Sakoma, kad norint pasiekti  gerovės ir laimės, reikia įdėti daug pastangų. Iš tikrųjų pakanka atlikti keletą paprastų dalykų kiekvieną dieną.

Kiekvienas žmogus neišvengia sunkių akimirkų ir keblių situacijų. Vieni juos įveikia ir juda toliau, o kiti tiesiog nuleidžia rankas ir pasiduoda. Kiekvieną dieną pozityviai mąstant ir atliekant paprastus dalykus, galite ne tik sėkmingai atsikratyti nemalonių situacijų, bet ir visiškai jų išvengti, – rašoma  Nicolette Tura straipsnyje „How to Start a New Life“ („Kaip pradėti naują gyvenimą“).

 

Galvokite apie tai tik kaip apie patirtį, padėjusią daug ką suprasti

Pirmas dalykas, nedarykite dramblio iš musės. Ką čia slėpti, labai dažnai mes patys, tiesiogine prasme, susikuriame problemas ir rūpesčius. Naudojant bet kokias priemones neigiamoms emocijoms išprovokuoti, atsiranda vadinamoji skurdo psichologija. Tada žmogus ir negali nieko gero tikėtis. Jam nuolat trūks pinigų ir jis vos sudurs galą su galu.

„Net jei atsitiko kažkas negero, pasistenkite ramiai išanalizuoti situaciją ir pasidaryti išvadas. Neteisinga yra  užsiangažuoti ties kuria nors nesėkme, nuolat sukti galvą, o ką apie jus galvoja kiti žmonės ir toliau gramzdintis problemose. Galvokite apie tai tik kaip apie patirtį, padėjusią daug ką suprasti, pergalvoti ir pasukti teisingu keliu“, – rašo straipsnio autorė.

Anot jos, neteisinga neigti patiriamų emocijų. Net ir neigiamų.  „Tai nėra geriausias problemų sprendimo būdas. Mums reikia ir neigiamų emocijų. Visų pirma reikia suprasti, kas sukėlė šias emocijas, o tik po to galvoti, kaip galima būtų jas pakeisti ar atsikratyti“, – sako Nicolette Tura.

Jos teigimu, supratus, kas slypi už blogos nuotaikos ar pasmerkimo, galima pakeisti savo požiūrį ir elgesį apskritai. Tokia analizė padeda suprasti, kuria kryptimi judėti toliau. Kai priimsite tai, neigiamos emocijos išnyks savaime.

„Susidarykite dalykų sąrašą, kurie jus padarytų laimingesnius. Kiekvienas mūsų turėtų turėti specialų lankstinuką su maloniomis smulkmenomis, kurios gali pakelti nuotaiką. Tai gali būti bet kas – nuo mėgstamo filmo peržiūrėjimo iki pasivaikščiojimo miesto parke. Šis sąrašas turėtų būti jūsų kasdienis pagalbininkas kelyje į gerovę“, – rašoma straipsnyje. Nes pagalvojus, visas mūsų gyvenimas susideda iš mažų dalykų kurie linkę kauptis. Ir tik jūs turite nuspręsti, šios smulkmenos reikalingos, naudingos, malonios ar ne.

Skirkite daugiau laiko savo mėgstamoms pramogoms. Prisiminkite, kada paskutinį kartą darėte tai, kas jums tikrai patinka ir malonu. Jei ilgą laiką nedarėte nieko panašaus, pabandykite surasti bent penkias minutes per dieną savo pomėgiui.

Straipsnio autorės manymu, daugelis žmonių yra tokie užimti, kad net negali suprasti, kas jiems teikia malonumą. Tokiu atveju  jiems galėtų padėti … vaikiškos svajonės ir pomėgiai. Tai reiškia, kad belieka prisiminti, ką jums patiko daryti vaikystėje ir pradėti tai daryti dabar.

Kita vertus, kad ir kaip nelengva būtų, blogos mintys mėgintų užkariauti jūsų protą, reikia stengtis mąstyti teigiamai. Svarbu suprasti, kad pozityvus mąstymas yra ne tik jūsų geros nuotaikos ženklas pabudus, bet reikia atkreipti dėmesį ir į tai, ką galvojate visą dieną ir vakarą. „Jei daug laiko galvojate apie tai, kaip nekenčiate ar nepatinka vienas ar kitas žmogus, smerkiate kitus žmones, mintyse aptariate jų trūkumus ir tuo pačiu išreiškiate nepasitenkinimą gyvenimu, tuomet jūsų geros ryto nuotaikos neliks ir pėdsako“, – įspėja Nicolette Tura.

 

Ir nepastebėsite, kaip jūsų norai pradeda pildytis daug greičiau

Jos įsitikinimu, teigiamas mąstymas turėtų būti neatsiejama jūsų gyvenimo dalis. Ir net jei jums nutiko kas nors labai nemalonaus, pamėginkite tame atrasti ir pranašumų ir teigiamų dalykų. Tik tokiu būdu galėsite  sėkmingai įveikti nemalonius pojūčius ir pereiti į naują mąstymo lygį, kur nemalonių situacijų atsiras vis mažiau. Svarbu periodiškai atsikratyti neigiamų minčių, kurios trukdo judėti energijai ir žmogų apima nuovargis, mieguistumas ir jis jaučiasi išsekęs.

Visada stenkitės sužinoti ką nors naujo. Įgytos žinios ir patirtis visais laikais skatino žmogų tobulėti ir atrasti įdomių dalykų. Todėl nesėdėkite rankas sudėję, nuolatos tobulėkite, aktyviai lankykite jus dominančius užsiėmimus, mokykitės naujų įgūdžių, keliaukite, užsiimkite kūrybiniais darbais. Tai kelia malonias emocijas ir daro žmones ne tik sėkmingus, bet ir laimingus.

Atsikratykite nereikalingų daiktų. Atidžiai apžiūrėkite savo darbo vietą ir namus, kuriuose gyvenate. Atkreipkite dėmesį į tai, ar yra daug laisvos vietos, šviesos, ar jums patogu ten būti. „Jei jums gaila išmesti  dar pakankamai gerus daiktus, bet jūs suprantate, kad jų daugiau nebenaudosite, atiduokite viską labdarai. Tai bus geriausia jūsų investicija, nes jūs ne tik atsikratysite nereikalingų daiktų, bet ir parodysite Visatai savo galimybes duoti ir dalintis“, – rašo straipsnio autorė.

Anot jos, negalima nuolat skųstis savo gyvenimu, nes skundai siurbia jūsų energiją, kurią atstatyti nėra taip lengva, kaip atrodo. Žmogus turėtų džiaugtis ir mažais dalykais. Ir po kurio laiko net nepastebėsite, kaip jūsų norai pradeda pildytis daug greičiau, o gyvenimas teikia malonumą.

„Neperkelkite atsakomybės už savo gyvenimą ir sprendimų priėmimą ant kitų pečių. Norėdami kontroliuoti savo likimą, turite aiškiai suvokti, kad viskas, kas vyksta, yra jūsų veiksmų ir sprendimų rezultatas. Jei ir toliau kaltinsite tėvus dėl savo nesėkmių, visuomenę dėl patirtos  neteisybės, tada niekas nepasikeis ir į jūsų gyvenimą sėkmė neužsuks“, – rašo Nicolette Tura.

Jos įsitikinimu, suvokus asmeninę atsakomybę, atsikratysite poreikio dėl ko nors kaltinti kitus ir pradėsite džiaugtis savo pasiekimais.

„Būtinai iškelkite sau naujus tikslus. Yra žmonių, kurie užsiangažuoja ties kuriuo nors vieninteliu tikslu ir siekia jo visą gyvenimą. Tai neteisinga. Tokiu atveju didelė tikimybė, kad teks nusivilti nepasiekus norimo. Norint patirti laimės ir pasididžiavimo savimi būseną, negalima apsiriboti tik viena užduotimi. Kuo daugiau tikslų, tuo daugiau galimybių gauti tai, ko norite“, – rašo straipsnio autorė.

 

parengta pagal wikihow.com

 

 

7 KOMENTARAI

 1. Please let me know if you’re looking for a article author for your weblog.
  You have some really good articles and I think I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some content for your blog
  in exchange for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested.
  Regards!

 2. I will immediately grab your rss feed as I can not
  find your email subscription link or e-newsletter service.

  Do you’ve any? Please let me recognise in order that I may subscribe.

  Thanks.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą