Man labai patinka vienas vaikinas mokykloje, bet negaliu suprasti, ar ir aš jam patinku, ar jis tiesiog draugiškas man. Todėl noriu paklausti, kaip suprasti, kad jis iš tikrųjų  kažką jaučia man, ar tik iš mandagumo taip elgiasi su manimi?

                                                                                              Laura, 15 metų

 Užduok vaikinui vieną paprastą klausimą: „Kokia, tavo nuomone, mergina turėtų būti, kuri tau labai patiktų?“ Ir po to labai atidžiai klausyk, ką jis atsakys, kadangi būtent nuo to priklauso, kaip jis žiūri į tave ir ar jaučia tau kokius nors jausmus.

Aišku, gali būti visokių atsakymo variantų, tačiau vis dėlto  turėtų likti vienas iš dviejų. Pirmas variantas: tai kada į šį tavo klausimą vaikinas pradės aktyviai aiškinti, kad, jo manymu, mergina pirmiausiai turi rūpintis savo išvaizda, būti visada pasitempusi, elegantiška, liekna, turi sportuoti, būti švelni, rūpestinga, miela ir seksualiai atrodyti. O dar ji turėtų domėtis viskuo, kuo ir jis domisi.  Be to, turi patikti jo draugams ir tėvams. Ir dar daug ką galima būtų vardinti iš jo reikalavimų sąrašo, įsivaizduojančio savo svajonių merginą.

Arba gali būti ir antras variantas: tada jis pasakys, kad mergina turi būti tiesiog savimi, nes jis būtent tokią ją ir pamiltų. Bet jei ji norėtų kažką savyje pakeisti arba patobulinti, tai jis, žinoma, palaikytų ją ir džiaugtųsi galėdamas padėti ir prisidėti. Svarbiausia, kad dėl to ji jaustųsi laiminga ir mylima.

Galvoju, kad iš tų atsakymų jau supratai, kuriuo atveju vaikinas iš tikrųjų jaučia jausmus merginai ar net yra ją įsimylėjęs, o kada tiesiog nori „nulipdyti“  iš jos savo svajonių idealą  ir bus su ja tol, kol ji sugebės  palaikyti jo susikurtą „svajonių merginą“.  Todėl pasidaryk atitinkamas išvadas ir nepamiršk, kad tikra meilė – tai kada tave priima ne tik su visais pranašumais, bet ir trūkumais bei ydomis, kurias, suprantama, galima būtų mėginti įveikti ir tuo pačiu tobulėti. Žodžiu, turėtum pajusti, kad tam vaikinui patinki tokia, kokia esi. Tai reiškia, kad tau nereikia kasdien verstis per galvą, norint kažkuo nustebinti savo mylimąjį ir išlaikyti jį greta savęs.  Nes toks vaikinas pirmiausiai vertina tai, kokia esi asmenybė, o ne vien tavo patrauklią išvaizdą ar dailią figūrą. Vertina tavo individualumą – būtent tai, kuo ir skiriesi, nepanaši į kitas merginas.

Žinoma, svarbu ne tik atsakymas į tą klausimą, bet ir tai, kaip vaikinas bendrauja su tavimi. Tai yra ar patvirtina savo elgesiu ir veiksmais tai, ką kalba. Nes  priklausomai nuo to, kaip žmogus žiūri į tave – kaip į tobulėjimo objektą ar kaip į gyvą sutvėrimą su visais savo pliusais ir minusais, tai su tokiu žmogumi iš tikrųjų verta tikėtis ilgalaikių ir harmoningų santykių. Būtent tokių santykių nuoširdžiai tau ir linkiu!

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą