Nepaisant savo kompaktiškumo, taurelės yra pakankamai didelės, todėl užtenka jas pakeisti tik 2 kartus per dieną, o ne kas porą valandų

Pradėkime nuo svarbiausio fakto. Menstruacijos (arba mėnesinės) įvyksta kartą per mėnesį, kurios paprastai prasideda nuo 11- 14 metų. Nors  gali menstruacijos  kai kurioms mergaitėms prasidėti ir  suėjus  8-9 metams, o kai kurioms – 15 ar net 16 metų. Menstruacijos reiškia, kad kūnas yra pasirengęs nėštumui. Tik nesijaudinkite! Tai visai nereiškia, kad norite pastoti ar tikrai pastosite. Tai tik parodo pačią galimybę.

Mėnesinių ciklas paprastai trunka 21–35 dienas ir vidutiniškai 28 dienas. Prasidėjus menstruacijoms, ciklas nustatomas palaipsniui. Iš pradžių mėnesinių trukmė gali skirtis – jos būna trumpos ir retos.

 

  1. Pirmosios pradėtos gaminti 1937 metais

Tiesą sakant,  menstruacinės taurelės pasirodė ne prieš metus, ne prieš dvejus ar dešimt metų. Jos buvo išrastos dar 1937 metais. Vos ketveriais metais vėliau nei tamponai. Tačiau skirtingai nuo pastarųjų, taurelėms ne taip pasisekė su reklama, todėl apie jas ilgą laiką niekas ir nežinojo.

  1. Gana sėkmingas produktas

Užtat dabar, kai menstruacinės taurelės pasirodė esąs gana sėkmingas produktas, daugelis kompanijų pradėjo jas gaminti iš karto dviejų  rūšių – gimdžiusioms ir negimdžiusioms. Jos skiriasi tik dydžiu: pagimdžiusioms jos yra didesnės.

  1. Kompaktiškos, bet pakankamai didelės

Nepaisant savo kompaktiškumo, taurelės yra pakankamai didelės, todėl užtenka jas  pakeisti tik 2 kartus per dieną, o ne kas porą valandų. Galite, žinoma, ir dažniau, jei jums nepatogu taip ilgai laukti. Bet apskritai, esant vidutiniam išskyrų gausumui, taurelė prisipildo per 12 valandų.

  1. Ekonomiškos ar ekologiškos?

Teisinga sakyti: abu.  Mat viena menstruacinė taurelė, skirtingai nei įklotai ir tamponai, nebūna sunaudoti per vieną ciklą, bet gali tarnauti keletą metų. Ir tai ne tik taupo pinigus, bet ir padeda aplinkai. Pirma, dėl to, kad taurelių (įskaitant jiems skirtas medžiagas) gamyba yra ekologiškesnė, ir, antra, dėl jų naudojimo sumažėja atliekų.

  1. Nedaro įtakos makšties mikroflorai

Priešingai populiariam įsitikinimui, menstruacinės taurelės makšties mikroflorą veikia ne daugiau kaip įklotai ir tamponai. Todėl neturėtumėte kaltinti taurelės dėl bakterinės vaginozės, vulvovaginalinės kandidozės ar šlapimo takų paūmėjimo, tai tikrai neturi nieko bendra.

  1. Yra visiškai saugios

Nustatyta, kad menstruacinės taurelės yra visiškai saugios, atlikus bandymus pagal FDA gaires. Jos neturi įtakos makšties ir gimdos kaklelio epiteliui, nesukelia endometriozės ir neprovokuoja dubens organų prolapsų.

  1. Saugu ir naktį

Tik 20 proc. moterų patiria didelį nutekėjimą iš menstruacinės taurelės. Likusioms  80 proc. arba visiškai neišteka (50 proc.), net naktį, arba jei ir nuteka, bet taip nereikšmingai, kad norint pašalinti „avariją“, pakanka papildomai naudoti įklotus (30 proc.).

  1. Teks išmokti įdėti ir išimti taurelę

Tačiau iš pradžių įdėti ir išimti taurelę nėra taip paprasta, reikia priprasti. Todėl pradžioje reikės švaraus, tekančio vandens šaltinio, kad galėtumėte nusiplauti rankas prieš / po ir nuplauti taurelę. Ir apskritai šią manipuliaciją patartina atlikti vonios kambaryje.

  1. Toksinio šoko sindromas

Atrodo, kad jei taurelė yra makštyje 12 ilgų valandų, toksinis šokas yra neišvengiamas. Bet iš tikrųjų taip nėra. Mat šoką dažniausiai sukelia „Staphylococcus aureus“, tačiau taurelėms gaminti naudojamos medžiagos niekaip nesąveikauja ir nesustiprina jo poveikio. Iki šiol buvo užfiksuotas ir aprašytas tik vienas toks atvejis, panaudojus menstruacinę taurelę. Šia prasme tamponus reikia naudoti atsargiau.

  1. Kontraindikacijos

Deja, menstruacinės taurelės netinka visoms. Tiksliau, jos tikrai netinka toms, kurios patyrė traumą, prasidėjo uždegimas ar atsirado patinimas makštyje ir gimdos kaklelyje. Todėl, jei norite išbandyti šį higienos metodą kritinėmis dienomis, bet nesate tikros, ar galite, geriau pasikonsultuoti su savo ginekologe.

 

parengta pagal womenshealthmag.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą