Anthony Borges su tėvais ir futbolo klubo viceprezidentu

2018 metais vasario14 dieną į vieną Floridos mokyklų įsiveržė 19 metų Nikolas Cruzas ir per pusantros valandos suspėjo nušauti 17 moksleivių ir kelis mokytojus Aukų galėjo būti gerokai daugiau, jei ne  Anthony Borges didvyriškas poelgis. Vaikinas išgelbėjo 20 žmonių ir pats buvo sužeistas kelis kartus. Anthony sakė, kad jam padėjo išgyventi aistra futbolui ir noras kuo greičiau grįžti į futbolo aikštę.

 

Tragiškas įvykis privertė vaikiną greičiau suaugti

Аnthony Borges buvo 15 metų, kai į mokyklą įsiveržė žudikas. Vaikinas pirmiausiai buvo sužeistas į koją, bet jis sugebėjo nueiti iki klasės, kurioje buvo dar 20 bendramokslių ir atsistojęs duryse užtvėrė kelią, kad žudikas negalėtų įeiti į klasę. Nikolas iššovė kelis kartus į duris, pataikė į Anthony, bet  vis dėlto nuėjo. Niekas iš moksleivių, pasislėpusių klasėje, nenukentėjo.

Anthony praleido 2 mėnesius ligoninėje. Jam buvo atlikta 13 operacijų. Gydytojai baiminosi, kad koją, į kurią pataikė pirmoji nusikaltėlio kulka, teks amputuoti. Vis dėlto koją pavyko išgelbėti, bet gydytojai sakė, kad iki gyvenimo pabaigos Anthony teks gerti vaistus. Vaikinas mokėsi iš naujo vaikščioti, bet taip ir nebeatrado jėgų savyje grįžti į tą pačią mokyklą, kurioje aidėjo šūviai ir žuvo žmonės. Po to Ahthony šeima ėmė galvoti apie grįžimą į savo tėvų gimtinę – Ispaniją.

„Po to kas įvyko, aš tarsi vėl būčiau iš naujo gimęs ir vėl esu mažylis. Mokiausi iš naujo vaikščioti ir kitaip pasirūpinti savimi. Man trūksta žodžių, norint apsakyti, kaip tada buvo sudėtinga ir baisu. O ir po to kiekviena diena buvo skausminga“, – sakė vaikinas.

„Tas įvykis privertė mano sūnų greičiau suaugti. Dabar jis vyras. Tapo labai rimtas ir retai šypsosi. Jis jau nebe paauglys“, – pridūrė Anthony tėvas.

Klubas skyrė pusę milijono JAV dolerių vaikino gydymui

Vienintelė svajonė, likusi Anthony širdyje – futbolas. Vaikinas neslepia, kad jį labai palaiko ir suteikia jėgų, galvojant, kaip jis  grįžta į futbolo aikštelę,  kad ir jis kada nors žais taip pat, kaip ir jo favoritas, „Barselonos“ komandos žaidėjas Lionelis Messi.

„Aš jaučiuosi laisvas, suprantate? Išbėgus į futbolo aikštę, atslūgsta visa įtampa ir stresas, o problemos kažkur prapuola“, – sakė vaikinas.

Žurnalistų dėka, apie jaunojo didvyrio meilę „Barselonos“ futbolo komandai, sužinojo futbolo klubo atstovai  ir nusprendė palaikyti Anthony ir jo šeimą sunkiausiomis gyvenimo valandomis.

„Mes tučtuojau  išreiškėme palaikymą ir pasiūlėme mūsų medicinos tarnybų pagalbą, kad Anthony būtų atliktos visos reikalingos operacijos ir jis galėtų greičiau sugrįžti  prie savo didžiausios aistros gyvenime – futbolo“, – pranešė klubo atstovai.

Be to, klubo atstovai paskambino Anthony tėvams ir pasiūlė bet kokią jiems reikalingą pagalbą, o buvęs klubo viceprezidentas Miguelis Arroyo net apsilankė jų namuose. Klubas skyrė pusę milijono JAV dolerių vaikino gydymui.

Tuo tarpu futbolo akademijos „Bescola“ (2016 metais tokioje pat mokykloje Floridoje mokėsi ir Anthony)  jaunieji futbolininkai iš 22 šalių įrašė vaizdo įrašą ir palinkėjo Anthony sveikatos.

Ir štai prieš 13 mėnesių Anthony Borges pagaliau įgyvendino savo svajonę. Kartu su šeima jis atskrido į Barseloną, kur stebėjo savo mėgstamos komandos čempionų lygos futbolo rungtynes. Po to jo laukė ekskursija po klubo muziejų ir susitikimas su komandos žaidėjais.

„Aš esu dėkingas „Bescola“ akademijai už palaikymą ir už tai, kad jie nepagailėjo pastangų, norėdami paskatinti mano sūnų nenuleisti rankų ir sugrįžti į futbolo aikštelę. Nes ir klubo gydytojai labai prisidėjo prie to, kad mano sūnus vėl atsistotų ant kojų“, – sakė jaunojo didvyrio tėvas.

Po to vyras pridūrė, kad sūnus nesitikėjo tokios klubo dovanos. „Kai jį vežė operuoti, netyčia nugirdau, kad atėjo balsinis pranešimas. Aš prikišau telefoną prie jo ausies, kad girdėtų, ką jam sako. Seniai nebuvau matęs taip besišypsančio sūnaus“, – iš jaudulio drebančiu balsu kalbėjo tėvas.

parengta pagal „The Gurdian“, ESPN

Nuotr: Twitter.com/FCBarcelona

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą