Kaip manote, kuris iš jų yra ambivertas? Socialinių tinklų nuotrauka

Ambivertai yra žmonės, kurių asmenybės tipas patenka į vidurį tarp intravertų ir ekstravertų. Jie turi abiejų šių charakterių tipų ypatybių ir gali nesunkiai prisitaikyti prie situacijos.

Iš tikrųjų atrodo, kad jūs vienodai gerai valdote ir kairę, ir dešinę ranką – toks palyginimas tinka asmenybės tipams. Ambivertas yra palyginti naujas terminas.

Galite būti ambivertas, jei manote, kad terminai „intravertas“ arba „ekstravertas“ jūsų visiškai neapibūdina.

 

Esate ambivertas, jei:

  1. Jaučiatės patogiai kalbėdamas su naujais žmonėmis, tačiau taip pat mėgstate būti vienas.

Kai reikia pasikrauti, kartais viena diena būna geras gyvenimo tempo pasikeitimas, o kitą dieną būna puiku leisti laiką su draugais.

Jei turite savaitgalio planų – puiku, bet jei jie atšaukiami, tai taip pat gerai, nes vis tiek turite ką veikti.

  1. Jūs žinote, kada reikia aktyviai bendrauti, o kada – diskretiškai. Natūralu, kad prisitaikote prie situacijos.

Kai bendraujate su žmogumi, kuris yra labiau ekstravertas ar intravertas, esate linkęs subalansuoti situaciją, tapdamas priešingu asmenybės tipu.

Ilgainiui tai tampa pasąmonės įpročiu. Su išvykstančių žmonių grupe jūs nebandote „šliukštelėti žibalo į ugnį“, bet kai supa tylūs ir nuolankūs žmonės, manote, kad reikia įkaitinti situaciją.

  1. Skaitydami apie intravertų ar ekstravertų savybes, galite pastebėti savyje abiejų šių tipų savybių.

Net jei šiek tiek pasvirote į tam tikrą asmenybės tipą, tai atrodo taip: kai kuriomis dienomis laikote save ekstravertu, bet kitomis dienomis labiau parodote intraverto savybes.

Jūs linkę atkreipti dėmesį į save, kai artimiau bendraujate vakarėliuose. Tačiau  būdamas dideliuose renginiuose, pavyzdžiui, koncerte, nenorite išsiskirti iš minios.

  1. Kartais jūs aktyviai išreiškiate save, o kitu metu tiesiog stebite aplinką ir jus supančius žmones.

Būti vienam jums nėra sunku ir stresas. Tačiau su kompanija jaučiatės gerai, kai tik klausote ar juokiatės su visais. Jaučiatės patogiai galvodami apie save, ypač kai suprantate, kad negalite nieko pasakyti, tačiau bendravimas tęsis.

  1. Smulkmenos jūsų negąsdina, tačiau kartais atrodo šiek tiek veidmainiškos.

Matote prasmę užkalbinti bet kurį žmogų, nes tai suteikia galimybę užmegzti prasmingą pokalbį. Juk vis tiek reikia kada nors pradėti.

  1. Galite ką nors padaryti vienas arba su kompanija, bet kokiu atveju jums patogu.

Intravertai tikrai mėgsta daryti viską vieni, o ekstravertai mėgsta bendrauti su kompanija. Abiem atvejais jums bus vienodai patogu. Kitaip tariant, kai kuriomis dienomis jums labiau patinka vienas variantas nei kitas, tačiau apskritai neturite aiškios pirmenybės.

  1. Kai kurie žmonės apibūdintų jus kaip ramų žmogų, o kiti sakytų, kad esate labai bendraujantis.

Kolegos ar klasės draugai, matę jus tik profesinėje ir akademinėje aplinkoje, žino jus kaip išlaikytą žmogų, nes taip elgiatės tokiose situacijose.

Bet jie nežino, kad kai ateis laikas, galite jaustis visiškai patogiai atlikdami kitą vaidmenį.

  1. Praleidę daug laiko kompanijoje, galite jaustis išsekę, tačiau ilga vienatvė gali sukelti depresiją.

Kai kurį laiką dirbate savarankiškai, jums patinka pailsėti ir pasikalbėti su žmonėmis. Tikriausiai tai būtų blogiausias pasirinkimas jums, jei turėtumėte ilgą laiką dirbti vienas.

Tačiau trumpam išeiti atostogų, praleidus šiek tiek laiko su žmonėmis, taip pat yra puiku. Galbūt jūs net nesuvokėte, kad tai buvo būtent tai, ko reikia.

Iš esmės buvimas ambivertu yra visų sėkmingų sandorių pagrindas. Ambivertai yra gana lanksčios asmenybės ir gali gerai prisitaikyti prie bet kokios aplinkos.

Tarp jų yra tokių, kurie demonstruoja intraverto ar ekstraverto savybes, tačiau dažniausiai šios savybės pasireiškia vienodomis proporcijomis.

 

parengta pagal scienceofpeople.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą