Noriu paklausti, jei vyras, prieš apvaisinant moterį, išgertų nedaug alkoholio, ar svaigalai padarytų įtaką jo lytinėms funkcijoms? Teko skaityti, kad net ir ne daug ir ne nuolat vartojant alkoholį tikėtinos neigiamos pasekmės būsimo kūdikio sveikatai.

                                                                                              Būsima mama

 

Išgertas kad ir nedidelis kiekis alkoholio, jis išplinta per  lipidines membranas visuose organuose, įskaitant gemalo ląsteles. Šis procesas trunka nuo 3 iki 9 valandų, priklausomai nuo žmogaus svorio ir jo sveikatos būklės. Žinia, visiškai alkoholis pasišalina iš organizmo tik per 3-5 dienas. Tuo tarpu  medžiagų, išsiskiriančių iš spermos, trukmė yra daug ilgesnė nei iš kraujo. Visiškas išgryninimas įvyksta tik per 3 mėnesius.

Todėl jei spermatozoiduose yra alkoholio, padidėja vaisiaus patologijų rizika. Tai gali baigtis ir persileidimu jau per pirmąjį nėštumo trimestrą. Bet ir išsaugojus vaisių, nemaža tikimybė, kad kūdikis gali gimti su įvairiais vystymosi sutrikimais.

Taip pat verta žinoti, kad spermos brendimo procesas trunka apie 70-75 dienas. Todėl per šį gana ilgą laikotarpį vyriškai sėklai įtakos turi daug veiksnių, įskaitant ir alkoholio vartojimą. Todėl vyrams, planuojantiems tapti tėvais, rekomenduojama atsisakyti alkoholinių gėrimų vartojimo likus 2-3 mėnesiams iki tikėtinos ar galimos pastojimo datos!

Kaip alkoholis  gali paveikti paveldimumą? Daugelis būsimų tėvų domisi klausimu, kaip alkoholis, vartojamas prieš apvaisinant moterį, gali paveikti būsimo vaiko sveikatą? Neretai jo poveikis jau pastebimas nėštumo metu. Klinikiniai tyrimai rodo, kad moteriai gali pasireikšti šie simptomai:

stipri toksikozė, padidėjęs kraujospūdis, inkstų funkcijos sutrikimai; kai kuriais atvejais net traukuliai.

Be to, gana dažnai sulėtėja vaisiaus vystymasis, nepilnaverčiam spermatozoidui apvaisinus kiaušialąstę. Kai kuriais atvejais gali gimti ir negyvas kūdikis.

Priklausomai nuo to, kokia alkoholinė ir kitų svaiginamų medžiagų žala padaryta vaisiui, jam gali būti nustatytos šios patologijos: sumažėjęs kūno svoris; smegenų  funkcijų nepakankamumas;

vidaus organų formavimo pažeidimai; psichinių funkcijų pažeidimas; mažesnis atsparumas įvairioms infekcijoms ir panašiai.

Todėl planuojant nėštumą nepamirškite, kaip alkoholis pirmiausiai veikia spermą, o po to ir kūdikio sveikatą. Todėl būsimieji tėvai turėtų labai gerai pagalvoti ir susilaikyti nuo alkoholinių gėrimų vartojimo prieš rengiantis atsakingam įvykiui.

Alkoholizmas yra labai rimta problema, daranti didelę žalą sveikatai ir naikinanti laimingą šeimos gyvenimą

 

Gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

4 KOMENTARAI

  1. I was curious if you ever considered changing the layout
    of your site? Its very well written; I love what youve got to say.

    But maybe you could a little more in the way of content so people
    could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 images.
    Maybe you could space it out better?

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą