Kai manęs nebūdavo namie, jaunesnis brolis apsirengdavo mano drabužiais, apsiaudavo mano aukštakulniais ir staipydavosi prieš veidrodį, kol vieną kartą užklupau. Jis sakė, kad labai patinka rengtis kaip mergaitei, bet jis tikrai  jaučiasi tuo, kuo yra ir nenorėtų keisti savo lyties. Ar taip gali būti?

                                                                                                            sesuo

 

Į konsultaciją buvo atėjusios pasitarti mamos, kurių viena sakė, kad jos sūnus miegodavo ar kartais eidavo į mokyklą su jos liemenėle ir pėdkelnėmis. Kita sakė, kai būdavo vienas, vaikščiojo po namus, apsivilkęs jos suknelėmis, apatinius drabužius, kojines ir dažydavo veidą. Po to sužinojo, kad prašė merginų užteptų blizgesį ant lūpų, norėjo, kad jos įsegtų plaukų segtukus į jo plaukus.

Šie aprašyti ir panašūs atvejai – tai fetišistinis transvestizmas. Ši savybė niekaip nesusijusi su seksualine orientacija. Ir dar daugiau – tokie žmonės dažnai linkę naršyti po moteriškų drabužių spintas, o turi lytinių santykių su savo draugėmis  ar žmonomis.

Yra ir kita šio reiškinio pusė – „priverstinės feminizacijos“ forma, kai žmogus mėgsta, kad parneris jį rengtų moteriškais drabužiais „prievarta“.

Iškreiptų seksualinių polinkių atsiradimo priežasčių yra labai daug, bet kiekvienas atvejis yra individualus.

Bet taip ir neaišku – jus tai gąsdina ir neramina ar tiesiog bijote savo tėvų, draugų reakcijos?

Apskritai iš savo patirties galiu pasakyti, kad tai yra nukrypimas nuo visuotinai priimtos normos, tačiau tai nėra liga. Nuokrypis nėra liga.

Dažnai taip nutinka dėl to, kad bręstantis berniukas pradeda blaškytis. Jis nežino, ar norėtų būti panašus į visus vyrus ar ne toks, kaip kiti vyrai. Todėl priimant sprendimą, pirmiausiai reikia paklausti savęs, įsitikinti tuo ir pirmyn!

Ir tai nėra taip baisu. Greičiausiai taip nutinka ne tik jūsų broliui, bet ir kitiems „tikriems“ vaikinams. Tam gali daryti įtakos ir libido, susiformavus seksualinei psichikai. Kai juos apima erotinės fantazijos ir apsirengus moteriškais drabužiais, įsivaizduoja, kad tai jų sekso partnerė.

Nebijokite, juk net suaugę dėdės pasipuošia moteriškais drabužiais  ir lipa ant scenos. Gal ir ne visi prisimena žvaigždę „Vera Serdiučka“.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą