Negalima apgauti oro ar gamtos reiškinių. Tačiau visiškai įmanoma susidoroti su kitu, atrodytų, atsitiktiniu mūsų gyvenimo veiksniu – mus supančiais žmonėmis. Amerikiečių rašytojas Williamas Poundstone’as savo naujoje knygoje „How to Predict the Unpredictable“ ( „Kaip nuspėti nenuspėjamą“)  rašo, kad atidžiai įsižiūrėjus į kitų elgesio ypatybes, galite atpažinti dėsningumus ir tuo pasinaudoti. Anot rašytojo, žmonės paprastai būna beviltiškai nuspėjami žaidime. Jei suprantate, kaip jie galvoja, tuomet galite įveikti oponentus beveik viskuo ir visada.

 

Daug pokerio žaidėjų blefuoja sistemingai

Williamo Poundstone‘o teigimu, žmonėms paprastai labai blogai pavyksta būti sąmoningais, kai elgiasi nenuspėjamai.  Todėl gebėjimas pastebėti jų duodamus ženklus ir suprasti, kad elgiasi nenuspėjamai, galima greitai sutriuškinti savo oponentus.

Kad ir toks pavyzdys: 2005 metais Japonijos įmonė, nusprendė parduoti savo 20 mln. JAV dolerių vertės meno kolekciją „Christies“ ir „Sotheby’s“  surengtuose aukcionuose. Bet pirmiau japonai nusprendė išmėginti triuką – „akmens, popieriaus ir žirklių mūšį“, norėdami nuspręsti, kuris aukcionas jiems bus palankesnis.

Poundstone’as pabrėžė, kad vyrai linkę rinktis „akmenį“ kaip „vyriškesnį“ variantą. O „žirklės“ yra mažiausiai populiarios abiejų lyčių atstovams. Todėl, anot jo, dėl šios priežasties tikslinga pasirinkti vertybinius popierius, kad padidėtų tikimybė daugiau laimėti.

Kitas sumanus triukas yra garsiai įvardyti savo variantą: priešininkas palaikys tai blefu ir atitinkamai pasirinks jūsų ėjimą.

Anot  Williamo Poundstone’o, daug pokerio žaidėjų blefuoja sistemingai. Bet jei pradedantysis pagaunamas, vargu ar jis kartos nesėkmingą taktiką. Labiau patyrę oponentai gali blefuoti du ar tris kartus iš eilės, bet tada jie dažniausiai nusprendžia, kad reikia keisti taktiką, norint neatrodyti nuspėjamais.

 

Vieni skaičiai yra populiaresni už kitus

Panašiai vyksta ir teniso aikštelėje. Mat daug žaidėjų, ypač pradedantieji, nuspėjamai taikosi pakaitomis į kairįjį ir dešinįjį aikštės kampus. Norint, kad žaidėjo kamuoliukas pasiektų netikėtą kampą, Poundstone’as pataria paprastą triuką: prieš metant kamuoliuką, pažvelkite į laikrodį. Jei jis rodo nuo 0 iki 29 sekundžių, reikia mesti kamuoliuką į dešinį kampą, o nuo 30 iki 59 sekundžių – į kairįjį.

Anot knygos autoriaus, daugelis galvoja, kad loterijos sėkmę lemia atsitiktinai iškritę skaičiai. Bet kaip juos teisingai išsirinkti? Psichologiniai triukai, be abejo, nepadės išsirinkti reikiamų kamuoliukų su skaičiais, bet įgytos žinios galėtų padidinti jūsų tikimybę laimėjimą.

„Plačiai paplitę žmonių prietarai ir papročiai lemia tai, kad vieni skaičiai yra populiaresni už kitus. Tai reiškia, kad populiaresni skaičiai dažniau iškrenta ir daugiau žmonių laimi jackpotą“, – sako knygos autorius.

Standartiniame šešių skaičių iš 49 loterijoje, remiantis Poundstone’o išvadomis, geriau rinktis šiuos skaičius: 10, 20, 29, 30, 32, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 49. Tačiau, jei šį straipsnį perskaitys daug žmonių, tada jo patarimai bus gana neproduktyvūs.

Vienaip ar kitaip, bet verta prisiminti išmintingus Sherlocko Holmeso žodžius filme „Baskervilų šuo“: „Pasaulis pilnas akivaizdžių dalykų, bet jų niekas nepastebi“.

Taigi, niekada negalima užsitikrinti sėkmės, tačiau žinodami kai kuriuos triukus, galite padidinti tikimybę laimėti.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą