Neapgaudinėkite savęs galvodami, kad galite išlikti draugiški su mergina arba susigrąžinti ją per draugų zoną. Sugaišite laiką ir rimtai pakenksite savo ir taip prastai psichologinei būklei. Archyvo nuotrauka

Sunku įsivaizduoti nedviprasmiškesnę, bet kartu ir padrąsinančią frazę nei „likime draugais“. Net pačios merginos (kurios dažniausiai tą ir sako) vienbalsiai pasakys, kad draugystės jausmo šiuo atveju nėra. Tai būdas nutraukti santykius arba aiškiai pasakyti, kad toliau nieko nebus. Tačiau daugelis vaikinų, išgirdę šią frazę, jas supranta pažodžiui. Ir tada jie nusivilia priešinga lytimi ir kaltina merginas veidmainiavimu.

 

Jei merginai tavęs reikėtų, ji niekada nežengtų tokio žingsnio

Kodėl mergina siūlo likti draugais, jei galiausiai ji neieško draugystės? Ji supranta, kad santykių nebebus, bet kartu palieka  viltį.

Tuo pačiu metu klausimas, kodėl vaikinai šiuos žodžius supranta pažodžiui, nėra paslaptis. Juk tuo metu, kai jie ištariami, jį apakina jausmai jai. Iš tikrųjų jis jaučia atšalimą jo atžvilgiu ir tą tapo tiesiog sunku nuslėpti. Merginos daug greičiau supranta savo jausmus. O vaikinas nori tikėti, kad viską dar galima pataisyti. Klasikinė svarbos disbalanso situacija.

Žinoma, visiems būtų lengviau, jei mergina tiesiai šviesiai pasakytų: „Noriu su tavimi išsiskirti. Tai reiškia, kad mes vienas kitam nesame nei įsimylėjėliai, nei draugai“. Arba „niekada nepriėmiau tavęs kaip vyro ir negalėsiu to suvokti“. Bet jei mergina sako frazę „likime draugais“, tikriausiai tam yra priežastis. Kodėl ji nori likti draugais – ar yra galimybė ateityje atkurti santykius?

Žmonės iš prigimties vengia negatyvo. Nemanykite, kad mergina šiuo metu pirmiausia galvoja apie jus – ji nerimauja dėl savo emocinės būsenos. Nėra taip lengva nutraukti tarp jūsų buvusius ryšius. Ir ji nori tai padaryti kuo neskausmingiau.

Bet tikrai negalvokite, kad jos pasiūlyme likti draugais yra bent mažiausias jos noras jūsų neprarasti. Jei jai tavęs reikėtų, ji niekada nežengtų tokio žingsnio.

Tačiau negalima paneigti to, kad merginoms patinka vyriškas dėmesys – net iš tų, kurių ji neketina prisileisti arti savęs. Ir šis pasiūlymas (likti draugais), kurį ji jums pateikė, atrodo kaip susitarimas su maža pastraipa apačioje mažu šriftu, kurią „pasirašius“ viena iš šalių yra griežtai atimta ši teisė.

Vaikinas, kuris sutinka „draugauti“, tikrai mano, kad tai išsigelbėjimas. Jis mano, kad tai padės palaikyti glaudų ir nuolatinį bendravimą, vadinasi, tuo pačiu tikėtis jos palankumo ir atitinkamo statuso. Bet kai tik jūs pabandysite tą padaryti, ji tuoj pat pradės baksnoti jums į veidą tuo pačiu tekstu, parašytu „smulkiu šriftu“: „Mes su tavimi jau viską aptarėme… Matau, kad tu negali tiesiog bendrauti. Manau, kad geriau bus, jei kuriam laikui nebebendrausime…“

Sutikdami „likti draugais“, perkeliate santykius į vienpusį formatą. Tai reiškia, kad kai merginai ko nors iš tavęs prireiks, ji tikrai tavęs paprašys, nes tu esi draugas ir nepaliksi jos bėdoje. Bet jei norite iš šios „draugystės“ gauti tai, ko iš pradžių tikėjotės, ji jums aiškiai paaiškins, kad kažką supainiojote.

 

Merginai draugas vaikinas suteikia beveik visas privilegijas

Kokiais atvejais mergina siūlo draugystę? Ne visada išsiskyrimo metu mergina pasiūlo „draugystę“. Norint, kad ji tai padarytų, turi būti įvykdytos kelios sąlygos. Be jos labai žemo sąmoningumo ir brandumo (taip, tokia veidmainystė būdinga ne visoms merginoms), jūs turite būti „tinkamas kandidatas“. Kitaip tariant, vaikinai, kurie patenka į draugų zoną,  dažniausiai yra nuolaidūs,  švelnūs, paklusnūs, negerbiantys savęs.

Galbūt jūs tiesiog vis dar jaunas ir naivus. Todėl jos žodžius vertinate kaip nominalią vertę. Žinoma, jūs vis dar ją mylite ir bandote susigrąžinti, todėl esate pasiruošę padaryti bet ką, kad galutinai neprarastumėte ryšio su ja.

Jei santykių eigoje atleidote jai rimtus įžeidimus, buvote atvirai pavydūs ir rodėte praradimo baimę,  visada ieškojote susitaikymo ir prisiėmėte kaltę sau, paskui nesistebėkite, kad mergina ėmė be jokių užuolankų su jumis nesiskaityti. Praradęs svarbą ir pagarbą paskatino ją suprasti, kad net po išsiskyrimo  jūs greičiausiai sekiosite paskui ją kaip prasikaltęs šunelis.

Jei iš pradžių atkakliai siekėte jos palankumo – tiek santykių pradžioje, tiek jų metu, mergina mato, kad esate pasiruošęs paaukoti save dėl to, ko galbūt negausite. Tai kodėl nepasinaudojus tavimi po santykių?

Merginai draugas vaikinas suteikia beveik visas privilegijas, kaip ir mylimasis. Bet jai pačiai nereikia nieko daryti dėl jo – jokių pastangų, jokios iniciatyvos.

Tačiau bet kuriuo atveju su tokiu vaidmeniu sutinka ir pats vaikinas. Žinoma, „draugiškas seksas“ yra įmanomas, tačiau tai visai ne tai, ko tikitės. Geriausiu atveju taip atsitiks, jei ji turės problemų asmeniniame gyvenime, meilėje ir naudosis jumis kaip vienkartiniu emocijų šaltiniu. O jūs jausitės kaip tikro vyro, su kuriuo ji norėtų miegoti, pakaitalas. Iš tikrųjų tai nieko nereikš ir vargu ar pasikartos.

 

Blogiausia, jei tikitės, kad tai baigsis jūsų naudai

Paprastai draugo zona trunka tiksliai tiek laiko, kiek atsiranda dėl meilės neapibrėžtumo merginos gyvenime. Nors ji neturi nuolatinio vaikino, kuriuo pasitikėtų, ji gali turėti net kelis tokius „draugus“ – bent jau kiekvienai savaitės dienai.

Tačiau kai tik horizonte atsiras kažkas rimto, kai tik mergina tikrai įsimylės, visa „draugystė“ nutrūks akimirksniu. Jūs net negausite žinutės, kad nebegalite bendrauti – būsite tiesiog ignoruojami, o po kiek laiko pamatysite jos socialinio tinklo paskyroje nuotrauką su žiedu ant piršto.

„Likime draugais“ yra laikinas reiškinys, kuris vieną dieną palaipsniui išnyks arba baigsis. Ir geriau tai padaryti patiems – taip bent jau pajusite savigarbą. Anksčiau ar vėliau tai vis tiek įvyks.

Blogiausia, jei tikitės, kad tai baigsis jūsų naudai – vėl būsite kartu. Bet tai neįmanoma. Nes iš tiesiog mažos reikšmės, sutikdamas su „draugyste“, pereini iš emocinio į materialinio suinteresuotumo ir naudingumo kategoriją.

Geriausiu atveju tai yra laiko švaistymas. Blogiausiu atveju tai kelias į kitus santykius, kuriuose tu jai būsi kaip šuniui penkta koja. Kol galiausiai visiškai nusivilsi merginomis ir apskritai imsi netikėti, kad normalūs santykiai įmanomi.

Vaikinui draugų zonos pavojus yra tas, kad ji iškreipia draugystės idėją. Draugystė ir romantiški santykiai kuriami ant visiškai skirtingų pamatų. O mergina arba suvokia jus kaip vyrą ir nori būti su jumis, arba ne – ir svarsto maksimalią naudą, kurią galite jai suteikti.

Net jei suprasite, kad santykiai tarp jūsų neįmanomi, tačiau norite išlaikyti bent šiek tiek šilumos ir bendravimo, teks skaudžiai nusivilti. Deja, viso to jai nereikia. „Likime draugais“ iš pradžių suvokiamas kaip būdas pamažu nutraukti bet kokį bendravimą, bet kokius emocinius ryšius, be kurio neįmanoma draugystė.

Bet kokiu atveju mergina pajus, kad esi jai nemalonus. Nes žmogus be savigarbos atstumia visus.

Neapgaudinėkite savęs galvodami, kad galite išlikti draugiški su mergina arba susigrąžinti ją per draugų zoną. Sugaišite laiką ir rimtai pakenksite savo ir taip prastai psichologinei būklei.

Po išsiskyrimo jums nereikia draugystės su buvusiąja. Būtina kuo greičiau pradėti atsigauti nuo skausmingo išsiskyrimo pasekmių. Net jei dabar jų nejaučiate.

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą