti, kad visos emocijos nusėda mūsų viduje, net ir tos, kurių dar nepatyrėme. Pavyzdžiui, jei nuolat pykstate, akys neblizgės, bet atsiras nepasitenkinimo, atstūmimo pojūtis konkrečiam žmogui. Ir atvirkščiai, jei dažnai šypsotės ir prireikus išsiverksite, tai yra, tokiu būdu atsikratysite susikaupusių neigiamų emocijų – jūsų veidas atrodys atsipalaidavęs, švytintis ir laimingas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą