Vienas didžiausių mitų, kad pirmą kartą santykiaujant, mergystės plėvė plyšta, sukeldama kraujavimą ir skausmą. Bet taip būna ne visada. Archyvo nuotrauka

Vienas didžiausių mitų, kad pirmą kartą santykiaujant, mergystės plėvė plyšta, sukeldama kraujavimą ir skausmą. Bet taip būna  ne visada.

Mergystės plėvė būna įvairių formų ir rūšių, o kai kurios moteriškos lyties atstovės gimsta be mergystės plėvės.

Pirmojo lytinio akto metu mergystės plėvė gali suplyšti ir sukelti nedidelį kraujavimą. Tačiau ji gali ir nesuplyšti, nes yra pakankamai elastinga ir gali neapimti visos makšties angos. Tokiais atvejais nepasirodo menstruacinis kraujas ir kitos makšties išskyros, pirmojo lytinio akto metu.

Be to, neretai mergystės plėvė gali įplyšti ir dėl visai kitų priežasčių, dar nesulaukus pirmojo lytinio akto. Kitaip tariant, mergina gali prarasti savo fiziologinę nekaltybę aktyviai sportuodama, dubens srityje įvykus nedideliems sužeidimams ir sumušimams.

Taigi, kokios kliūties tikėjotės? Betoninės sienos?  Mergystės plėvė – tai plona ir įprastai siaura gleivinės raukšlė tarp moters makšties ir makšties prieangio, skirianti moters vidinius lytinius organus nuo išorinių. Kaip ir minėjau, ji gali būti labai elastinga, gali būti tvirta arba jos gali ir nebūti. Lygiai taip pat gali būti daug kapiliarų (taigi ir kraujo), o jei nedaug arba nepakankamai, todėl ir nėra kraujo. Tai struktūros ypatybės ir nieko antgamtiško.

Išvada paprasta: mergystės plėvė yra linkusi išsitempti ir sekso metu ne visada suplyšta.

 

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą