Kai sutelkiame dėmesį į kitus žmones, eikvojame laiką ir energiją, kurią galėjome investuoti į save. Nekreipiame dėmesio į savo žolę, sutelkę dėmesį į kaimyno pievelę. Užuot eikvoję laiką ir energiją lyginimui, skirkite jį investavimui į save ir savo kelio kūrimui. Archyvo nuotrauka

Viena iš  dažniausių mūsų įpročių, tai nuolat lyginti save su kitais. Atsikračius to, jūsų gyvenimas taps daug lengvesnis! – rašo betterup.com.

 

 1. Lyginimas veikia prieš mus

Žinoma, ne viskas taip paprasta! Juk nuo vaikystės tėvai mums siūlė būtent tokį tobulėjimo būdą. Palyginti save su kitais ir siekti geriausio, o dar geriau – sekti jų pavyzdžiu! Tačiau retas susimąsto, kad suaugus nuolatinis lyginimas veikia prieš mus, jis yra destruktyvus.

Kai mėginame lyginti save su kitu žmogumi, matome jo kaukę, o kai žiūrime į save, matome problemas, nesaugumą ir rūpesčius. Tam tikru lygmeniu mes visi tai suprantame. Tačiau praktiškai  retai primename sau šį paprastą faktą. Dėl to einame per gyvenimą su jausmu, kad esame prastesni, mums kažko trūksta.

 1. Geriausias ir blogiausias meilužis

Milijardierius Buffettas dažnai  mėgsta užduoti  paprastą klausimą, skaitydamas paskaitas universitetų studentams: ar norėtum būti geriausias meilužis pasaulyje, bet ar visi galvoja, kad esi blogiausias? Arba priešingai – gali būti blogiausias meilužis pasaulyje, bet ar visi mano, kad esi geriausias?…

 1. Laistykite savo pievos žolę

Kai sutelkiame dėmesį į kitus žmones, eikvojame laiką ir energiją, kurią galėjome investuoti į save. Nekreipiame dėmesio į savo žolę, sutelkę dėmesį į kaimyno pievelę. Užuot eikvoję laiką ir energiją lyginimui, skirkite jį investavimui į save ir savo kelio kūrimui.

 1. Ne priešinkitės ir kovokite, o „apkabinkite“

Jūs negalite pakeisti to, ko nepripažįstate. Užuot priešinęsis ar kovoję su tuo, geriau „apkabinkite“ tai. Pasakykite „taip“ visoms savo gyvenimo sritims. Remdamiesi tuo, priimkite sprendimus, kurie nukreips jus teisinga linkme.

 1. Didžiuokitės tuo, ką padarėte

Jūsų gyvenime galėjo būti klaidų, nerimo ir baimės. Laikykite tai katalizatoriumi, padėjusiu tapti geresniems, išmintingesniems ir drąsesniems. Priimkite savo istoriją ir tai, kiek iš jos išaugote. Didžiuokitės tuo, ką padarėte, ir tuo, kad norite pagerinti savo gyvenimą.

 1. Jūs turite valdyti socialinius tinklus, o ne atvirkščiai

„Instagram“, „Twitter“ ir „Facebook“ esame nuolat atakuojami „nuostabaus gyvenimo“ vaizdais ir įrašais. Mes neatsižvelgiame į tai, kad lyginame kažkieno tariamas gražiausias gyvenimo akimirkas su ne pačiais geriausiais  savo gyvenimo momentais.

Socialinė žiniasklaida gali būti puikus įkvėpimo šaltinis. Bet jei ji sukelia nepasitikėjimą savimi ir nusivylimą, rinkitės kitą kelią. Kitaip tariant, įsitikinkite, kad jūs valdote socialinę žiniasklaidą, o ne atvirkščiai.

 1. Žinokite, kad tai dar ne „filmo pabaiga“

Jei esate nepatenkintas savo „šiandien“, atminkite, kad tai tik jūsų gyvenimo akimirka. Tai nieko nesako apie tai, kur būsite  ir ką veiksite po metų ar trejų. Nesvarbu, kur esate. Svarbu, kur einate.

8.Būkite dėkingi už tai, ką turite

Kai pradėsite lyginti  save su kitais, prisiminkite tai, ką turite. Tai gali būti draugiška šeima, įdomus darbas ar gebėjimas gražiai siuvinėti – nesvarbu! Tokiu būdu nukreipsite dėmesį nuo to, ko neturite, į tai, ką turite.

 1. Neleiskite baimei vadovauti jūsų pasirinkimui

Pasirinkimai yra pagrįsti meile arba baime. Mes pasirenkame bijoti dėl nesaugumo ir kažkokio jausmo trūkumo. Baimė niekada neveda norima linkme. Įsitikinkite, kad meilė yra jūsų pasirinkimo pagrindas. Norėdami neatsilikti, užduokite sau svarbų klausimą: „Ką aš norėčiau veikti dabar?

 1. Supraskite, kad nesate tobulas

Visada bus kažkas turtingesnis, protingesnis ir patrauklesnis už jus. Niekas nėra tobulas. Stengtis būti tobulam nėra išeitis. Išlaisvinkite save priimdami faktą, kad esate visiškai netobulas.

 1. Būk savo sąjungininku

Nuobodus kritiko balsas jūsų galvoje gali pripasakoti visokių nesąmonių. Užuot prisijungę prie kritikos, palaikykite savo pusę. Ir pagalvokite vieną paprastą dalyką: jei nesakytumėte tokių dalykų draugui, nesakykite to ir sau.

 1. Palyginimą paverskite įkvėpimu

Mes linkę sutelkti dėmesį į kažkieno sėkmę, o ne į tūkstančius valandų, kurias sėkmingi žmonės paaukoja, siekdami savo tikslų.

Užuot galvoję apie kitų pergales, atverkite savo galimybių duris. Tegul tai bus įkvėpimas, kuo galite būti, ką daryti ir turėti gyvenime.

 1. Nustokite spausti save

Palyginimas dažnai veda prie to, kad esame „skolingi“ patys sau. Mes sakome: „Aš turėjau tai gauti dabar“ arba „Aš turėjau tai padaryti kitaip“. Užuot vartoję „turėtų“, pasakykite „noriu“. Ir pastebėsite, kaip viskas keičiasi jūsų naudai.

 1. Palyginkite save su savimi

Jei jums reikia palyginti save su kuo nors kitu, palyginkite save! Ką galite padaryti, kad pagerintumėte savo gyvenimo kokybę? Ar gali būti mylintis žmogus? Kaip galite elgtis su savimi geriau nei vakar? Jūs esate vienintelis žmogus, su kuriuo galite save palyginti.

 1. Papasakokite geresnę istoriją

Jei jums nepatinka istorija, kurią pasakojate apie save, papasakokite geresnę. Ar viduje jaučiate, kad nesate pakankamai kompetentingas atlikti norimą darbą? Geriau pasakykite, kad esate pakankamai drąsus išbandyti ką nors naujo! Ar kaltinate save dėl praeities klaidų? Geriau pagalvokite, kad  padarėte viską, ką galėjote pagal aplinkybes ir iš to pasimokėte.

 1. Atsiimkite tai, kas jūsų

Kai lyginame save su kitais, dažnai jaučiamės nusivylę, neramūs, trūksta jėgų judėti pirmyn. Tai nė kiek nepadeda kurti tokio gyvenimo, kokio norime. Tokios mintys tiesiog atima energiją, kurią būtų galima skirti savo ateities kūrimui.

Taigi, kai sutelkiate dėmesį į tai, ką kiti turi, o jūs ne, jūs atiduodate savo galią. Kiekviena minutė, praleista lyginant savo kelią su kieno nors kito keliu, yra sugaišta minutė kuriant savo ateities perspektyvas.

Taigi, nuspręskite, kad jūsų energija bus naudojama tikėjimui, o ne abejonėms. Kurti, o ne naikinti bei sėkmingai susikurti savo gyvenimą!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą