Anot specialistų, patartina rinktis „komfort bra“ tipo liemenėles su plačiomis petnešėlėmis, be sintetinių puodelių ir liemenėlės apačioje plačiu diržu

Mokslininkų atlikti tyrimai patvirtino, kad kai kurio tipo liemenėlės gali net pakenkti! Žinia, liemenėlės yra neatskiriamos merginų ir moterų gyvenimo dalis. Todėl ir  dabar, XXI amžiuje,  vargu, ar galima išvengti šios temos! Tiesą sakant,  kodėl mes savo valia užsidedame ant savęs kad ir gražiausius „pančius“? Tai ne tik nepatogu, bet gali būti ir nesveika.

 

Jei liemenėlė yra per ankšta ar veržia, kraujo cirkuliacija taip pat sulėtėja

Mokslininkai atliko ne vieną tyrimą šia tema ir išsiaiškino nemažai įdomių dalykų.

Pavyzdžiui, nešiojant liemenėlę visą dieną, ji daro poveikį minkštiems audiniams – sulėtina limfos funkcijas. Tai pavojinga, nes pažastyse  yra net  keli limfmazgiai. Todėl užspaudus limfą, priveda prie to, kad čia kaupiasi toksinai, kurie daro įtaką gyvybiškai svarbių ląstelių veiklai. Tai  ir padidėjusi vėžio, hipertenzijos ir alergijos rizika bei apskritai nuodai organizmui.

Jei liemenėlė yra kiek per ankšta ar veržia, kraujo cirkuliacija taip pat sulėtėja, o tai sukelia stagnaciją kraujotakos sistemoje. Prasta kraujotaka, savo ruožtu, blogai veikia kraujagyslių būklę – jos tempiasi ir praranda elastingumą.

Merginos ir moterys, kurių krūtys nemažos ir veržiasi per liemenėlę, dėl didelės apkrovos petnešėlėms, patiria gana stiprius kaklo, rankų, pečių skausmus. Sąstingio reiškiniai taip pat gali išprovokuoti mastopatiją, o nuo jos iki piktybinių darinių – ne taip ir toli.

Be to, stipriai spaudžiant po krūtine, neleidžia laisvai kvėpuoti. Todėl merginos turėtų  itin susirūpinti savo sveikata!

Galų gale sintetinės medžiagos, guma ir nėriniai kenkia odai, sukelia dirginimą, sukuria šiltnamio efektą ir sukelia alergiją. O metaliniai užsegimai gali subraižyti ar net sužeisti odą.

 

Krūtinės raumenys nesportuojant nusilpsta ir krūtys suglemba

Franš-Komtės universiteto (Besançon, Prancūzija) tyrėjai, vadovaujami profesoriaus Jeano Deniso Rouillono, ne vienerius metus tyrinėjo liemenėlių poveikį 103 savanorių moterų biustams. Ir išsiaiškino, kad krūtinės raumenys nesportuojant nusilpsta ir krūtys suglemba. Tuo tarpu „dirbtinė parama“ – nešiojant liemenėlę, tik atima iš raumenų  jiems reikalingą krūvį. Anot tyrėjų, geriau šią kūno dalį pakelti natūraliu būdu, tai yra mankšta ir atitinkamais pratimais su svarmenimis.

Beje, šio straipsnio 3 punktą patvirtino ir JAV mokslininkų atlikti tyrimai. Jie stebėjo skirtingo dydžio biustus turinčias moteris ir padarė išvadą, kad nešiojant per ankštą liemenėlę, ne tik trukdo  limfos tekėjimui,  padidinant vidinę temperatūrą bei sumažinant melatonino (antioksidacinio hormono, kuris sustabdo vėžinių ląstelių augimą) gamybą, bet tuo pačiu padidėja ir rizika susirgti vėžiu.

Taigi, ką daryti?! Ką daryti toms, kurios vis dar nedrįsta vaikščioti su savo žavingu biustu natūralia forma? Arba toms, kurioms liemenėlės neišvengiamos? Yra išeitis!  Anot specialistų, reikia rinktis „komfort bra“ tipo liemenėles su plačiomis petnešėlėmis, be sintetinių poroloninių puodelių ir liemenėlės apačioje  plačiu diržu. Pasirinkus teisingą dydį, jis nespaus ir nepakenks!  Vienas trūkumas – toks daiktas nepakels biusto į padanges ir nepadarys moters traukos objektu. „Sveikata yra svarbesnė“, – ko gero pasakytų kiekviena protinga moteris!

parengta pagal medicalnewstoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą