Perfrazuojant žinomą posakį galima pasakyti: „Negimk graži, o gimk pasitikinti savimi“.

Yra daug nepaprastai gražių merginų ir moterų, bet tuo pačiu ir labai nelaimingų. Ir atvirkščiai – yra tiek daug moterų, kurių negalima pavadinti charizmatiškomis ar protingomis, tačiau jos tiesiog kvėpuoja meile sau ir didele savigarba. Todėl nori nenori kyla klausimas: „Kuo grindžiamas  pasitikėjimas savimi?“…

Žmogaus savivertė gana lengvai ir greitai atpažįstama. Todėl daug kas priklauso nuo mūsų pasitikėjimo savimi: kokį darbą dirbsime, kiek uždirbsime, kokį vyrą pasirinksime, kokiame gyvenimo lygyje gyvensime ir realizuosime save. Taigi, kaip įgyti šį pasitikėjimą?

 

  1. Turite tikėti, kad jau turite šią savybę

Tai yra atrodyti pasitikinti savimi, mylinti save, kol tai taps jūsų asmenybės dalis!

Iš pradžių gali atrodyti, kad atliekate tokio žmogaus vaidmenį: kalbate taip, tarsi pasitikėtumėte savimi. Taip pat gestikuliuojate, pozuojate tarsi pagal iš anksto parašytą scenarijų.  Bet ilgainiui tai taps jūsų kasdieniu įpročiu.

  1. Laikykitės pozų, kurios suteiks jums pasitikėjimo

Niekas neabejoja, kad psichologinė būsena daro didelę įtaką mūsų išvaizdai, tačiau tas pats dėsnis veikia priešinga tvarka: mūsų fizinis nusiteikimas tiesiogiai veikia vidinę būseną. Pavyzdžiui, kai esame stresinėje situacijoje, einame į interviu ir panašiai, mes paprastai savo viduje tarsi susigūžiame ir fiziškai bandome tapti tarsi mažesni.

Pabandykite tokiose situacijose laikytis atitinkamų pozų. Pavyzdžiui, kojos yra pečių plotyje, o rankos atviros, tarsi norėtumėte ką nors apkabinti. Pastovėkite šioje pozicijoje mažiausiai 3 minutes ir eikite užkariauti pasaulio! Jausitės daug stipresnės ir išradingesnės. Atrodo per daug paprasta, kad tai būtų tiesa, bet pamėginkite ir įsitikinkite!

  1. Pasakykite sau įkvepiančias frazes

Galite sugalvoti savo įkvepiančių frazių ir pasakyti jas sau kasdien, stovint priešais veidrodį ar užsimerkus. Galite tai padaryti prieš pat svarbų įvykį: „Aš esu geriausia, aš esu gražiausia, aš esu karalienė!“.  Po to eisite ten, kur jums reikia ir žmonės jums patikės!

Svarbu, kad jūsų intonacija būtų stipri ir pasitikinti savimi, sakant kad ir šią minėtą frazę.

  1. Tapkite savo gyvenimo šerdimi

Stenkitės veikti. Pagalvota – padaryta, pasakyta – padaryta. Bet jei tik galvojate, tai yra, norite ko nors, bet nieko nedarote  ir tuo pačiu praleidžiate didžiulę savo gyvenimo dalį ant minkštasuolio, nebus vietos vidiniam tobulėjimui. Jei savo siekius puoselėsite tik mintyse, tai teiks ne pasitikėjimą, o nerimą. Todėl tapkite savo gyvenimo epicentru, pakeiskite jį taip, kad atitiktų jūsų vidinius norus! Tada pasitikėjimas savimi tikrai ateis savaime! Patikėkite.

  1. Leiskite sau daug

Tai gal ir per skambus šūkis, bet be jo niekur. Tai reiškia, kad jums nereikia priekaištauti  sau dėl akimirkų, kai būnate silpna ar parodėte savo nesaugumą. Juk šiaip jūs esate nuostabi! Duokite sau žodį, kad palaikysite save visose situacijose. Mes visi  ir visada turime kur augti ir tobulėti, bet tai nėra priežastis nemylėti savęs.

Žmonės, kurie priima save visomis formomis, yra nepaprastai patrauklūs. Ji nebando nieko slėpti ar maskuoti, jie priima ir myli save tokius, kokie yra.

Būkite savimi, bet nenustokite tobulėti!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą