Niekada nepamirškite, kad prezervatyvas yra jūsų ištikimiausias draugas ir visada išgelbės sunkiu metu

Prisipažinkite – pamiršote prezervatyvą?  Arba tiesiog nusprendėte nerti į aistrų jūrą negalvodami apie pasekmes. O atsikvošėję supratote, kad tai buvo klaida. Ir dabar neramu, o kas bus? Šią problemą galima pamėginti išspręsti ir nusimesti nuo savęs rūpesčių naštą.

Pirmiausiai lėkite į tualetą ir nusišlapinkite net ir nenorėdami to. Mat su šlapimu  gali būti pašalinti  kai kurie patogenai. O po to jau galite keliauti į vonios kambarį ir apsiplauti.

Žinoma, tai nėra visiškai veiksminga priemonė, ypač jei turėjote  vaginalinį lytinį aktą. Bet jei biologiniai skysčiai patenka į kitas kūno dalis, vis tiek būtų gerai juos nuplauti. Tai yra bent penkias  minutes pastovėkite po šiltu tekančiu dušo vandeniu, kad sugalvotumėte ir pradėtumėte veikti. Jei ir nesugalvosite nieko gero, tai bent padės nusiraminti.

Taip pat pravartu būtų praplauti lytinius organus  dezinfekuojančiu tirpalu.

Tai yra jums gali padėti ne tik muilas, bet ir miramistinas, chlorheksidinas, betadinas. Bet tai turėtų būti padaryta ne vėliau kaip per 2 valandas po sekso.

Kas įvyko, tai įvyko ir nebėra prasmės gėdytis. Paklauskite savo partnerio (ės), ar jis (ji) turėjo nesaugių lytinių santykių su kitu partneriu (e). Tai nėra faktas, kad jie iškart išklos visą tiesą arba ištrauks pažymą iš kišenės, kad neserga jokiomis ligomis, plintančiomis lytiniu keliu. Bet kalbėtis reikia.

O jei staiga sužinotumėte, kad jūsų partneris yra ŽIV nešiotojas, susisiekite su artimiausiu AIDS centru per 72 valandas po sekso (pageidautina kuo greičiau). Jums bus pasiūlyta antiretrovirusinė terapija: tai labai sumažina infekcijos riziką.

Dar geriau būtų, jei vartotumėte kontraceptinius vaistus. Bet pirmiausia perskaitykite instrukcijas ir įsitikinkite, koks tikėtinas šalutinis poveikis.

Po nesaugaus sekso gerai būtų pasitikrinti ir dėl infekcijų, perduodamų lytiniu keliu.

Žodžiu, paimkite partnerį už rankos ir veskite pas gydytoją. Jei nieko neras, vadinasi, jūs niekuo neužsikrėtėte. Nebent, žinoma, iki tol, jis penkis kartus patyrė tokių „nuotykių“.

Palaukite, kol inkubacinis laikotarpis praeis, ir patys apsilankykite pas venerologą / ginekologą. Po 1–1,5 mėnesio galite pasitikrinti dėl šių infekcijų: mikoplazmozės, chlamidijų, gonorėjos, trichomonozių, hepatitų B ir C, sifilio. Po 3 mėnesių – dėl ŽIV ir vėl dėl hepatito ir sifilio.

Per šiuos tris mėnesius jums nebus leista turėti nesaugių lytinių santykių su kitais žmonėmis. Net  su savo vyru / žmona, jei „netyčia“ nuklydote į „kairę“. Geriausia būtų pripažinti arba sugalvoti pasiteisinimą, bet jokiu būdu nekelkite pavojaus kito žmogaus sveikatai.

Bet norint išvengti šių nemalonių pasekmių, nepamirškite prezervatyvo! Tokiais atvejais prezervatyvas būna geriausias  draugas, kuriuo galima pasitikėti.

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą