Mano sūnus mokosi 9 klasėje,  bet mes dar rimtai nekalbėjome apie intymius dalykus. Neseniai jis pradėjo draugauti su mergaite, kuri vyresnė už jį  vienais ar dviem metais. Aš įtariu, kad jie  užsiima seksu. Kaip sužinoti, kad  mano vaikas jau turi lytinių santykių? Labai išgyvenu, kad jis gali prikrėsti kvailysčių.

                                                                                                                   mama, Vilnius

 

Visiškai suprantamas tėvų nerimas dėl savo vaikų, kurie gyvena su jais dar po vienu stogu, bet jau palaiko suaugusių santykius su draugu ar drauge.

Norint sužinoti, ar vaikas turi lytinių santykių, reikia tiesiai šviesiai paklausti ir stebėti jo reakciją. Bet tai reikia daryti, jei jūsų šeimoje apskritai gyvuoja įprotis domėtis vaiko gyvenimu.  Priešingu atveju, jis ims dar labiau slėpti, ką veikia, su kuo draugauja ir panašiai.

Norint, kad vaikas nebijotų ir nevengtų kalbėtis su tėvais apie seksą ir seksualumą, reikia pradėti   kalbėtis tomis temomis, kai vaikui  4-5 metai. Būtent to amžiaus vaikai pradeda domėtis lyties ir dauginimosi klausimais. Tada, kai jiems sueina 14-16 metų, supranta, kad tai ta tema, kurią reikia aptarinėti, kaip ir bet kurią kitą temą.

O tiksliai sužinojus, kad jūsų vaikas jau turi lytinių santykių, reikia aptarinėti ne sekso reikšmę, o saugaus sekso klausimus: kaip išvengti nepageidautino nėštumo, kokias kontracepcijos  priemones naudoti, kaip išvengti venerinių ligų, perduodamų lytiniu keliu, kaip pasakyti ankstyvajam seksui „ne“ ir panašiai.  O jei pastebėjote, kad sūnus, kuris draugauja su mergina, dažnai būna įsitempęs, susierzinęs, šoka į akis be jokio reikalo arba grubiai atkerta arba priešingai – yra prislėgtas, vangus, nesimato jo spindinčių akių, nepatiria jokio džiaugsmo tuose santykiuose, tai tikrai vertėtų pasikalbėti su juo nuoširdžiai.  Gali būti, kad lytiniai santykiai jau tampa problema, todėl geriau  spręsti šį klausimą kartu su suaugusiais.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

2 KOMENTARAI

  1. naturally like your website but you have to check the spelling on several
    of your posts. A number of them are rife with spelling
    problems and I to find it very troublesome to inform the truth nevertheless
    I’ll certainly come back again.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą