Šios merginos kasdien sulaukia daugybės žinučių su įvairiais pasiūlymais iš vyrų, kuriuos jos nejučiomis pradeda laikyti „tik bet kuo“. Archyvo nuotrauka

Žinomas filosofas ir rašytojas Johnas Gray‘as savo knygoje „Men are from Mars, women are from Venus“ („Vyrai iš Marso“, moterys iš Veneros“) pirmasis pristatė labai tikslią Marso ir Veneros, kaip dviejų skirtingų planetų, kuriose gyvena tiek daug skirtingų vyrų ir moterų, metaforą.

 

Moterys taip pat gali parodyti seksualinį instinktą

Jei Veneros  planetos globotiniams lengviau užmegzti ir palaikyti platoniškus santykius su vyrais, tai Marso planetos  globojamiems žmonėms tokia gryna, seksualinio susidomėjimo netemdoma draugystė yra daug blogesnė.

Anot filosofo, ir nors kai kurios moterys, draugaudamos su priešinga lytimi, linkusios į vyriškesnį scenarijų – jokiu būdu neatmeta sekso.  O kai kurie vyrai labiau linkę į dvasinį ryšį – tai tik  patvirtina, kad šie asmenys yra tik išimtis iš taisyklės. Kadangi didžioji dauguma heteroseksualių vyrų nesąmoningai vertina bet kurią vaisingo amžiaus moterį pagal jos seksualinį patrauklumą.

Moterys taip pat gali parodyti šį seksualinį instinktą, tačiau jos linkusios sutelkti dėmesį į ne seksualinius aspektus, kas gali labiau sudominti bet kurį vyrą, o į dvasinius.

Kita vertus, moterys geriau atsispiria fiziniam vyro žavesiui ir seksui, nes linkusios pirmiausiai palaikyti platoniškus santykius.  Tai leidžia geriau pažinti žmogų ir nustatyti jį kaip tinkamą (arba ne) tolimesniems intymiems santykiams, kurie moterims užkrauna nepalyginamai didesnę atsakomybę nei vyrams.

Tuo tarpu vyrai nelinkę taip toli žiūrėti į ateitį, todėl jie lengvai pasiduoda seksualiniam impulsui.

Tokių nevienodų elgesio modelių priežastis slypi skirtinguose tiksluose, kuriuos gamta kelia vyrui ir moteriai. Vyrų spermatozoidai fiziologiškai lengviau dauginasi. Ir kuo dažniau ir aktyviau vyras juos išleidžia, tuo evoliuciškai jis būna sėkmingesnis.

 

Moters dėmesį suvokia kaip seksualinio susidomėjimo signalą

Tuo tarpu moteriškos lyties atstovės gimsta su ribotu folikulų kiekiu kiaušidėse, todėl jos yra metaboliškai neįkainojamas produktas, kurio negalima papildyti.

Be to, moteris neišvengia fizinio ir emocinio streso, susijusio su nėštumu. Todėl evoliuciškai ji priversta atidžiau žiūrėti į tai ir yra  daug kritiškesnė renkantis galimus seksualinius partnerius.

Šis esminis skirtumas tarp dviejų lyčių padeda geriau suprasti, kodėl vyrai taip dažnai draugišką moters dėmesį suvokia kaip seksualinio susidomėjimo signalą, o moterys būna šokiruotos, kai vakarykštis draugas elgiasi „nepadoriai“.

Be to, patikėdami vienas kitam savo asmeninio gyvenimo paslaptis, jie ima vienas kitą geriau pažinti, išsiaiškinti silpnąsias vietas, išmoksta manipuliuoti, todėl nesąmoningai gali pasinaudoti šia informacija. Ir kuo tai baigiasi?

Kai vyras ir moteris būna tik draugais, bet ilgainiui retsykiais užsiima lytiniais santykiais, tuo jų draugystė ir baigiasi. Tai yra jie tampa meilužiais.

Tačiau tokie santykiai labiau tinka vyrams, o moterims – mažiau. Veneros planetos globotiniams tai veikiau kompromisas, nes iš prigimties jie linkę užmegzti artimesnius ir ilgalaikius santykius su partneriu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą