Seserys Hannah ir Bethany Goralsky iš Ilinojaus, JAV, inkstus paaukojo visiškai nepažįstamiems žmonėms. „Tai puikus būdas pagerbti tėvo atminimą“, – pasakė viena seserų. Jų tėvas mirė 2018 metų rudenį dėl inkstų ligos.

 

Hannah ir Bethany Goralsky tėvas Markas sirgo Krono liga ir inkstų nepakankamumu. Jam turėjo būti atlikta transplantacijos operacija, todėl prireikė inksto.

Jo 25 metų dukra Bethany buvo pasirengusi paaukoti jam inkstą, bet netikėtai tėvo būklė labai pablogėjo ir gydytojai pasakė, kad negalima atlikti operacijos, nes vyras neištvers. Rudenį Markas  mirė.

Praėjus mėnesiui po tėvo mirties, dukros nusprendė paaukoti po inkstą nepažįstamiems žmonėms.  Anot jų, savanaudiška turėti du inkstus, kai jų reikia tiek daug žmonių.

„Mes tiesiog norėjome padėti abiem šeimoms išvengti nelaimių, kurios mus užgriuvo dėl tėvo mirties“, – sakė Bethany.

Merginos pasakojo, kad jų tėvas buvo malonus ir paslaugus žmogus.  Dukterys tiki, kad tėvas būtų pritaręs jų poelgiui.

„Mūsų tėtis visada padėdavo kitiems, – sakė 24-erių Hannah. – Todėl mes galvojame, kad tai  puikus būdas pagerbti jo atminimą“.

Merginos ragina jaunus žmones tapti donorais, nors ir pripažįsta, kad atliekant operaciją yra rizika. Bet jos nesigaili. „Kodėl laukti? – retoriškai klausė Hannah. – Jei kam nors to gyvybiškai reikia ir aš galiu padėti dabar, tai kodėl to nepadarius? Laikui bėgant, kai pasensiu, džiaugsiuosi, kad tai padariau laiku“.

„Facebook“ tekstas ir stop kadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą