Išskyros iš makšties laikomos nenormaliomis, jei jos gausesnės nei įprastai, tirštesnės nei įprastai, pūlingai baltos ir sūrios, pilkšvos, žalsvos, gelsvos ar kraujingos, nemalonaus ar silkės kvapo, Archyvo nuotrauka

Išskyros iš makšties gali būti natūralios arba atsirasti dėl makšties uždegimo (vaginito), susijusio su infekcija. Priklausomai nuo išskyrų priežasties, dažnai pastebimi ir kiti simptomai: niežulys, deginimas, dirginimas, paraudimas, kartais skausmas šlapinimosi ir lytinių santykių metu, rašo healthline.com/health/vaginal-discharge.

Natūralios išskyros yra bekvapės, pieno baltumo ir skaidrios. Natūralios išskyros iš makšties gali atsirasti dėl natūralaus estrogenų kiekio pokyčių menstruacinio ciklo metu likus kelioms dienoms iki kiaušinėlio išsiskyrimo, likus keliems mėnesiams iki kiaušialąstės susiformavimo ir kai kuriasi kitais atvejais.

Išskyros iš makšties laikomos nenormaliomis, jei jos gausesnės nei įprastai, tirštesnės nei įprastai, pūlingai baltos ir sūrios, pilkšvos, žalsvos, gelsvos ar kraujingos, nemalonaus ar silkės kvapo, lydimos niežulio, deginimo, bėrimo ar skausmo…

Galimos priežastys ir ženklai

Tai gali būti ir pašalinis daiktas (dažnai tualetinis popierius, pamirštas tamponas) makštyje.

Požymiai: išskyros dažniausiai yra nemalonaus kvapo, dažnai jose yra nedidelis kraujo kiekis. Dažnai  matomas paraudimas lytinių organų srityje ir skausmas šlapinantis, kartais skausmas lytinių santykių metu.

Infekcijos (mielės, kirmėlės, streptokokai, stafilokokai)

Požymiai: niežulys, paraudimas ir patinimas lytinių organų srityje. Dažnai skausmas šlapinimosi metu. Esant infekcijai – paraudimas ir patinimas lytinių organų srityje.

Asmeninės higienos trūkumas

Požymiai: niežulys, paraudimas ir nemalonus kvapas, sklindantis iš lytinių organų. Kartais skausmas šlapinantis.

Seksualinė prievarta

Požymiai: skausmas lytinių organų srityje. Kartais išskyros, kuriose yra kraujo. Dažnai neaiškūs simptomai (nuovargis ar pilvo skausmas) arba elgesio pokyčiai (pykčio priepuolis ar abstinencija).

Bakterinė vaginozė

Požymiai: plonos, baltos arba pilkos drumstos išskyros, turinčios žuvies kvapą. Niežulys ir dirginimas.

Infekcijos

Požymiai: dirginimas, niežulys, paraudimas ir patinimas lytinių organų srityje. Storos, baltos, gumuliuotos, sūrios išskyros. Kartais simptomai pablogėja po lytinių santykių ir prieš menstruacijas.  Taip pat vartojant antibiotikus.

Trichomonozė (protozolių infekcija)

Požymiai: dažniausiai gausios, geltonai žalios, putojančios, žuvies kvapo išskyros. Juntamas niežulys, paraudimas, patinimas ir skausmas lytinių organų srityje. Kartais skausmas lytinių santykių metu ir šlapinantis.

Dubens uždegiminė liga

Požymiai: skaudantis, progresuojantis dubens skausmas, jaučiamas vienoje arba abiejose pusėse. Išskyros, kurios kartais turi nemalonų kvapą ir kurios, infekcijai progresuojant, gali tapti pūlingos ir geltonai žalios spalvos. Nenormalus kraujavimas iš makšties. Kartais skausmas lytinių santykių ir šlapinimosi metu, karščiavimas ar šaltkrėtis, pykinimas ar vėmimas.

Makšties gleivinės plonėjimas (atrofinis vaginitas)

Požymiai: negausios išskyros. Bendras paraudimas lytinių organų srityje ir išangėje. Sąlygos, dėl kurių padidėja šio tipo dirginimo rizika. Skausmas lytinio akto metu. Dirginimas (sukeltas šlapimo)

Taip pat gali atsirasti dirginimas, naudojant chemines medžiagas (dėl muilo, burbulinių vonių, higienos purškalų arba makšties kremų ir tepalų naudojimo)

Požymiai: paraudimas, niežulys, patinimas ir skausmas lytinių organų srityje.

Odos ligos (psoriazė, sklerozė ir dermatomikozė)

Požymiai: bėrimas, niežulys ar kiti simptomai, priklausomai nuo sutrikimo.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą