Ne paslaptis, kad sėkmingos jaunos moterys jaučia atstūmimą vyresnio amžiaus vyrų atžvilgiu. Tuo tarpu vyrai laiko garbaus amžiaus vyriškos lyties atstovus „geidulingais senukais“, o jaunas moteris ir merginas vadina barakudomis.

Priežastys, kodėl senyvo amžiaus vyrai teikia pirmenybę jaunoms moterims ir merginoms, gali būti įvairios. Visi supranta, kad moterų grožis išblėsta su amžiumi. Todėl būtent jaunų moterų grožio taip ištroškę garbaus amžiaus vyrai. Be to, anot jų, grožį lydi nekaltumas, kurio taip trūksta vyresnėms moterims. Dėl tos pačios priežasties net vyresni nei 60 metų vyrai stengiasi susitikinėti su gerokai už save jaunesnėmis moterimis.

Nors kai kuriems vyrams priežastys būna visiškai paviršutiniškos. Pavyzdžiui, jie džiaugiasi moters jaunyste ir jaučia, kad patirs nuotykių kupiną gyvenimą. Be to, jaunos moterys verčia garbaus amžiaus vyrus jaustis jaunesniais ir labiau geidžiamais. Kai maždaug šešiasdešimties metų vyras braukia savo senomis gyslotomis rankomis per jaunos moters šlaunis ir patiria adrenalino antplūdį, jis jaučiasi gerokai atjaunėjęs. Kone Julijus Cezaris, kai jis nugalėjo Pompėjų ir valdė Romą. Nei vienas vyras, mėgstantis jaunų moterų draugija, negali išvengti tokio jausmo.

Bet kuo jaunoms moterims gali patikti gerokai už ją vyresnis vyras?

Mes visi žinome, kad yra nemažai jaunų moterų, kurios palaiko tokius santykius. Priežastis labai banali ir paprasta – jos yra išlaikytinės. Pora ar net tris dešimtis metų už ją vyresnis vyras apmoka jos buto nuomos, kelionių, grožio salono sąskaitas. Taip pat perka maistą ir drabužius. Kol visa tai gauna, „jauna nekalta siela“ jausis taip, lyg šis vyras ką tik būtų padėjęs faraono palaikus prie jos kojų. Ji jausis ypatinga ir kalbėsis su savo draugėmis telefonu valandų valandas, ką jis nupirko jai, o šios sprogs iš pavydo. Deja, tokių pasimetusių sielų yra nemažai…

Vyrams, išgyvenusiems skyrybas, po to neretai prireikia būtent jaunų moterų. Nes skyrybos neretai jiems būna tikra katastrofa. Mat tada vyrai jaučiasi labai pažeidžiami ir jiems reikia susigrąžinti savo meistriškumą lovoje. Žinoma, geriausias būdas tai padaryti – prisivilioti jauną moterį, o paskui parodyti visiems: „Štai, žiūrėkite, man jau tiek metų, o aš vis dar pajėgus“. Ir jie  nebebus vertinami kaip nepatrauklūs ir senstantys vyrai, kurie santuokoje buvo nematomi.

Vyrams visą laiką reikalingas ego masažas. O jaunos moterys gali atlikti šį darbą už tam tikrą atlygį. Beje, ar žinote jaunų moterų, kurios draugavo su solidaus amžiaus skurdžiais? Jauna graži moteris niekada nebus šalia dukart vyresnio vyro, jei jis neturi daug pinigų. Tačiau kai tik vyrai supranta ir susivokia, jie bėga atgal pas savo „senas moteris“.

Bet būna ir kitų variantų…

Jaunai moteriai santykiai su vyresniu nei 60 metų vyru gali būti įdomūs ir turiningi. Mat daugelis vyresnio amžiaus vyrų turi gyvenimo patirties, kurią jauna moteris gali įvertinti. Be to, pagyvenę vyrai yra pasirengę nešioti ant rankų savo jaunas partneres, negaili joms ne tik komplimentų, dėmesio, bet ir dovanų!

Renginyje pasirodęs pagyvenęs vyras su jauna moterimi, susikibę už rankų, jaučiasi pakylėtas ir išdidus, nes paglostoma jo savimeilė ir sustiprina teigiamą įspūdį ar net pavydo jausmą aplinkinių akyse. Nes būtent jis turi „saldainį“, kurį norėtų paragauti ir kiti vyrai.

Bet jei vyras yra vertas moters ir kilnus, tai amžius netrukdo! Tada ir ji išdidžiai džiugins jį ne tik jaunyste, grožiu, bet ir protu!

Vis dėlto yra rimta kliūtis, kurią reikia įveikti – tai kartų skirtumas. Atsižvelgiant į amžiaus skirtumą, neatitikimas gali būti didžiulis. Kita, ne mažesnė kliūtis yra susijusi su sveikatos problemomis. Nors dabar viskas gali atrodyti puiku ir gerai, bet ateityje jie senės skirtingai.

Taigi, amžius gali būti pagrindinis santykių veiksnys, bet pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo moters ir jos partnerio. Atsižvelgiant į tai, kaip jie suvokia situaciją, šie santykių tipai gali būti tokie pat sunkūs ar įdomūs – viskas priklausys nuo jų pačių.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą