Tuoktis reikia tada, kai tarp vyro ir moters yra draugystė, aistra ir pagarba. Priešingu atveju, po kurio laiko poroje prasidės problemos ir santuoka gali iširti. Archyvo nuotrauka

Ištekėjau dėl didžiulės meilės ir pirmuosius trejus metus plazdėjau kaip ant sparnų! Bet kai prasidėjo kasdienybės rutina, o drugeliai iš pilvo išskrido žiemoti į šiltus kraštus, staiga supratau, kad tarp mūsų nėra nieko bendro! Mūsų skirtingi interesai, skirtingai elgiamės su pinigais, taip pat ir su vaikais! Santykiuose tvyro šaltis, nėra noro pasidalinti savo mintimis, lūkesčiais ir svajonėmis su vyru. Kartais mes net neturime apie ką kalbėti! Pasirodo, kad šiam žmogui sugaišau trejus savo gyvenimo metus? Neįsivaizduoju, kaip su juo gyventi toliau, kiekvieną dieną jis man tampa vis labiau svetimas … Išeina, kad mūsų santuoka yra klaida? Bet mes mylėjome vienas kitą …                                                                                                 

                                                                           Eglė, 31 metai

 

 

Žinia, meilė susideda iš trijų komponentų: kūno, proto ir širdies. Kūno trauka yra aistra, proto – pagarba, o širdies –  dvasingumas ir artimas emocinis ryšys.

Jei santykiai kuriami aistros pagrindu, tada, kai ji išnyksta, niekas nebesieja vyro ir moters, nes tam įtakos turės bendrų interesų ir pagarbos stygius. Laimingai ir ilgai santuokai nepakanka vien aistros – paprastai ji praeina vos po trejų metų. Ar net dar anksčiau.

Bei jei yra proto  ir širdies trauka, tada aistra gali vėl įsižiebti ir atgaivinti praeities meilę. Jūsų atveju aistra dingo, o iš pat pradžių nebuvo bendrų interesų. Tiesa, iš laiško nėra visiškai aišku, ar jūsų santykiuose yra trečias komponentas – proto trauka, tai yra pagarba.

Žinoma, idealiu atveju tuoktis reikia tada, kai tarp vyro ir moters yra draugystė, aistra ir pagarba. Priešingu atveju, po kurio laiko poroje prasidės problemos ir santuoka gali iširti.

Ką galite pabandyti padaryti savo atveju, kad išsaugotumėte santykius? Įsitikinkite, kad jaučiate vienas kitam abipusę pagarbą, ieškokite bendrų interesų, mėginkite atgaivinti aistrą dvasingumu ir nuoširdžiai, atvirai kalbėdamiesi.

O jei jūsų visiškai skirtingi interesai, ieškokite naujų, kurie sudomins ir jus, ir jūsų vyrą. Pasiūlykite jam pasikalbėti šia tema. Taip pat suteikite jam galimybę pasiūlyti savo idėją, o jūs, savo ruožtu, irgi savo.  Taip pavyks lengviau atrasti bendrų sąlyčio taškų.

Beje, aistrą galima atgaivinti flirtuojant. Todėl klausimas jums elementarus: ar dažnai flirtuojate su vyru? O gal nustojote tai daryti po vestuvių?  Vedybos nėra priežastis pamiršti flirtą.

Meilės ugnis turi būti išlaikyta, nes jai užgesus, nepavyks jos savaime, neįdėjus pastangų, vėl uždegti.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą