Archyvo nuotrauka

Žinoma, mes visiems jums linkime sulaukti šimtmečio, kaip ir princui Philipui, atsidūrusiam ligoninėje. Bet ką gali žinoti?.. Ne vienas nėra apsaugotas nuo ligų ir nelaimių.

Būna situacijų, kai mirtis yra visai reali ir atrodo neišvengiama. Bet jei likimas jums palankus ir jūs turite laiko pasiruošti, psichoterapeutai siūlo sąrašą dalykų, kuriuos reikia padaryti prieš mirtį.

Prisiminkite pagrindinę taisyklę: jei sužinosite, kad susirgote nepagydoma liga,  apie tai nepasakokite niekam, išskyrus artimiausius žmones. Neskelbkite apie tai ir socialiniuose tinkluose. Negalima „rinkti simpatijų“ manipuliuojant kitų jausmais ir gailestingumu. Taigi, jūsų dėmesiui siūlomų darbų sąrašas:

 

1.Paskambinkite savo tėvams ir paklauskite, kaip jiems sekasi. Arba parašykite laišką jiems,  paruoškite sprendimą (paskirstykite pinigus, parašykite įgaliojimą).

  1. Sutvarkykite verslo ir akcijų reikalus, jei tokių yra. Kitaip tariant, kai mirsite, kad kiti gautų tai, už ką sumokėjo.
  2. Išdalinkite niekur nepanaudotas dovanas. Kiekvienuose namuose yra šaunių daiktų, suvenyrų, prietaisų, kurių nenaudoja, tačiau tai suteiks daug džiaugsmo kitiems.

4.Palikite žmones ramybėje. Vadinamasis „gelbėtojų sindromas“ ar santykių svarba tik apsunkins pasirengimą mirčiai. Ignoruokite tai. Nepaisykite visko, išskyrus svarbiausią. Pamirškite „Facebook“, „Instagram“ ir kitus socialinius tinklus.

  1. Susitvarkykite savo dokumentus: pasą, draudimą, kortelių slaptažodžius – viskas turėtų būti šalia. Geriau, žinoma, paruošti grynuosius pinigus, kad niekam netektų dėl jūsų išlaidauti. Žinoma, tai ne visada įmanoma.
  2. Jei turite paskolų, patikrinkite, kiek dar liko išmokėti. Dar geriau būtų, kad neliktų skolų ir kitiems netektų jų baigti išmokėti. Jei turite sudėtingą pelningų projektų skolinimo schemą, paaiškinkite patikėtiniui, kaip valdyti šį turtą.
  3. Parašykite testamentą, jei įmanoma. Jei netoliese nėra notaro, parašykite įrašą „Facebook“ ar kuriame nors kitame socialiniame tinkle ir jį apsaugokite. Advokatai patys tai išsiaiškins vėliau.
  4. Palepinkite draugus skaniais pietumis. Smagiai praleiskite laiką nepaaiškindami susitikimo priežasties.
  5. Įsitikinkite, kad turite tvarkingą buhalteriją, kuri nesukels problemų. Paskirkite patikimus žmones, kurie vadovaus jūsų verslui ar kuriai nors kitai veiklai.

10.Maudykitės jūroje ar baseine, vykite į gamtą. Mėgaukitės paskutinėmis gyvenimo dienomis.

  1. Pašalinkite nereikalingas nuotraukas iš socialinių tinklų. Išvalykite savo naršyklės istoriją ir žymes, ir išmeskite sekso žaislus iš namų, ypač jei vyras.
  2. Padarykite tvarką kompiuteryje ir telefone. Nereikalingus įrašus pašalinkite ir neužrakinkite įrenginių slaptažodžiais.
  3. Parašykite sau laišką. Jame nurodykite: kuo didžiuojatės; kelias įdomiausias savo gyvenimo akimirkas, kam esate dėkingas; kas dar nebuvo padaryta; ką pirmiausiai pagalvojote supratęs, kad netrukus gali tekti mirti.
  4. Anot psichologų, gulėdami mirties patale žmonės prisimena tuos, kuriuos beprotiškai mylėjo ir tebemyli. Tai ne visada yra tie, su kuriais dabar esate. Kartais nutinka taip, kad šių žmonių nebėra tarp gyvųjų.

Bet jūs neturėtumėte būti panašūs į romanų herojus ir pradėti kam nors rašyti ar skambinti. Jei jie nusprendžia gyventi be jūsų, šį pasirinkimą reikia gerbti. Ir jei paaiškėja, kad jie tikrai jus myli, kam dar kartą kankinti sielą, vėl susilieti ir eiti į begalybę? Visada gerbkite kitus, jų laiką ir nervus.

  1. Kol jūsų gyvenimo liepsna dar neužgeso, kovokite iš visų jėgų ir iki galo. Kreipkitės į gydytojus, specialistus, žolininkus – visus, kurie gali padėti jums likti šioje žemėje. Jei jums pasisektų ir liktumėte gyvi, pasižiūrėkite į šį sąrašą ir nepamirškite atėjus laikui atlikti visus juose išvardintus dalykus.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą