Kai kurie vyrai mano, kad merginos daro tam tikrą spaudimą, versdamos vyrus įsimylėti. Tai kažkas panašaus į: „būk geras, įsimylėk“. Archyvo nuotrauka

Ar esate tikri, kad tai, ką šiuo metu jaučiate savo mylimam žmogui, yra tikra meilė? O gal esate tik įsimylėję ir negalite išmesti  jo iš savo galvos?

Kartais tai, ką mes laikome meile, iš tikrųjų yra aistra. Per didelis susižavėjimas kažkuo verčia jus neteisingai vertinti ir nusiteikti. Jaučiate tokią stiprią trauką, kad visa galva įsimylite šį žmogų. Paprastai tai klaidingai suprantama kaip meilė, tačiau iš tikrųjų viskas yra kitaip.

Taigi, kaip žinoti, ar tai, ką jaučiate yra meilė ar vien susižavėjimas ir aistra?

 

  1. Meilė „ateina“, aistra „užpuola“

Esame įpratę sakyti, kad „įsimylime“. Tačiau iš tikrųjų reikia leisti „meilei ateiti“. O aistrai yra būdingas nevaldomas veiksmas – taip ir įvyksta susižavėjimas – staiga susižavi ir išgyveni nevaldomas emocijas.

Kita vertus, tikroji meilė paprastai turi stipresnį pagrindą nei vien emocijos. Paprastai tai grindžiama kartu praleistu laiku, draugyste, pagarba ir abipusiu pasitikėjimu.

  1. Meilei reikia laiko, o susižavėti galima iš pirmo žvilgsnio

Tai susiję su pirmuoju punktu. Neįmanoma pamilti iš pirmo žvilgsnio, nes neįmanoma pažinti žmogaus iš pirmo žvilgsnio. Tiesą sakant, iš pirmo žvilgsnio pajuntate trauką – dažniausiai dėl žmogaus išvaizdos.

Taip, erotinės simpatijos dažniausiai prasideda nuo potraukio, bet jūs negalite to pavadinti „meile“, kol jūsų meilė neperaugo į gilesnį asmeninį ryšį, pavyzdžiui, draugystę. Reikia laiko, kad išsiugdytumėte tokį rūpestį kažkuo.

  1. Meilė priima, susižavėjimas yra aklas

Kitas klaidinantis stereotipas, kad „meilė yra akla“. Akla yra aistra. Kai esate susižavėję žmogumi, matote tik jo teigiamas savybes. Kad ir kaip jūsų šeima ar draugai stengtųsi jums pasakyti, kas jiems nepatinka jūsų „meilėje“, jūs niekada nesuprasite jų požiūrio. Viskas, ką matote, yra tobulumas. O kai mylite žmogų, matote jo trūkumus, bet vis tiek tą žmogų priimate tokį, koks jis yra. Jūs netoleruojate jo/jos blogo elgesio, o stengiatės padėti jam/jai pasikeisti į gerąją pusę.

  1. Meilė besąlygiška, o susižavėjimas – ne

Jei sakote, kad mylite žmogų, nes jis gražus, malonus ar talentingas, tai nėra meilė. Tai tik hobis.

Tikra meilė neturi jokios priežasties. Jūs mylite žmogų vien todėl, kad mylite jį/ją. Per laiką, praleistą kartu ir išgyvenant įvairias aplinkybes, išmokstate jį/ją vertinti tokį, koks jis yra.

  1. Meilė pataiso, aistra ištveria

Kai  jaučiate aistrą žmogui, visada stengiesi jam įtikti. Štai kodėl, net jei jis (ji) nesutinka su jumis ir prieštarauja, jūs apsimetate, kad jums tai nerūpi.

Tačiau kai mylite žmogų, jums labiau rūpi jo gerovė, o ne pritarimas. Jei žinote, kad kažkas, ką jis daro, gali jį įskaudinti, esate pasirengę rizikuoti bet kokiais santykiais, kad tai būtų teisinga.

  1. Meilė – tai įsipareigojimas, o susižavėjimas – emocija

Jei manote, kad mylite, nes svaigsta galva ir jaučiate  stiprius jausmus, kai šis žmogus yra šalia, jūsų „meilė“ yra per daug paviršutiniška. Šiuos dalykus skatina emocijos.

Meilė paremta sprendimu likti šalia žmogaus, nepaisant visų sunkumų, gerai ar blogai. Net tada, kai potraukio fazė baigiasi ir pasimatymų jaudulys dingsta, jūs ir toliau esate su tuo žmogumi.

  1. Meilė įkvepia, aistra blaško

Kai negalite susikoncentruoti į savo darbą ar kurią nors veiklą, nes viskas, ką galite padaryti, tai tik pasvajoti apie žmogų, arba kai praleidžiate pamokas, norėdama susitikti su juo, tai yra susižavėjimas. Jūs tapote pernelyg apsėsta šiuo asmeniu ir nebegalite priimti teisingų sprendimų.

Tikra meilė įkvepia jus būti geresniais. Kadangi tai nėra tokia emocinga kaip susižavėjimas, vis tiek galite aiškiai mąstyti, kad subalansuotumėte situaciją.

  1. Meilė nuoširdžiai rūpinasi, susižavėjimui „rūpi“ sužavėti

Rūpinimasis kažkuo ir susižavėti kažkuo yra du skirtingi dalykai. Jei nerimaujate dėl to, kaip jis/ji  jus įvertins, o ne dėl to, kad sužinotumėte, kaip jums iš tikrųjų sekasi, tai nėra meilė. Jūs demonstruojate savo aistrą, siūlydami pagalbą, kai reikia, bet iš tikrųjų jūsų pagrindinis motyvas yra padaryti įspūdį – pagalba yra antraeilė.

Kita vertus, meilė siekia žmogaus gerovės. Kai jūsų mylimam žmogui reikia pagalbos, mintis padaryti jam įspūdį nė į galvą neateitų. Jūsų dėmesys sutelkiamas į tai, kas gali padėti išspręsti bet kokią problemą.

  1. Meilė yra nesavanaudiška, susižavėjimas yra savanaudiškas

Kalbant apie 8 punktą, pagrindinis susižavėjimo tikslas yra gauti norimą dėmesį iš jus dominančio žmogaus. Noras patikti. Meilė nėra tai, kad gautumėte tai, ko norite. Taip siekiama užsitikrinti, kad kitas asmuo gautų tai, ko jam reikia. To pavyzdys yra tai, kad jei mylite žmogų, esate pasirengę jį paleisti, jei tai padarys jį laimingą.

  1. Meilė atleidžia, aistra pamiršta

Galvodami, kad mylite žmogų, ignoruojate viską, ką jis daro, kas jus skaudina. Jūs akimirksniu tampate kankiniu, nes nenorite prarasti „savo gyvenimo meilės“. Jūs apsimetate, kad pamiršote, ką jis padarė, norėdama bet kokia kaina išlaikyti santykius.

Mylint neužmerkiama akių prieš blogus dalykus, kuriuos daro kitas žmogus, bet stengiamasi paleisti neigiamas emocijas. Kitaip tariant, kai žmogus įskaudina, nusprendžiate jam atleisti vien todėl, kad jį mylite.

  1. Meilė tęsiasi, susižavėjimas praeina greitai

Jei žmogus, kurį „mylite“, jus nuvilia ar įžeidžia ir jūs lengvai nuo jo nusigręžiate, tai gali būti tiesiog susižavėjimas. Jums rūpi tik jūsų ego.

Mylintis žmogus sunkiai dirbs, kad santykiai išliktų. Kad ir kokia sunki būtų situacija, taip lengvai nepasiduosite. Jūs kovosite už žmogų. Jūs kovosite už meilę. Žmogus myli kitą ir tada, kai jų santykiai klostosi blogai.

  1. Meilė trunka visą gyvenimą, susižavėjimas – mėnesius

Jei po trijų–šešių mėnesių pažinties jaučiate, kad magija išblėso, tuomet akivaizdu, kad nesate įsimylėję. Jūs tiesiog buvote susižavėję šiuo žmogumi.

Meilė trunka ilgai, nes ji nėra pagrįsta trauka ar kitomis trumpalaikėmis emocijomis. Išsaugosite norą likti su šiuo žmogumi, net jei jis nebus toks patrauklus kaip anksčiau.

Atsispirkite lengvam tikėjimui, kad esate įsimylėję. Turite įvertinti, ar tai tik žavesys, ar kažkas tikro. Meilė nėra tik jausmas. Tai sprendimas gerbti, tarnauti, pasitikėti ir būti laimingam su tuo  žmogumi.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą