Kino filmo stop kadras

Kiekvienas žmogus bent retsykiais sapnuoja košmarus ar ką nors labai nemalonaus. Daugelis bijo, kad blogi įvykiai iš sapnų gali persikelti į realų gyvenimą. Tai įmanoma, bet to galima ir išvengti.

„Pranašiški sapnai nėra prasimanymai. Ir juos gali sapnuoti žmonės ne tik gabūs, turintys galingą intuiciją ir empatiją, bet ir visi kiti. Jei sapnai žada bėdą, turite vadovautis paprastais patarimais“, – teigė žinoma aiškiaregė ir būrėja Darja Mironova.

 

Gydykite problemas filosofiškai, nesusitelkdami ties neigiama patirtimi

Anot jos, daugelis žmonių padaro vieną pagrindinių klaidų – iškart bėga, viską, ką sapnavo, papasakoti mamai, tėčiui, draugei. „Jei  ir pasidalintumėte savo sapnais su artimaisiais, tuomet  pažįstamiems geriau to nepasakoti. Pirmiausiai dėl to, kad tie žmonės gali būti blogo norintys ar energetiniai vampyrai. Jie tik džiaugsis, jei jūsų blogas sapnas išsipildys. Be to, tai gerokai  padidina tokio sapno tikimybę“, – patikino aiškiaregė.

Kita vertus, jos teigimu, nepažįstami žmonės gali jums neteisingai patarti. Jei artimieji gali bijoti pateikti neteisingą rekomendaciją, tai aplinkiniai tikrai papasakos kokią nors siaubingą istoriją iš savo patirties. Be to, kitus žmones labai retai pasiekia sapnavusio blogą sapną problema, todėl jie negali padėti taip, kaip jiems to reikia. „Bet kokiu atveju tikimybė, kad blogas sapnas neišsipildys,  bus mažesnė, jei apie tai nutylėsite“, – pridūrė ji.

Aiškiaregės tvirtinimu, svarbiausia yra sutelkti dėmesį į teigiamus dalykus. „Gydykite problemas filosofiškai, nesusitelkdami ties neigiama patirtimi. Be to, susapnavus košmarišką sapną, svarbiausiai vengti susierzinimo ir panikos. Galų gale tai tik sapnas, todėl neturėtumėte savęs užprogramuoti dėl bėdų, – pamokančiai aiškino Darja Mironova.

Anot jos, nemaloniausias košmariškas dalykas yra net ne tos baimės akimirkos, kurias išgyvena žmonės sapne, o baisiausia daugumai yra įkyriai lendanti į galvą mintis – o jei tai išsipildys?

„Pabandykite su visomis detalėmis prisiminti košmarišką sapną, kuris jus gąsdino. Tada sugalvokite jam kitokią pabaigą, geriausia – juokingą ar absurdišką, leidžiančią pajusti palengvėjimą. Pavyzdžiui, jei sapnavote, kad krentate nuo daugiaaukščio namo stogo ir šią baisią akimirką pabudote iš baimės, įsivaizduokite, kad apačioje stovėjo didžiulis sunkvežimis, iki viršaus prikrautas sauskelnių pakuotėmis ir jūs minkštai nusileidote ant jų“, – aiškino sapnų subtilybes būrėja.

 

Pabandykite pateikti naują siužeto posūkį su visomis detalėmis

Arba kitas  aiškiaregės pavyzdys. Tarkime, sapnuojate, kad gyvenate name, kur nėra vandens. Kilo gaisras, kurio niekaip negalite užgesinti. Siaubingai lakstote po namus, nešiojate vandenį kibirais ir pilate į ugnį. Bet gaisras taip įsiliepsnojo, kad visiškai nereaguoja į jūsų veiksmus. Jums baisu dėl to, kad dabar visas jūsų turtas sudegs ir neturėsite kur ir iš ko gyventi, todėl pabundate išpilti šalto prakaito ir panikoje. Tokį košmarą galima „perrašyti“ taip. Prisimenate, kad jūsų kieme ganosi prisijaukintas dramblys (taip, jums reikia kažko keisto ir juokingo, kad užblokuotumėte baimę), kuris ateina jums į pagalbą.  Tada jis iš šulinio pasemia savo straubliu vandens, išpurškia ant liepsnų ir greitai užgesina ugnį. Laiminga pabaiga.

„Kaip teisingai elgtis? Atsipalaiduokite, užmerkite akis ir pabandykite detaliai atkurti visą sapno situaciją, tarsi ją pakartodami. Pabandykite pateikti naują siužeto posūkį su visomis detalėmis. Laikui bėgant, jūs netgi galite išmokti atkurti blogus sapnus nepabudę iki galo“, – patikino Darja Mironova.

Anot jos, bet yra ir gerų ženklų, susapnavusiems košmarišką sapną.

„Jei jus labai gąsdina blogas sapnas, susiraskite ir perskaitykite jo aiškinimą. Kaip sakiau aukščiau,  blogi sapnai nebūtinai reiškia, kad gyvenime nutiks kas  nors blogo. Labai dažnai jie numato gyvenimo pokyčius, kurių mūsų pasąmonė bijo ar vengia, – teigė aiškiaregė. – Kitas įdomus būdas: sugalvokite savo teigiamų ženklų. Pavyzdžiui, tą dieną, kai sapnavote košmarą, padarykite sau ką nors gražaus: nusipirkite ilgai norėto daikto, nueikite į muziejų ar pasimatymą, pasilepinkite kuo nors skaniu ir panašiai. Apskritai praleiskite dieną kuo maloniau ir, svarbiausia, paverskite ją tradicija. Taip įgysite savo pranašą“.

 

Mintys gali materializuotis, nepastebimai pačiam žmogui

Kokiais atvejais blogas sapnas gali išsipildyti? Jei žmogui, susapnavusiam košmarišką sapną, padaro stiprų įspūdį, o po to ilgai apie tai galvoja, stengdamasis prisiminti įvairias detales, „išbandyti“ situaciją realiame gyvenime, apsvarstyti realizavimo galimybę (žinoma, su baime), tai tada didelė tikimybė, kad toks sapnas išsipildys. Žinia, mintys gali materializuotis, nepastebimai pačiam žmogui. Taip pat galima, patiems to nenorint, įvykius pakreipti taip, kad susapnuotas  košmaras virs tikrove. Kad taip neatsitiktų, reikia kuo greičiau atsikratyti košmarą sukėlusių neigiamų pojūčių.

„Kad blogas sapnas neišsipildytų, verta atlikti vieną iš šių veiksmų (arba kelis iš karto). Tai yra pasielgti priešingai, nei aukščiau tvirtinau. Papasakokite kitiems apie patirtus pojūčius, susapnavus košmarišką sapną. Patartina prisiminti  kuo daugiau detalių. Tai turėtų padėti ne tik atsikratyti neigiamų emocijų, bet ir labai sumažins baimę. Juk tai, kas atvira ir žinoma keliems žmonėms, negali būti taip baisu, kaip tai, kas slapta ir laikoma širdies gilumoje“, – sakė Darja Mironova.

Anot jos, yra ir praktiškas šio reikalo sprendimo būdas. Atsikelkite iš lovos ir eikite tiesiai po dušu. Atsistokite po šilta vandens srove ( dar geriau, kad vanduo būtų bent vėsus, jei ne šaltas) ir  įsivaizduokite, kaip nusiplauna visi blogi dalykai, kuriuos sapnavote naktį. „Įsivaizduokite labai atidžiai ir išsamiai, kaip nemalonūs košmaro prisiminimai nusiplautų ir nutekėtų į kanalizaciją. Kai pajusite, kad esate psichologiškai apsivalę, nusišluostykite rankšluosčiu ir pradėkite gerą naują dieną!“, – žarstė patarimus aiškiaregė.

Anot jos, bet galima pasinaudoti ir liaudiškais metodais, padedančiais atsikratyti košmariškais sapnais.  Paimkite popieriaus lapą ir užrašykite susapnuotą sapną su visomis smulkmenomis, kurias tik galite prisiminti. Pabandykite  prisiminti net tas emocijas, kurias patyrėte sapnuojant košmarą, taip pat  ir iš karto po jo. Tada suplėšykite popierių  į skutelius, uždekite jį ir stebėkite, kol popierius visiškai sudegs. Tuo pačiu įsivaizduokite, kaip sudega visas blogis.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą