Kai kurios krauju plintančios infekcijos kelia grėsmę visiems. Tai hepatitai B ir C, taip pat ŽIV. Šiomis ligomis sergančių žmonių kasmet daugėja. Archyvo nuotrauka

 Ką dar galime padaryti, be sveikos gyvensenos ir teigiamo požiūrio, kad apsisaugotume nuo ligų vystymosi? Periodinius medicininius tyrimus, rašo uhhospitals.org.

 

Dauguma medicininių tyrimų yra nereikalingi sveikam žmogui, kuris neturi jokių simptomų. Tačiau yra keletas testų, kuriuos geriausia atlikti periodiškai.

  1. Pilnas kraujo tyrimas (kartą per metus)

Bendras kraujo tyrimas (BBC)  suteikia galimybę pamatyti didžiąją dalį pažeidimų. Jis gali nurodyti, pavyzdžiui, anemiją, kurios merginos dažnai nejaučia. Tačiau dėl moters kūno fiziologijos (menstruacijų) ypatumų, merginos su ja susiduria gana dažnai.

Be to, galite sužinoti apie hemoglobino kiekį, įvairių kraujo ląstelių: eritrocitų, leukocitų ir trombocitų kiekį, taip pat įtarti uždegiminį procesą.

  1. Kraujospūdžio matavimas (kartą per metus)

Kraujospūdžio padidėjimas dažniau būdingas vyresnei kartai (vyresnėms nei 40 metų žmonėms). Tačiau šiandien širdies ir kraujagyslių ligos pamažu jaunėja. Be to, daugelis jaunų merginų net nejaučia aukšto kraujospūdžio (BP) ir mano, kad tai jų nepaveiks.

Kraujospūdžio normalus rodiklis: 100-140 / 60-90. Merginos paprastai turi žemesnį kraujospūdį, o kai kurioms tai yra individuali norma. Aukštas kraujospūdis gali rodyti nuovargį, širdies ir kraujagyslių sutrikimus, endokrininius sutrikimus ir inkstų sutrikimus.

  1. Pieno liaukų tyrimas

Mamografija – tai pieno liaukų rentgeno tyrimas. Paprastai tai atliekama vyresnėms nei 40 metų moterims. Ankstesniame amžiuje mamografija nėra labai informatyvi ir geriau rinktis ultragarsinį tyrimą.

Moterims, kurių šeimoje yra buvę krūties vėžio atvejų, geriau atlikti tyrimus kas 1-2 metus. Nors mamografija turi trūkumų (radiacijos poveikis), ji vis tiek yra geriausia kontrolės priemonė.

  1. Infekcijų analizė

Kai kurios krauju plintančios infekcijos kelia grėsmę visiems. Tai hepatitai B ir C, taip pat ŽIV. Šiomis ligomis sergančių žmonių kasmet daugėja. Šiomis infekcijomis galima užsikrėsti darant tatuiruotes, gydant dantis, turint nesaugius lytinius santykius, taip pat bet kokiu būdu manipuliuojant odos punkcija ir sąlyčiu su krauju.

Jei kyla įtarimų, geriau atlikti analizę. Tačiau verta atsiminti, kad šios infekcijos turi latentinį laikotarpį. Šiuo metu, nors patogenas yra organizme, jo negalima aptikti. Slaptasis laikotarpis gali trukti nuo kelių savaičių iki 6 mėnesių (esant hepatitui B).

  1. Cukraus kiekio kraujyje tyrimas (kartą per metus)

Gliukozės kiekis kraujyje gali padėti įtarti angliavandenių apykaitos sutrikimą ir ankstyvą prediabeto išsivystymą. Kadangi vartojame daug saldumynų ir perdirbto maisto, diabetas jau diagnozuojamas jauniems žmonėms. Normalus cukraus kiekis kraujyje: iš piršto 3,3–5,5 mmol/l, iš venos – 4,0–6,1 mmol/l.

 

 

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą