Kalbėsime apie sveikatą, remdamasi mokslininkų tyrimais. Viskas dėl jūsų, kad nepraleistumėte pavojingų simptomų, įsigytumėte reikalingų dalykų ir tinkamai savimi pasirūpintumėte!

 

Žinia, nešvariausia vieta mūsų kūne yra burna, tačiau panašu, kad dailiosios lyties atstovės plauna lyties organus įvairiais specialiais aromatizuotais plovikliais ir galvoja, kad dabar jų intymi vieta kvepės lelijomis, rožėmis ar ramunėmis.

Jūsų dėmesiui specialistų  ir tyrėjų pasisakymai, kodėl reikia palikti savo genitalijas ramybėje ir kaip tinkamai jas prižiūrėti, norint jaustis gerai ir būti sveikomis.

 

  1. Makštis yra visiškai subalansuota sistema

„Milijonus metų ši kūno dalis atlieka labai veiksmingą savo valymo procesą“, – sako britų ginekologas dr. Austinas Ugwumadu.

„Makštis yra neįtikėtina savaiminio išsivalymo aplinka. Jis turi savų būdų palaikyti rūgštinį pH, kad būtų išvengta infekcijų“, – pritaria jam amerikiečių ginekologė dr. Alyssa Dweck.

Tuo tarpu Jeilio medicinos mokyklos akušerijos, ginekologijos ir reprodukcijos mokslų dr. Mary Jane Minkin pataria paprasčiausiai palikti makštį ramybėje: „Jūsų veiksmai gali sutrikdyti pH pusiausvyrą arba sunaikinti natūralią makšties bakterinę florą, kuri yra būtina gerai sveikatai palaikyti“.

Mat makštis yra rūgštinė aplinka, kurios pH lygis svyruoja nuo 3,8 iki 4,4. Intymios higienos priemonės skirstomos į produktus, kurių rūgštingumas pH apie 3,5 ir neutralus  – pH apie 5.

„Buvo atliktas tyrimas, kuris rodo, kad rūgštus pH gelis kartu su standartiniu bakterinio vaginozės gydymu gali padėti sumažinti infekcijų tikimybę, bet iš vieno tyrimo rezultatų niekada negalima padaryti toli siekiančių išvadų. Net jei tikėtume šiais duomenimis, tokie geliai reikalingi tik moterims, sergančioms pasikartojančia bakterine vaginoze“, – teigė dr.Mary Minkin.

Anot jos, iš esmės nėra prasmės dažnai naudoti pH neutralias intymios higienos priemones, nepaisant to, kad iš esmės jos neturėtų padaryti jokios žalos ar naudos intymiai sveikatai. Nėra jokių priešingų įrodymų.

Bet greičiausiai toks produktas kainuoja kelis kartus daugiau nei įprasta dušo želė ar jums tinkamas muilas.

  1. Vanduo išplauna „gerąsias“ bakterijas

Dažnai maudantis po dušu, padaro daugiau žalos nei naudos lyties organams. Tai gali sunaikinti „gerąsias“ bakterijas, įskaitant laktobacilas, kurių reikia  norint palaikyti pH pusiausvyrą. Kai kuriuose dušo rinkiniuose yra kvapiųjų medžiagų ar antiseptikų, kurie gali rimtai dirginti gleivinę.

Vagina pati išsivalo, nereikia jos skalauti specialiais skysčiais.

„Gali išskyros erzinti, bet tai nėra nešvarumo ar ligos požymis. Tai sveika, normali kūno funkcija.

Išskyras galima vertinti kaip makšties „barometrą“. Jei esate įsitikinusios, kad neturite sveikatos sutrikimų, o išskyros nesiskiria nuo įprastų išskyrų, tai dažniausiai yra sveiko estrogeno lygio, kraujotakos ir makšties pH ženklas. Tai rodo, kad makštis yra sveika ir geba apsivalyti nuo dirginančių medžiagų“, – sako amerikiečių ginekologė dr. Alyssa Dweck.

Anot jos, bet jei pastebėsite reikšmingą išskyrų kiekio, tekstūros, spalvos ar kvapo pasikeitimą, turėtumėte kreiptis į savo gydytoją. Tai gali būti infekcijos požymis.

  1. Vaginą reikia plauti, bet yra tikimybė, kad tai darote neteisingai

Jei vagina išsivalo, reikia nuplauti vulvą – išorinę lytinių organų dalį, įskaitant lytines lūpas.

Mat vulvos klostėse gali būti bakterijos ir smegmos – riebalų ir negyvų epitelio ląstelių sankaupų. „Tai reikia nuplauti, bet jūs tikriausiai persistengiate, nes pakanka tik vandens ir šiek tiek muilo. Intensyviai trinti lyties organų tikrai nereikia. Jei muilo nėra, paprastas vanduo yra tinkamas.

Per daug kvepiantys muilai gali sukelti lyties organų dirginimą ar alerginę reakciją.

Juk mes kalbame apie jautriausią kūno audinį, todėl kuo mažiau kvepalų ir chemikalų, tuo geriau“, – sako dr. Minkin.

Ekspertai taip pat pataria naudoti švelnų muilą be kvapiklių, tiks ir paprastas glicerinas arba kastilijos muilas (alyvuogių aliejaus pagrindu).

„Be to, nebūtina kiekvieną dieną nuplauti vulvos muilu. Mat gali suardyti apsauginį odos sluoksnį, – sako dr. Dweck. – Net jei du kartus per dieną prausiatės po dušu arba jaučiate, kad reikia nusiplauti po sekso, pabandykite muilą naudoti tik vieną kartą“.

Anot jos, ir tada nereikia stipriai trinti lytinių organų srities rankšluosčiu – tai per šiurkštu tokiam subtiliam audiniui. Pakanka švelniai perbraukti per paviršių švariu rankšluosčiu.

  1. Būkite atsargios su vonios putomis

Karšta vonia su kvapniomis žvakėmis ir mėgstama televizijos laida yra puikus atpalaiduojantis užsiėmimas. Bet jei norite pridėti  į vonią kvapiųjų medžiagų, jūsų vaginai gali ir nepatikti.

Dr. Minkin teigimu, vonios putos gali sutrikdyti makšties pH. Tada mergina taps jautresnė dirginimui ar infekcijoms.

„Tai nereiškia, kad turite išmesti visus savo vonios produktus. Tiesiog sumažinkite naudojimą iki vieno ar dviejų kartų per mėnesį. Nenaudokite putų, jei jaučiate, kad intymi vieta yra sudirgusi ar niežti. Be to, naudodamos naujus produktus stebėkite panašius nemalonius simptomus“, – pridūrė dr. Minkin.

  1. Kiekviena makštis turi savo unikalų kvapą

Kvapas dažnai kelia susirūpinimą, tačiau tai nėra nešvarumų rodiklis. Tai tik nurodymas, kad turite makštį.

Kiekviena moteris turi savo unikalų makšties kvapą, kuris gali kisti priklausomai nuo mėnesinių ciklo ir dietos. Ir tai yra visiškai normalu.

Nereikia bandyti užmaskuoti specialiais parfumerijos produktais, tai labai dirgina lyties organus.

Verta prisiminti savo kvapą ir pastebėti, kada jis pasikeičia, ypač jei atsiranda papildomų simptomų niežėjimo forma. Tai yra priežastis kreiptis į gydytoją.

  1. Nenaudokite kvapiųjų įklotų ar tamponų

„Kvepiantys tamponai gali pažeisti pH pusiausvyrą makštyje ir sukelti dirginimą ar alerginę reakciją, todėl geriausia pasirinkti be kvepalų“, – sako dr. Dweck.

Likusioms dalims nesvarbu, kokio tipo įklotus ar tamponus naudojate: natūralius ar sintetinius, su plastikiniu aplikatoriumi ar kartonu. Svarbiausia, kad higienos priemonės nebūtų parfumuotos.

  1. Labai svarbu kokybiški ir patogūs apatiniai drabužiai

Jei nešiojate nepatogius, nemaloniai aptemptus apatinius drabužius, turėtumėte kuo greičiau juos išmesti. Atėjo laikas: atsikratykite visų jums netinkančių apatinių kelnaičių.

Ekspertai rekomenduoja medvilninius apatinius ar bent jau medvilninius tarpiklius. Bet neretai merginos nešioja gražius su nėriniais, bet sintetinius apatinius, kurie gal ir patogūs, bet neleidžia odai kvėpuoti.

Jei lytiniams organams nėra prieigos prie oro, tai padidina mielių infekcijos riziką. Mielės klesti šiltose ir drėgnose vietose, todėl visą dieną sėdėti su sandariais apatiniais drabužiais nėra gera mintis.

  1. Daugiausiai dirginimo sukelia kasdieninė kosmetika

„Pagrindinė makšties dirginimo priežastis yra alergija ar jautrumas ingredientams produktuose, kuriuos naudojame kasdien. Jie gali sukelti niežėjimą ir nenormalias išskyras“, – sako dr. Dweck.

Anot jos, šie produktai gali būti losjonai, muilai, skutimosi kremai, purškalai, dušo želės ir visa kita, kas tiesiogiai  ar netiesiogiai liečiasi su lyties organais.

Drėgnos servetėlės, jei naudojamos intymiai higienai, taip pat gali sukelti dirginimą. „Venkite drėgnų servetėlių, nes jose esančios cheminės medžiagos gali sukelti bėrimą nuo makšties iki išangės“, – sako dr. Dweck.

Savo pačių saugumui nusipirkite bekvapių produktų, kurių sudėtyje yra kuo mažiau ingredientų. Palikite madingus losjonus kojoms ir rankoms.

  1. Reikia nuolat tikrinti, ar lyties organuose nėra odos vėžio

Tai, kad genitalijos paprastai nėra veikiamos saulės šviesos, dar nereiškia, kad negali būti odos vėžio ar kažko kito.

Todėl gydytojai pataria pasitikrinti makštį ir ją supančią odą, naudojant veidrodį. Tai padės nustatyti pokyčius. Ieškokite naujų apgamų ir dažnai subraižytų odos vietų.

Jei pastebėjote ką nors keisto, kreipkitės į dermatologą.

 

parengta pagal timesnownews.com/health/feminine-hygiene

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą