Būna, kad vyras po pirmojo sekso daugiau nebebendraus. Jam kas nors nepatiko arba norėjo tiesiog pasinaudoti ir „išmesti“. Gali būti įvairių priežasčių. Svarbu suprasti, kad problema čia ne jumyse, o jame. Archyvo nuotrauka

Kai gyvenime nėra nuolatinių santykių arba seniai nėra vyro, atsiranda nepasitikėjimas savimi. Baimė, kad su nauju partneriu nieko nepavyks. Kad jis tik pasinaudos ir  įskaudins. Todėl seksualinio intymumo tema yra viena svarbiausių. Juk intymumas ir atitinkamas elgesys jo metu vėliau gali ne pritraukti, o atstumti vyrą. Gali sugriauti naujus santykius.

Iš karto pradėsime nuo dažno merginų klausimo: „Kaip greitai galima turėti intymių santykių su nauju partneriu pirmą kartą?“. Bet kada. Svarbiausia, kad būtumėte pasiruošę tam ir suprastumėte, su kuo reikia ir norite mylėtis. Paprastai tai būna ne per pirmą susitikimą, nes vyro dar nepažįstate. Jūs tik suprantate, kaip jis bandė jums įtikti. Ir tuo pačiu palenkti jus seksui. Nereikia manipuliuoti ir galvoti: „Duosiu ar neduosiu“. Tiesiog labiau pažinkite vienas kitą ir sukurkite abipusį pasitikėjimą.

Bet, tarkime, jau buvo intymumas, ilgai lauktas seksas. Ko nereikėtų daryti po to?

  1. Nesigailėkite

Todėl svarbu užmegzti intymumą su vaikinu ar vyru, su kuriuo esate pasiruošusi. Kad vėliau nereikėtų priekaištauti sau dėl to. Nesukti galvos, jei vyras daugiau neskambins. Tačiau jokiu būdu neturėtumėte gailėtis, ypač garsiai. „Dieve, ką aš padariau. Persistengiau su alkoholiu, ko paprastai nedarau. Man taip gėda, atleisk“.

Kaip vyras tai suvoks? Kaip įžeidimas jo atžvilgiu – juk jis manys, kad priežastis slypi jame. Ir kokia problema jumyse. Juk kažką padarėte nesąmoningai ir dėl to gailitės. Vyras supras, kad jumis lengva manipuliuoti ir valdyti. Kad jumis negalima pasitikėti (o jei santykiuose atsitiks kažkas nekontroliuojamo?).

Todėl nuoskaudos jūsų santykius (jei tokių yra) nuves į nepasitikėjimą, manipuliavimą ir priešiškumą. Geriau nekreipkite dėmesio į savo elgesį, o įvertinkite partnerį. Kaip sakoma: „Nežiūrėk, koks vyras yra vakare, o į tai, koks jis yra ryte“.

  1. Venkite aukos pozicijos

Dėl žemos savigarbos, baimių, nepasitikėjimo savimi norime išgirsti, kad vaikinui/vyrui viskas patiko. Kad vaikinas/vyras nori tęsti. Kad mes jiems ne žaislas naktimis. Bet su šiais klausimais iškart po intymumo nieko neišmoksime. Vyras arba apgaudinės, arba atsiribos dėl jūsų nesaugumo. Kokios yra šios frazės? „Ar mes dar susitiksime? Tikiuosi, kad ši naktis tau kažką reiškė. Juk negalvosi apie mane blogai, tiesa? Ar nemanai, kad esu prieinama? Ar paskambinsi man dar kartą? Ar tau patiko? Turbūt turėjai daug geresnių merginų?“ ir taip toliau.

Kiekviena tokia frazė parodo jūsų skausmą ir tuštumą viduje. Panardina jus ir partnerį į nerimą. Ir jie nenori grįžti ten, kur blogai. Verčiau prisiminkite, kad jums abiem buvo smagu. Jūs priėmėte blaivų sprendimą ir padarėte tai, ko norėjote. Pažinote naują žmogaus pusę. Ir tada nereikia žodžių, tada viską suprasite veiksmais.

Svarbu suprasti, kad vyras energetiškai, psichiškai, psichiškai, fiziologiškai yra viename lygyje su jumis. Kad tarp jūsų buvo kibirkštis ir harmonija. Supraskite, kad jei esate tinkami vienas kitam, tada jums nieko nereikia įrodinėti.

  1. Nenusiminkite, jei jums neskambins

Būna, kad vyras po pirmojo sekso daugiau nebebendraus. Jam kas nors nepatiko arba norėjo tiesiog pasinaudoti ir „išmesti“. Gali būti įvairių priežasčių. Svarbu suprasti, kad problema čia ne jumyse, o jame.

Jei nepatiko, vadinasi, neatitiko jo skonis. Jei jis nusprendžia tuo pasinaudoti, vadinasi, toks jis yra. Ji nepakankamai gerai  jį pažino ir jis ją apgavo. Ir neįmanoma atskleisti visų apgavikų, todėl jūs turite teisę klysti. Čia geriau pagalvokite. Gerai, kad vyras iš karto dingo, o ne, kad  po penkių iššvaistytų metų paaiškėtų, jog jis jūsų visai nemyli. Kai kurie žmonės apgaudinėja daugelį metų.

Todėl teisingiausias sprendimas yra: išmokite džiaugtis gyvenimu iš savęs. Negyvenkite su priekaištais, pretenzijomis, nuoskaudomis. Ir niekada nemanykite, kad jis buvo pirmas ir paskutinis. Svarbu pažinti save, priimti save. Tada suprasite savo skonį ir norus. Ir nepasitenkinkite mažiau. Juk partneris nepasikeis dėl jūsų norų. Geriau iš karto ieškoti žmogaus, kurio nepakeisite. O jei manote, kad esate nevykusi, kreiva, liesa, stora, baisi – tai transliuojate ir kitiems žmonėms. Kaip elgiatės su savimi, taip jie elgiasi su jumis. Taigi, mylėkite save. Juk kol nemokėsi mylėti savęs, kaip kiti supras, kaip tave mylėti?

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą