Grožio ekspertai parodė, kaip makiažas keitėsi per šimtmetį, o makiažo meistrai tikrai turi daug  iš ko pasimokyti. Ekspertai ne tik nustatė kiekvienam dešimtmečiui būdingas makiažui savybes, bet ir numatė, koks makiažas bus madingas ateityje.

Norėdami sužinoti, kaip pasikeitė makiažo tendencijos per šimtmetį, „Transform Hospital Group“ plastinės chirurgijos klinikos ekspertai išanalizavo makiažo vadovėlius ir senas modelių nuotraukas.  Taip buvo sukurti populiariausi makiažų pavyzdžiai, pradedant 1920 metais, baigiant – ateitimi, kurie patalpinti jų „Instagram“ puslapyje.

1920-aisiais moterys pradėjo dažniau naudoti kosmetiką. Jos pirmenybę teikė tamsioms blakstienoms, akių šešėliams ir išpešiotiems antakiams, nukreiptiems į smilkinių pusę. Tada tapo populiarūs makiažo skysti pagrindai ir milteliai (pudra). Skaistalai buvo uždedami  sukamaisiais judesiais, kad veidas atrodytų apvalesnis.

1920-ųjų makiažas

 

1930 metais makiažas tapo praktiškesnis. Tada didžiausias dėmesys buvo skiriamas moteriškumui, o sunkūs tamsūs akių šešėliai nugrimzdo į užmarštį. Be to, moterys tada visiškai išpešiodavo  antakius ir jų vietoje nupiešdavo naujus – šiek tiek aukščiau, kad pakeistų bendrą veido išvaizdą.

Tada lūpos buvo madingos putlios, kurias „padidindavo“ tamsiai raudonais lūpų dažais.

1930-ųjų makiažas

 

Praėjusiame šimtmetyje 4-ajame dešimtmetyje kosmetikos trūko, todėl moterys vietoj lūpų dažų pradėjo naudoti burokėlių sultis. Šio laikotarpio makiažas buvo labai natūralus.

Antakiai buvo gerai prižiūrimi, vidutinio storio arba šiek tiek išpešioti. To meto ekspertai patarė derinti skaistalų, lūpų ir nagų lako spalvą. Akys bet kokiu pieštuku buvo apvedamos labai plonai.

1940-ųjų makiažas

Pokario 5–6 dešimtmečiais buvo madingas daugiaspalvis makiažas: žalias, mėlynas, geltonas ir rožinis. Minkštas akių pieštukas buvo derinamas su gausiai tušu, antakiai buvo ryškinami drąsiai ir apibrėžti, o skaistalai buvo tepami aukštai ant skruostų.

Populiariausia 1960-ųjų metų tendencija buvo katės formos akys. Per tą laiką išpopuliarėjo dirbtinės blakstienos. Dešimtmečio tendencija taip pat buvo šalti tonai ir skaistalų, bronzantų ir paryškinimo priemonių nebuvimas.

1960-ųjų makiažas

 

Aštuntajame dešimtmetyje  plačiai paplito skaidrus pagrindas – atėjo į madą natūralumas. Tuo pačiu metu populiarūs tapo blizgantys ir kreminiai akių šešėliai, kurie buvo derinami su tušu ar dirbtinėmis blakstienomis.

Antakiai buvo dailinami skaidria formavimo žele. Populiariausi lūpų produktai buvo skaidrus blizgesys arba kūno spalvos lūpų dažai.

1970-ųjų makiažas

 

Devintajame dešimtmetyje buvo populiarūs įvairiaspalviai akių šešėliai, spalvotas blakstienų tušas ir ryškūs lūpų dažų atspalviai. Be to, moterys negailėjo ir akių kontūro. Tuo pat metu į madą atėjo ir tankūs antakiai bei ganėtinai ryškūs skaistalai.

1980-ųjų makiažas

 

1990-aisiais pagrindiniais makiažo akcentais tapo rudi, violetiniai ir bordo spalvos lūpų dažai, kurie buvo derinami su tamsiu lūpų pieštuku. Taip pat buvo laikoma madinga lūpų kontūrus apvesti tamsesne spalva, o tada naudoti šviesius lūpų dažus ir neužtamsinti linijų, sukuriant labai efektyvią išvaizdą, kaip mafijozų žmonos. Antakiai buvo tamsūs ir gana ryškiai išbrėžti, paprastai labai ploni.

1990-ųjų makiažas

 

Pasak grožio ekspertų, 2000-ųjų  makiažo vizitinė kortelė buvo mėlynas akių šešėlis, kuris buvo tepamas po akimis, taip pat blizgios lūpos. Matiniai lūpų dažai ir lūpų blizgesys buvo populiarūs šį dešimtmetį. Antakiai buvo kiek papešiojami  ir lanko formos.

2000-ųjų makiažas

 

2010 metais veido makiažas  iš esmės pakeitė savo tendencijas: visiškai padengtas pamatas, suderintas su apibrėžtais antakiais, kontūrais ir maksimaliu paryškinimu. Ryškūs skaistalai, pabrėžiantys  skruostikaulius ir viršutinius veido taškus.

2010-aisiais taip pat pastebėta tendencija naudoti lūpų užpildus, storinančius lūpas ir dirbtines strazdanas.

2010-ųjų makiažas

 

2020-aisiais  didesnis dėmesys buvo skiriamas ne makiažui, o odos priežiūrai. Pasak ekspertų, 2020-aisiais moterys  drėkino veidus, pirmenybę teikdamos natūraliems antakiams ir neutraliai lūpų spalvai. Buvo plačiai naudojami kreminiai ir skysti skaistalai, paryškintuvai ir bronzantai.

Merginos taip pat nebijo eksperimentuoti su akių kontūro (lapės, šuns, katės, meškos, pelėdos, tigro formų) ir spalvingais grafiniais vaizdais.

2020 metų – šiuolaikinis makiažas

 

„Transform“ ekspertai prognozuoja, kad 2030-aisiais odos priežiūra ir senėjimą stabdančios procedūros išliks prioritetu, o neoperacinės veido patempimo procedūros taip pat taps labai populiarios.

Ekspertai mano, kad makiažas bus „žaismingesnis“ ir moterys nebeslėps odos trūkumų. Madisčių  ginklai gali būti šešėliai ir pieštukai, pabrėžiantys akis, taip pat subtilūs skaistalai ir natūralūs lūpų dažų atspalviai.

2030 metų – ateities makiažas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą