Paauglystė – tai tarsi spuogai ant liežuvio! Pereinamajame amžiuje jie nebeišsitenka savo kailyje, o energija, pyktis ir priešiškumas liejasi per kraštus. Taigi, aptarsime, kaip elgiasi bręstantys vaikai pagal savo Zodiako ženklą ir kaip tėvams sutarti su paaugliu, norint išvengti nesusipratimų ir infarkto. ir kad paskui nereikėtų leisti dienas ligoninės palatoje.

Avinas

        Bręstantis Avino ženklo vaikas neretai prideda tėvams žilų plaukų. Jaunasis avinėlis aktyviai kovoja dėl laisvės ir noro būti suaugusiu. Todėl tėvų globa bei kontrolė sukelia jo maištaujančioje sieloje tiesiog termobranduolinius procesus. Ginčytis su jaunuoju Avinu – beprasmiškas reikalas. Jis tikrai žinos, ką atšauti, nes bręstant kaip niekada neieško žodžio kišenėje. Tačiau nepaisant jo polinkio viskam prieštarauti, šio Zodiako ženklo vaikai būna labai prisirišę prie savo tėvų. Labiausiai mėgsta savo jaukaus kambario kampelį. Be to, Avino ženklo atžalos nuo mažumės būna geros širdies, skubantys kitiems į pagalbą, mielaširdingi ir, tėvų laimei, pakankamai nereiklūs savo norams ir gana sukalbami. Todėl su tokiais paaugliais geriau mėginti susitarti ne draudimais, o abipusiai naudingais pasiūlymais. Pavyzdžiui, tėvai uždraudė jam kelti koją į naktinį klubą, bet  leido išpiešti sienų tapetus kaukolėmis. Ir tėvai, ir jų avinėlis paprastai lieka patenkinti.

Pirmoji meilė pasibeldžia į paauglio Avino širdį, vaizdžiai kalbant, koja paspyrus ir plačiai atsivėrus durims. Ir tada, norint neprarasti artimo ryšio su savo atžala, tėvams patartina neskubinti įvykių, apsiginkluoti kantrybe ir laukti… kol praeis jų avinėlio pirmoji meilė. Nereikia prieštarauti ir tada, jei prieš tai jis mėgins įtikinti jus, kad „tai amžiams“ ir „mes susituoksime“.  Kai pamatysite, kad jūsų sūnus ar duktė jau atvėso nuo pirmosios meilės įspūdžių, galite paklausti: „Tai kada įvyks tos vestuvės?“. Jie greičiausiai atsakys: „Apie kokias vestuves jūs kalbate?  Mes su draugais nusprendėme vasarą leistis į turistinį žygį“.

                                                                      Jautis

Jaunajam šio ženklo atstovui branda ateina be fejerverkų ir saliutų ir fanfarų. kadangi jis supranta, kad iš vien ant jo pečių gula pareigos jausmas ir atsakomybė. Jis tampa kaip niekada racionalaus mąstymo, šeimyniškas, tikras padėjėjas vyresniųjų.  Jaučio tėvai tik stebisi, žiūrėdami į kitus vaikus, besikankinančius brendimo konvulsijose. Bet kaip sakoma, ramioje pelkėje velniai veisiasi.  Gali nutikti ir taip, kad labai greitai mama su tėčiu bus priversti atiduoti savo tobulą atžalą į kitų rankas.  Jautuko širdį pirmoji meilė užkariauja nedalomai ir ji eina kiaurai per visas kliūtis įsimylėjimo objekto link. Ji gali baigtis ir ankstyva santuoka, merginai pastojus. Tačiau nusivylimą, svajonės žlugimą Jaučio paaugliai pakelia labai skausmingai Susidūrę su neištikimybe, kiaulystėmis jis net gali pakelti ranką prieš save.  Todėl tėvai turi būti labai dėmesingi jaunajam Jaučio ženklo atžalai.  kadangi ji gana uždaras, teks  paslapčia ir žvilgterėti ten kur nereikia, ir paklausyti už durų.  O pajutus, kad jūsų sūnus ar duktė nemalonumai, geriausias vaistas – išvyka su visa šeima į gamtą ar kelionė į užsienio kurortą. O dar geriau, jei turite namuką sodų bendrijoje. Nuvežkite ten savąjį jautuką, įduokite kastuvą ir tegul kasa žemę: tegul žino, kad tai jo ir niekada nebus kito! Tik nuosavybės ir savininkiškumo jausmas gali suteikti jėgų ir energijos bei atitraukti nuo blogų minčių šį jaunąjį Zodiako ženklo atstovą.

                                                                     Dvyniai

Į bręstančių Dvynių interesų ratą gimtieji namai paprastai neįeina arba atsiduria kažkelintoje vietoje. Mat jiems kaip oras reikalingas nuolatinis naujų įspūdžių srautas, naujos pažintys ir bendravimas. Todėl tėvams tikrai neverta tikėtis iš savojo „dvynuko“ meilės, dėmesio ir rūpinimosi. O kuriam nors iš gimdytojų pradėjus moralizuoti: „Tu privesi motiną arba tėvą iki infarkto!“, paprastai atsimuša į abejingumo sieną. Gimdytojams, norintiems išsaugoti glaudų ryšį su savo vaiku, reikia nusiteikti ramiai ir tolerantiškai. O demokratiškai ir liberaliai bendraujant su savo atžala – galima tikėtis abipusio susitarimo. Jei ramiai pasakysite, gali ir išpildyti jūsų prašymą, bet ėmus isteriškai reikalauti – niekada.  Todėl ko gero sunkiausia konservatyvių pažiūrų tėvams, mėgstantiems skaityti moralus ir pamokslauti. Jiems labai sunku suprasti vaiką, gimusį po Dvynių ženklu. Užtat šio ženklo paaugliai lengvai užmezga kalbą ir su visai nepažįstamais žmonėmis. Sėkmingai susipažįsta ir su priešingos lyties atstovais. Bet pirmoji meilė jam – tai savotiškas žaidimas. Beje, gali užmegzti ir pradėti netradicinius seksualinius santykius.  Šio ženklo paauglius kaip magnetas traukia visokios pramogos ir nuotykiai, kur jie ne visada būna saugūs. Kai kurie  neklaužados Dvyniai perkelia savo žygdarbius į socialinius tinklus, kur jų laukia įvairūs virtualūs žaidimai!

                                                                         Vėžys 

Šio Zodiako ženklo vaikams būdingas emocinis nestabilumas, kuris sustiprėja pereinamajame amžiuje. Ypač mergaitėms. Vėžio paaugliai gana sunkiai pakelia fiziologinį organizmo persitvarkymą. Pradeda dažniau sirgti. Iš pažiūros gali atrodyti, kad tai tylus, drovus paauglys ar paauglė, kurie visai nesiveržia  suaugusiųjų pasaulio link. Bet būtent tada tėvų gali laukti netikėtumai ir staigmenos. Vėžio savarankiškumas subręsta slapta, tėvams nematant ir nežinant, kadangi dažnai nėra glaudaus ryšio su gimdytojais arba paprasčiausiai nenori jaudinti jų. Beje, šio ženklo atstovai neretai įsimyli vyresnius už save. Todėl nenustebkite, jei netikėtai pamatysite po sūnaus pagalve jo muzikos ar piešimo mokytojos nuotrauką. Bet ką slapta beiškrėstų jaunasis vėžiukas, negalima jo smerkti ir pykti. Jam kaip nei vienam kitam Zodiako ženklui reikalingas tėvų palaikymas  ir supratingumas bei atjauta. Apgauti ar palikti tėvų likimo valiai, Vėžio ženklo vaikai jaučiasi nereikalingi ir atstumti ir net gali tapti pavojingi sau…

Nors vėžiukas iš pradžių ir nesutinka su tėvų reikalavimais, bet leiskite jam pagalvoti ir nesilaikyti įsikibus savo principų: „kaip pasakiau, taip ir bus“.  Mat „suvirškinęs“ jis dažniausiai ne tik sutinka, bet vėliau ir „ačiū“ gali už tai pasakyti!

                                                                      Liūtas

Kuo vyresnis tampa Liūto ženklo vaikas, tuo didesni jo socialiniai ir materialiniai poreikiai. Todėl tėvai turi tik dvi išeitis: tenkinti savo atžalos visus norus ir kaprizus arba, suėmus save į rankas, būti viršesniu už savo jaunąjį „karalaitį“ ir priversti įsiklausyti pirmiausiai į tai, ką jam sako vyresni. Bet, greičiausiai, sunku bus tai padaryti, kadangi Liūtas nori būti lyderis nuo mažumės. Jis visada stengiasi būti dėmesio centre bet kurioje aplinkoje, kur susirenka daugiau žmonių. Nesvarbu, klasėje, mokykloje, sporto salėje, ekskursijoje ir taip toliau. Leidžiasi į nuotykius su malonumu.

Įsimyli Liūto ženklo paaugliai gana anksti, audringai ir demonstratyviai. Berniukai dovanoja savo išrinktosioms gana brangias dovanas, susitaupę iš tėvų kišenpinigių. O merginas traukia vaikinai prie pinigo, nekreipdamos dėmesio į jų gana siaurą akiratį. Tada tėvams tenka kaip reikiant pasiraitoti rankoves, aiškinant jiems paauglystės pranašumus ir trūkumus. Suprantama, tada įtampos ir streso jie neišvengia. Mat Liūto ženklo vaikai nepaklusnūs ir sūnus vargu ar išklausys iki galo, ką mama nori jam patarti. O mergaitė niekada neatleis savo tėvui profesinio pralaimėjimo. Pavyzdžiui, praradus aukštą postą ar pelningą darbą. Todėl tik autoritetingi tėvai gali tikėtis, kad Liūto ženklo vaikai jais didžiuosis. O kai šio ženklo vaikai pamato greta puikų sektiną pavyzdį, tada pasireiškia jų geriausios savybės. Jie tampa kupini entuziazmo, prisipildo energijos, būna kilnios širdies, jaučia pakylėjimą, stengiasi ir paprastai pasiekia užsibrėžtą tikslą.

                                                                     Mergelė

Šio ženklo vaikams pereinamasis amžius ateina ir praeina gana ramiai, bet dažniausiai vėluoja.  Mergelė retai atvirai maištauja, nes ji yra gana paklusni. Svarbiausia, viską nori padaryti labai gerai. Vos ne tobulai.  Tačiau sunkumų gali atsirasti bendraamžių būryje. Mat būdingas šio ženklo paaugliui maksimalizmas, noras kritikuoti kitus, išdidumas, noras matyti kitų trūkumus ir pamoralizuoti erzina kitus paauglius.

Pirmoji meilė Mergelės ženklo jaunuosius atstovus užklumpa dažniausiai netikėtai. Tačiau šis racionalus ir gana šaltas Zodiako ženklas priima mažylį Amūrą su strėle kaip kokią sezoninę infekciją. Jei ir pradeda sielvartauti dėl meilės, tai stengiasi kuo greičiau išsigydyti savo jausmus protu. Beje, šio ženklo paauglių žavesys ir patrauklumas atsiskleidžia vėliau. Jau galutinai subrendus. Todėl paauglystėje  dažnai jų judesiai būna staigūs, kampuoti, o elgesys – infantiliškas. Norint, kad Mergelės ženklo atstovė  nepavirstų pelene šalia gražuolės draugės, mamai patartina atsargiai ir pamažu atskleisti dukrai moteriškumo ir patrauklumo paslaptis. O sūnų taktiškai ir diplomatiškai „nusodinti“, jei jis per daug kritikuoja ir nepatenkintas merginomis.

                                                                 Svarstyklės

Gimę po šiuo Zodiako ženklu gana lengvai  ir neskausmingai pereina iš vaiko į paauglio etapą dėl savo draugiško, gana ramaus ir subalansuoto charakterio. Jie turi daug draugų ir pirmosios meilės jiems netenka ilgai laukti. Ne vieną iš jų pirmoji meilė užklumpa jau vaikų darželyje.  Svarstyklių ženklo mergaitės ir merginos turi ypač daug gerbėjų, kurie dėl jų „džiūsta“. Tačiau, deja, jaunosios kerėtojos negali išsirinkti sau tinkamo ar verto savęs.  O šio ženklo berniukai ar vaikinai neretai susigalvoja sau merginos ar moters idealą, tampa neryžtingi ir neskuba kurti šeimos net ir baigę studijas. Tačiau Svarstyklių ženklo žmones nesunku palenkti į norimą pusę, nes jie neretai būna nuolaidūs klausimams, kur reikia parodyti tvirtą nuomonę ar poziciją. Todėl būtent tas bruožas neretai pastumia jaunąsias Svarstykles priimti skubotus bei neteisingus sprendimus. Pavyzdžiui, ilgai neturi draugo ar draugės, paskui iš kažkur jie atsiranda ir gana greitai sukuria šeimas. O paskui jaučiasi nelaimingi…  Todėl tėvai savo Svarstyklėms turi dar paauglystėje padėti  susigaudyti gyvenimiškuose dalykuose ir situacijose, priimant svarbų sprendimą.  O jei šio ženklo paauglei neužteks drąsos ir ryžto parodyti savo draugui duris, teks tai padaryti mamai ar tėčiui ir  asmeniškai nuleisti nuo laiptų netikusį dukters gerbėją.

                                                                  Skorpionas

Ryžtingas, nesileidžiantis į kompromisus nepalenkiamas jaunasis Skorpionas neretai tampa neformaliu lyderiu tarp savo klasės draugų.  Tai labai savarankiška asmenybė ir labai tvirtai laikosi savo požiūrio, todėl priversti arba įtikinti jį pakeisti savo nuomonę paprastai neįmanoma. Todėl tėvams nelieka kitų pasirinkimų – arba gerbti šią stiprią asmenybę arba visam laikui tapti savo atžalos… nesutaikomu priešu. O tada gali jau ilgam nutrūkti tėvų ir vaiko, gimusio po Skorpiono ženklu, tarpusavio santykiai ir artimi ryšiai. Nes vadovauti ir nurodinėti šiam paaugliui taip pat neįmanoma. Bet jei tėvai išmintingi, sugeba suprasti savo skorpioniuką ir nusileidžia jam ten, kur reikia nusileisti, patyli, kai reikia patylėti – labiau atsidavusio sūnaus ar dukters neras nei tarp bet kurio kito Zodiako ženklų atstovų.

Skorpiono ženklo žmonės – išdidūs individualistai, todėl dažniau leidžia, kad juos kas nors įsimylėtų, nei patys įsimyli. Bet jis niekada nesileis nei būti silpnas, nei žeminamas, nei įžeidinėjamas. Todėl nelaimingai pirmą kartą įsimylėję šio ženklo paaugliai, gali ypatingai skausmingai sureaguoti į šią savo nesėkmę. Bet šio Zodiako ženklo jaunoji karta rodo labai didelį susidomėjimą sekso klausimams, tačiau jiems svarbiau ne tarpusavio santykiai, o užkariauti patinkantį žmogų ir paskui jį palikti.

                                                                     Šaulys

Demonstratyvus ir azartiškas Šaulys nemėgsta, kai jam suvaržoma ar apribojama laisvė jau nuo mažumės. Kartais jaunieji „kentaurai“ gali pabėgti iš namų, šlaistytis gatvėmis su neaiškia kompanija, kad tik būtų kuo toliau nuo pamokslaujančių tėvų. Beje, Šaulio ženklo mergaitės nė kiek neatsilieka nuo berniukų.

Pirmoji Šaulio ženklo paauglių meilė gali nustebinti tėvus savo originalumu: sūnus gali atvesti į namus susipažinti su mergina iš kokios nors sektos ar Etiopijos ir pasakys, kad ruošiasi važiuoti gyventi į jos tėvynę, kai tik baigs mokyklą. Bet atkalbėti Šaulį nuo numatyto tikslo ir priimto sprendimo būna sunku, kartais – neįmanoma. Tiesa, išdidusis Šaulys nemėgsta jam nepalankių komiškų situacijų, jis vengia ir ironijos savo atžvilgiu. Todėl tereikia užuominomis pasišaipyti iš jo ateities planų ir pasakyti, kad tai jo blogiausias žingsnis gyvenime ir iš pirmosios Šaulio meilės neliks ir pėdsako. Bet po to jis net ima gailėtis žengęs klaidingą žingsnį. Tiesa, bet netrukus gali pasirodyti ir jo antroji meilė…

Ožiaragis

Kai kiti jaunieji neklaužados linksmai leidžia laiką vakarėliuose su draugais, užsispyręs ir visada rimtai nusiteikęs Ožiaragis kramsnoja mokslo žinias. Šio ženklo atstovai nelabai ir linkę bendrauti, nes jų bendraamžių išdaigos neretai atrodo jiems juokingos ir nieko vertos.  Tuo tarpu kiti paaugliai laiko gimusius po šiuo Zodiako ženklu nuobodybėmis. Kaip ten bebūtų, bet neretai nutinka ir taip, kad Ožiaragis užima lyderio poziciją klasėje. Pavyzdžiui, klasės seniūno.

Meilės ir draugystės šio ženklo atstovai neieško ir nesitiki, nes per daug rimtai žiūri į tuos dalykus. Ir dar dėl būdingo Ožiaragiui pesimizmo.  Baimė  patirti kančias ir skausmą, nustelbia jo susidomėjimą meilės temomis. Kartais Ožiaragio ženklo paaugliai visai nepripažįsta šio subtilaus ir tyro jausmo, todėl gana pašaipiai ir sarkastiškai žiūri į įsimylėjusias, vaikščiojančias susikibusias už rankų poreles. O intymūs santykiai jiems apskritai atrodo kaip kokios nešvankybės, būdingos laukiniams. Tiesa, bet įžengus į suaugusiųjų pasaulį, Ožiaragiams viskas atsistoja į savo vietas.  Todėl bent kol kas tėvai turėtų tik džiaugtis savo jaunaisiais Ožiaragiais, nesitrankančiais pakampiais, nesisvaiginančiais ir neieškančiais vienadienių malonumų.

                                                                   Vandenis

Šio ženklo paaugliai tiesiog mieli sutvėrimai, bet tuo pačiu mėgstantys ir įgelti, pasijuokti iš kitų, kuriems ir tėvai nėra autoritetas. Jiems daug svarbiau draugų kompanija, nei tėvai ir jų nuomonė. Vandenį visad traukia nauji dalykai, madingos kryptys, jis stengiasi žengti koja kojon su avangardu, todėl mėginti įsiūlyti jam tėviškus patarimus, jų požiūrį yra bergždžias darbas. Ir beprasmiška.

Vandenis – idealistas, bet jo pirmoji meilė neretai tampa jo klasės draugė ar  linksmybių kompanijos dalyvė, o šio ženklo paauglei – kuris nors keistuolis su mėlynos spalvos plaukais ir auskaru nosyje. Tėvams tenka susitaikyti ir laukti, kol vaikas nusivils ir praeis pirmoji meilė, kaip praeina žiema ir ateina pavasaris. Nes į savo gimdytojų nuomonę, renkantis draugą ar draugę, Vandenio ženklo paaugliai  labai retai arba niekada neatsižvelgia. Nors neretai nutinka, kad šio Zodiako ženklo paauglių elgesiui įtaką gali padaryti visai pašalinis suaugęs žmogus. Pavyzdžiui, tėvų pažįstamas ar šeimos draugas. Vandenio tėvai, kaip „žvalgai“  – turi įdėti nemažai pastangų, norint, kad vaikas labiau jais pasitikėtų ir tada laukia užtikrinta sėkmė!

                                                                   Žuvys

Tai viena jautriausių  ir labiausiai pažeidžiamų asmenybių, gimusių po šiuo Zodiako ženklu.  Nors  Žuvų ženklo paaugliai būna ir labai skirtingi. Bet jei mergaitės dažniau būna kruopščios ir svajingai nusiteikusios, o berniukai – smalsūs ir meistriškai išradingi, tai  neretai susidaro įspūdis, jog šio ženklo paaugliai jaučiasi viršesni ir pranašesni už kitus. Beje, tėvus neretai glumina atžalos netikėtas noras kažką keisti, kai viskas seniai nusistovėję ir leistis į naujas paieškas, ieškant savojo, tik jiems skirto gyvenimo kelio.

Šio ženklo paaugliai labai greitai įsimyli, tačiau jausmai pirmajai meilei dažnai būna paviršutiniški ir gana greitai išblėsta. Žuvų mergaitės linkusios įsimylėti žinomus aktorius, dainininkus, šou verslo atstovus. Suprantama, nesulaukusios atsako, tūno kur nors kamputyje ir  kankinasi iš meilės nepasiekiamam jos herojui. Nors tos kančios ir išgyvenimai neretai joms atsiperka su kaupu. bet tai įvyksta vėliau. Daug vėliau. Kai kuriuos Žuvų ženklo paauglių tėvus turėtų daug labiau jaudinti kitas klausima: ar jų atžalos neišmėgino narkotikų? Mat Žuvų ženklo paaugliai labai imlūs ir gana lengvai pasiduoda draugų ar kompanijų įtakai. Juos išgąsdinti sunku, bet nesunku įtikinti. Šio ženklo paaugliai labai pamažu žengia į suaugusiųjų pasaulį, todėl tėvams rūpesčių dėl jų – per akis.

1 KOMENTARAS

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą