Tyrimai parodė, kad prieš menstruacijas moterys tampa ambicingesnės, savarankiškesnės ir agresyvesnės – tai joms sukelia padidėjęs testosterono kiekis. Archyvo nuotrauka

Kai kurie žmonės mano, kad grubumas yra būdas įrodyti kitiems, koks tu esi kietas ir pasitikintis savimi.  Elgdamasis grubiai ir įžūliai, žmogus jaučiasi visagalis ir svarbus. Tačiau nepamirškite, kad tai gali padėti tik su sąlyga, kad esate įsitikinę savo pergale.

Kaip veikia grubumas? Svarbiausias to tikslas yra išvesti žmogų iš pusiausvyros,  kad jis pradėtų abejoti, atsitrauktų ir su viskuo sutiktų. Tai yra bene pagrindinis grubiai pasielgiančio žmogaus tikslas. r jei pavyksta išmušti žmogų iš vėžių, kartais jam gali būti sunku grįžti į normalią būseną, nes viskas priklauso nuo to, koks pažeidžiamas žmogus yra.

Turint pakankamai intelekto, tai netgi galima padaryti gražiai. Įsivaizduokite tokią gyvenimišką situaciją, kurią man papasakojo vienas mano klientų.

Teatre įvyko spektaklio premjera. Prie jo priėjo viena moteris, kuri iškėlė save aukščiau visų kitų, nes buvo ištekėjusi už vieno garsaus žmogaus. Galbūt todėl ji tikėjo turinti teisę būti nemandagi su visais. Tada vienas vyras priėjo prie tos moters ir pasakė komplimentą, sakydamas, kad ji atrodo tiesiog nuostabiai. Jam užteko pasakyti tik vieną frazę ir jaunoji ponia jį pertraukė sakydama, kad negali jam atsakyti tokiais pat maloniais žodžiais. Tada nustebęs vyras paklausė, kodėl ji negali elgtis taip, kaip jis – meluoti.

Gyvenimiškos situacijos mums rodo, kad net sunkiausiomis akimirkomis svarbu neprarasti sąmojo ir tada bus galima rasti išeitį iš bet kokios situacijos. Deja, šiurkštumo pasitaiko visur, ir tik nedaugelis sugeba teisingai pasielgti. Jei daugiau žmonių sumaniai pastatytų chamus į savo vietą, jų būtų mažiau. Didžiausia klaida yra ta, kad į grubumą atsakoma grubumu. O be reikalo… O gal žinote kitus veiksmingus būdus, kaip nuginkluoti grubiai ir nemandagiai besielgiančius žmones? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą