Deja, gamta moterišku orgazmu nepasirūpino, nes pastoti galima ir be fizinės iškrovos. Todėl tuo turėtų pasirūpinti vyras. Archyvo nuotrauka

Į kokius signalus svarbu atsižvelgti pirmojo intymaus kontakto metu ir  į kokius santykių plėtojimo būdus reikia atkreipti dėmesį, kad būtų visavertis seksualinis suderinamumas?

 

Seksualiniuose reikaluose ne viskas taip akivaizdu

Seksualinis suderinamumas vaidina didžiulį vaidmenį, nes fizinis intymumas yra neatsiejama harmoningų ir sveikų santykių dalis. Seksualinio ugdymo paslapčių centro  specialistai  pasakoja apie tai, kas gali trukdyti seksualiniam suderinamumui.

Šiuolaikiniame pasaulyje iš pažiūros tinkamo partnerio paieška gali užtrukti ne ilgiau nei valandą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai atsisiųsti pažinčių programėlę, pasirinkti pageidaujamus kriterijus, peržiūrėti rezultatus ir eiti į pasimatymą. Tačiau tik asmeninio kontakto metu suprantame, ar norime pasimylėti su šiuo žmogumi, ar  nenorime. Gamta sukurta taip, kad suburtų partnerius, turinčius skirtingą genų rinkinį, bet seksualiai suderinamus. Pirminė fizinė ir emocinė identifikacija gali įvykti ir labai greitai – praėjus 10 sekundžių po susitikimo.

Bet seksualiniuose reikaluose ne viskas taip akivaizdu. Yra neginčijamų signalų ir orientyrų, kuriais remiantis galima daryti išvadą, kad partneriai seksualiai nesuderinami. Ir yra kintamųjų, su kuriais gali dirbti abu partneriai. Į ką atkreipti dėmesį, norint suprasti, ar esate suderinamas su savo partneriu ar partnere?

 

  1. Kvapas

Pirmasis įspūdis apsikabinus ir bučiuojantis yra mūsų uoslės organas. Žmogaus nosyje yra vomeronasalinis organas, kuris neabejotinai lemia seksualinį partnerių suderinamumą pagal jų feromonus. Jei jūsų partnerio kvapas jums atrodo atšiaurus, nemalonus, atstumiantis, negalite jo ignoruoti. Tai natūralus partnerių seksualinio suderinamumo rodiklis. Net jei vizualiai ir intelektualiai žmogus jums yra nepaprastai simpatiškas, tačiau jums nepatinka jo kvapas, seksualinis intymumas su tokiu žmogumi greičiausiai nuvils jūsų lūkesčius.

  1. Balso tembras

Žmogaus kalbėjimo būdas ir greitis gali daug pasakyti apie jo charakterio ypatybes. Seksualiai patraukliu galime pavadinti neskubią, bet ne monotonišką žmogaus kalbą. Jame taip pat turėtų būti gilumo ir jausmingumo. Jei jus erzina kai kurie žmogaus žodžiai, jūs vis tiek galite dirbti su šia problema, tačiau jei jūsų klausa net nenori to girdėti, su tokiu žmogumi vargu ar pavyks pasiekti seksualinę vienybę.

  1. Seksualinė konstitucija ir temperamentas

Net senovėje mūsų protėviai nustatydavo seksualinių kontaktų dažnumą, būtiną išgyvenimui. Su gamta ginčytis negalima, kad ir kaip stengtumėmės. Sekso partnerio seksualinio aktyvumo didinimas priekaištais ir pretenzijomis yra neperspektyvi užduotis. Yra toks rodiklis kaip trochanterinis indeksas,  pagal kurį galima nustatyti savo seksualinės konstitucijos tipą. Jei pora turi visiškai skirtingus rodiklius, net nebandykite jų keisti. Deja, tai vargu ar pavyks. Lytinių santykių poreikis tarp partnerių vis tiek turėtų būti maždaug vienodas.

  1. Ritmas ir greitis

Pirmojo lytinio akto metu partneriai jaučia tik apytikslį lytinio akto poskonį. Feromonai ir adrenalinas išjungia kritinį mąstymą ir tik vėliau pajuntame trinties dažnio skirtumą, kuris mums gali būti nepatogus. Nemalonūs pojūčiai negali būti toleruojami, geriau nedelsiant apie juos  pasakyti savo partneriui. Nuo greito trinties dažnio intensyviau stimuliuojamos erogeninės zonos, bet vienam labiau gali tikti didesnis, o kitam – mažesnis. Bet visada galima rasti greitį, tinkantį abiem. Svarbiausia nebijoti intymaus suartėjimo metu sutelkti dėmesį į tai, švelniai nukreipti partnerį ir nusiteikti tam pačiam „bangos ilgiui“.

  1. Orgazmas

Deja, gamta moterišku orgazmu  nepasirūpino, nes pastoti galima ir be fizinės iškrovos. Todėl tuo turėtų pasirūpinti vyras. Stimuliuojant atitinkamas erogenines zonas,  galima pasiekti aukščiausią būseną, tačiau nesant orgazmo, negalima atsikratyti susikaupusios seksualinės energijos. Nesant emocinio ir fiziologinio atsipalaidavimo, seka nusivylimas seksu ir partneriu, o tai gadina santykius. Viena vertus, moteris turėtų stengtis pati patirti orgazmą, kita vertus, į savo erogeninių zonų paieškas ir aktyvinimą įtraukti partnerį.

  1. Seksualiniai įgūdžiai

Nė vienas iš mūsų neturime įgimtų žinių, ką ir kaip daryti sekso metu. Žinoma, gamta jums pasakys pagrindinius dalykus, tačiau mes įgyjame pasitenkinimo įgūdžių. Būna, kad mes nežinome savo erogeninių zonų, o tuo labiau nežinome partnerio erogeninių zonų. Todėl partnerių erogeninių zonų studijos padeda pasiekti tai, ko žmogus trokšta. Ir ne tik pačiam gauti malonumą, bet ir suteikti jį savo partneriui. Panašių žinių ir įgūdžių galima įgyti lytiškumo ugdymo mokymuose arba skaitant  specializuotą literatūrą.

  1. Kompleksai

Vaikystės kompleksai  gali palikti pėdsakus visam gyvenimui (taip pat ir seksualiniam), nors daugelis prisiminimų laikui bėgant yra slopinami. Gyvuoja kompleksai,  kai atrodo, kad liesti save ir kitus yra gėdinga ir nemalonu, o kartais net baisu. Ateityje tokie partneriai gali būti nepakankamai jausmingi, šalti, neskirs daug laiko preliudijai, sugėdinti nuogo kūno. Visi šie blokai galvoje neleidžia visiškai mėgautis seksualiniu malonumu. Jei jūsų partneris ar jūs matote problemą vaikystėje ar paauglystėje susidariusiuose kompleksuose, nepasiduokite. Kitaip tariant,  jūs turite ieškoti bendros kalbos ar rasti tinkamesnį sekso partnerį. Tačiau nepamirškite  ir savo jausmų gilumo bei emocinio artumo, kurie taip pat atlieka svarbų vaidmenį.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą