Žinia, sveikata ir higiena yra glaudžiai susijusios! Mes gyvename civilizuotoje visuomenėje. Nori nenori, turi kasdien nusiprausti po dušu, išsivalyti dantis ir daryti kitus dalykus, be kurių nė žingsnio iš namų. Ir tai teisinga! Bet, deja, nemažai merginų daro neleistinas higienos klaidas, kurios kenkia tiek grožiui, tiek sveikatai. Šį kartą dešimt labiausiai paplitusių ir pavojingiausių.

 

  1. Per daug myli augintinius ir leidžia jiems per daug

Higienos požiūriu, miegoti vienoje lovoje su augintiniu, bučiuoti jį, valgyti maistą iš vienos  lėkštės – neleistini dalykai.  Visa tai yra labai pavojinga, nes mielos katės ir šuneliai laižosi visose vietose, nenusiprausia po tualeto ir gali lengvai apdovanoti pavojingais parazitais.

Taigi, išeina, kad ir naminiai gyvūnai gali būti pavojingi!

  1. Per dažnai naudoja muilą ir dušo žėlę prausiantis

Įskaitant  ir subtilias vietas, jei per dažnai apsiplaunama. Mat muilas yra gana agresyvios sudėties, gali sutrikdyti pH pusiausvyrą. Tai lemia laktobacilų žūtį, nes nuplovus apsauginį sluoksnį, gali išprovokuoti patogenų vystymąsi.

  1. Kasdien dėvi sintetinius apatinius drabužius

Ir net miega su sintetinėmis kelnaitėmis. Tokio prakaito, infekcijų ir grybelių mišinio oda gali ir neapsikęsti. Atminkite: iš sintetinių medžiagų pagamintus apatinius galima nešioti tik ypatingais atvejais. O kasdien – patogias medvilnines kelnaites.

  1. Neleiskite jam net prisiliesti prie jūsų, nenusiplovus rankų

Taip, plauti rankas reikia ne tik grįžus iš lauko, apsilankius tualete, pabendravus su savo augintiniu, bet ir prieš „tą reikalą“ taip pat! Jei varžotės jo paprašyti to – pasiruoškite infekcijoms ir dažnai lankytis pas moterų gydytoją.

  1. Būtina atsižvelgti į kosmetikos galiojimo laiką!

Nesvarbu, kiek kainavo tas tikro aukso plastiko indelis, bet jei kremo galiojimo laikas baigėsi, jis gali jums tik pakenkti. Priminsime: veido kremas (atviras), tonikas gali būti laikomas 1 metus, tušas ir toninės kompozicijos – 6 mėnesius, lūpų dažai, pudra, skaistalai, šešėliai – pusantrų metų. O kvepalai – net  dvejus metus!

  1. Retai plauna makiažo šepetėlius ir kempines arba visai jų neplauna

Toks aplaidumas gali sukelti nuolatinius išbėrimus ir kitas odos problemas. Sausų produktų šepečius reikia plauti kartą per mėnesį. Skystų preparatų – kartą per savaitę.

  1. Kasdien dėvėti įklotus taip pat yra didelė klaida!

Juos reikia naudoti tik retkarčiais, bet ne kasdien. (Suprantama, išskyrus tuos atvejus, kai sergama menstruacijomis). Dėl jų aplinka „tose vietose“ tampa pernelyg drėgna ir nekvėpuoja.

  1. Dėvi uždarus batus be pėdučių ar kojinių

Jei tai padarysite, turite pasiruošti pasekmėms nuospaudų ir grybelių pavidalu.

  1. Tegul maudymosi kostiumėlis išdžiūsta ant kūno

Priešingu atveju, galite neišvengti hipotermijos, cistito, infekcijos pavojaus. Kiekvienos merginos auksinė taisyklė turėtų būti tokia: einant į paplūdimį, reikia pasiimti antrą maudymosi kostiumėlį ir iš karto po maudynių persirengti.

  1. Prausiasi pernelyg karštu vandeniu

Įprotis maudytis po karštu vandeniu  neretai baigiasi tuo, kad atsiveria poros, netenkama skysčių ir apsauginio natūralių aliejų sluoksnio. Dėl to oda tampa sausa ir dirginama. Ir sensta anksčiau, o tai ypač nemalonu!

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą