Paprastai bendroji depresija dažniausiai pasireiškia liūdesio ir nevilties jausmais arba nesidomėjimu išoriniu pasauliu. Tačiau latentinės depresijos simptomai yra labai skirtingi ir gali pasireikšti tiek psichiniu, tiek fiziniu lygmeniu. Archyvo nuotrauka

Depresija yra sveikatos būklė, kurią sukelia emocinis disbalansas. Kai kurie apimti šios būsenos žmonės nedrįsta apie tai kalbėti su savo artimaisiais. Tai vadinama latentine depresija. Tokie žmonės gali toliau dirbti ir net nesuprasti, kas su jais vyksta.

Paprastai bendroji depresija dažniausiai pasireiškia liūdesio ir nevilties jausmais arba nesidomėjimu išoriniu pasauliu. Tačiau latentinės depresijos simptomai yra labai skirtingi ir gali pasireikšti tiek psichiniu, tiek fiziniu lygmeniu: raumenų skausmais, virškinimo sistemos ligomis, virškinimo sutrikimais, miego sutrikimais, nepagrįstu nuovargiu ir apetito sutrikimais.

 

  1. Dažniausiai labai talentingi žmonės kenčia nuo latentinės depresijos

Daugelis įžymybių kenčia nuo depresijos. Kad išvengtų vidinių išgyvenimų, šie žmonės išreiškia save per kūrinius, kurie vėliau tampa meno kūriniais. Jei staiga (tai yra, jums iš principo neįprasta) pajutote poreikį sukurti eilėraštį ar nupiešti paveikslą, tai gali būti nerimą keliantis simptomas.

  1. Nuolatinis gyvenimo prasmės ieškojimas

Žmonės, kenčiantys nuo latentinės depresijos, visada siekia idealų, kurių negali pasiekti. Kartais jie pasineria į kelias veiklas vienu metu, norėdami suprasti savo egzistavimo priežastis ir surasti tikslą.

  1. Nutildomas prašymas kreiptis pagalbos

Mums visiems reikia pagalbos visą gyvenimą. Žmonės, sergantys depresija, retai kreipiasi pagalbos. Stenkitės neatsisakyti žmonių pagalbos ar patarimų, jei į jus kreipiamasi. Galbūt šis žmogus nusprendė pasidalinti  savo išgyvenimais tik su jumis.

  1. Įvairios reakcijos į tam tikras medžiagas

Depresija sergantys žmonės skirtingai reaguoja į kofeiną ar cukrų. Pavyzdžiui, maistas, kuris paprastai padidina cukraus kiekį ir pagerina nuotaiką, gali neveikti.

  1. Linkę sutelkti dėmesį į mirties idėją, o ne į savirealizaciją

Dauguma depresijos sergančių žmonių turi minčių apie savižudybę. Visiškai sveikas psichikos žmogus apie tokius dalykus negalvoja, net hipotetiškai. Todėl turėtumėte būti atsargūs, jei kas nors su jumis iškels šią temą arba jūs pats imsite vis dažniau apie tai galvoti.

  1. Keisti mitybos įpročiai

Žmonės, sergantys depresija, negali normaliai valgyti. Jie eina į kraštutinumus: arba visai nevalgo, arba valgo nuo ryto iki vakaro.

  1. Neramus miegas

Depresija sergantys žmonės apskritai negali užmigti arba pabunda anksti ryte ir nebeužmiega. Jei staiga pabundate 4, 5 val. ryto be žadintuvo, tai gali reikšti padidėjusį nerimą ar latentinę depresiją.

  1. Padidėja baimė būti paliktam

Tokios mintys gali tapti paranojiškos. Žmogus tampa ypač pavydus, įkyrus. Kraštutiniais atvejais jis gali visiškai atsisakyti santykių, bijodamas galimo išsiskyrimo ir skausmo.

  1. Nuolatiniai pasiteisinimai vengiant bendravimo

Depresija sergantys žmonės visada randa pasiteisinimų pakeisti temą ir nekalbėti apie savo skausmą kitiems. Jie gali vengti susitikimų, ilgai nesusitinka su draugais, neatsiliepia į skambučius.

  1. Pradeda nuo lengvų raminamųjų

Pacientai, sergantys latentine depresija, dažniausiai ieško būdų, kaip palengvinti savo būklę. Dažnai pradeda nuo lengvų raminamųjų. Bet tai yra pavojingas kelias. Pratimai, maloni muzika, grynas oras yra vienodai veiksmingi ir daug naudingesni.

  1. Pastangos atrodyti laimingais

Depresija sergantys žmonės išmoksta apsimesti humoristais. Kaskart viešėdami jie padarys viską, kad atrodytų laimingi ir patenkinti. Tačiau jie patiria dvigubą stresą. Nesugebėjimas būti savimi tik sustiprina depresinę būseną.

  1. Meilės ir priėmimo ieškojimas

Nuolatinis meilės ir pritarimo poreikis, padidėjęs kitų dėmesys taip pat yra prasidėjusios depresijos požymis.

  1. Iššūkiai išlaisvinti blogą patirtį

Depresija sergančio žmogaus smegenys yra tarsi kempinė, kuri sugeria viską, kas atsitinka, todėl viskas daro jiems didelį poveikį, įskaitant blogus prisiminimus. Žmogus, įstrigęs praeityje, dažniau kenčia nuo depresijos.

  1. Gebėjimas įsijausti į kitų skausmą

Kai kenčia kiti žmonės, tai jiems primena vidinį skausmą, todėl prislėgti žmonės dar labiau įsijaučia į kitus.

  1. Užsiangažuoja ties blogiu

Žmonės, sergantys depresija, visada galvoja apie blogiausią, o tai kartais verčia juos įžvalgiau spręsti problemas, nes jie gali geriau numatyti.

 

parengta pagal psichologytoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą