Kad vyro domėjimasis priešinga lytimi būtų išreikštas ir nuolatinis, svarbu jo organizme sukurti serotonino trūkumą. Archyvo nuotrauka

Žmonių tarpusavio santykiai yra sutvarkyti taip, kad juose beveik neįmanoma pasiekti visiško abipusiškumo. O jei kartais taip  ir nutinka, tai gana trumpai, nes netrukus  reikšmingumo balansas pakrypsta vieno iš partnerių link.

 

Vyrai gali bendrauti su merginomis, kurioms ir nejaučia jausmų

Šiuolaikiniame pasaulyje daugelis ieško ne partnerio santykiams ar šeimai kurti ir net ne materialinio turto, o savo euforijos jausmo, kurį vadiname meile.

Nors daugeliui  ir atrodo, kad šiais laikais žmonės nemato nieko, išskyrus pinigus, bet vis dėlto taip nėra. Galų gale, jei žmonėms tikrai reikėtų tik pinigų, tada jie nepaliktų turtingųjų, kai jų jausmai atšąla ar tiesiog būna sunku šalia.

Ryškiausi pavyzdžiai – žinomų žmonių santykiai. Beveik nė viena „žvaigždžių“ santuoka nelieka nepažeista ir saugi. Turtingi žmonės turi  ir daug tiesiog trumpalaikių santykių. Tai yra jie neištikimi savo antrosioms pusėms.

Ar visos šios skyrybos ir išsiskyrimai tik dėl to, kad žmonės tiesiog neranda gerų santykių? O gal jie nori kažko kito?

Bet kokie santykiai gali prasidėti, jei mergina ir vyras jaučia vienas kitam bent simpatiją. Iš tikrųjų dauguma vyrų gali bendrauti su merginomis, kurioms ir nejaučia jokių ypatingų jausmų. Tačiau moterims reikia galingo užtaiso emocijų forma.

Kol mergina yra įsimylėjusi vyrą, nepaisant to, ar jis ją myli, santykiuose viskas vyksta gana gerai ir ramiai, tačiau, anksčiau ar vėliau, jie išsisemia, jei mergina nesulaukia  partnerio jausmų ir palaikymo. Tada neretai nutinka priešingai.

Vyras pradeda rodyti vis daugiau dėmesio merginai, vis labiau užpildo jos gyvenimą savo buvimu. Pradeda derintis prie merginos ir net kurti ateities planus su ja.

 

Vyras ir moteris tiesiogine prasme apsikeičia vietomis

Kaip bebūtų keista, bet dažniau merginos jausmai kyla dėl vyriško abejingumo ar bent jau dėmesio stokos santykių pradžioje. Dėl šio stygiaus, mergina pati rodo iniciatyvą ir vis labiau trokšta kiekvieno naujo susitikimo.

Tačiau laikui bėgant bet kokie santykiai nusistovi, nes mergina supranta, kiek kartų per savaitę gali matytis su vyru, ką jie veiks, apie ką šnekės. Tai prisideda prie to, kad neapibrėžtumas išnyksta, jį pakeičia nuspėjamumas ir pastovumas.

Vyras šiuo laikotarpiu, priešingai, pripranta ar net prisiriša prie moters, į bendravimą su ja investuoja vis daugiau energijos ir išteklių. Tai prisideda prie to, kad šių santykių vertė jam auga.

Kitaip tariant, po kelių mėnesių santykių vyras ir moteris tiesiogine prasme apsikeičia vietomis. Pirmiesiems šie santykiai labai padidina vertę, o antrasis, priešingai, pradeda prarasti susidomėjimą.

Tačiau santykiai tuo nesibaigia, nes nebuvo įvykių, kurie galėtų tapti galutiniu ar reikšmingiausiu katalizatoriumi. Suprantama,  iš vyro pusės.

Tai gali būti konfliktai, moters susvetimėjimas ir apčiuopiamas vyro suartėjimas. Taip pat vyro problemos įvairiose gyvenimo srityse ar moters sėkmė. Šie įvykiai yra išeities taškas.

Tai reiškia, kad vyro reikšmingumo žlugimas tampa priežastimi, kad moteris pradeda prarasti susidomėjimą juo. Ir pirmiau minėti įvykiai yra atspirties taškas, kuris ir sukelia išsiskyrimo procesą.

Situacijai pasiekus tokį tašką, vyras išgyvena daug daugiau emocijų moters atžvilgiu, tačiau ji  nieko nebejaučia. O galbūt jau yra itin neigiamai nusiteikusi prieš tą, kurį neseniai laikė savo mylimuoju.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą